Expedícia Dolpo – Nepál

138

Pripravujeme na október 2017

Pripravujeme pre Vás ďalší skvelý trek v Nepále, v donedávna zakázanej horskej oblasti Dolpo. Tento trek je určený pre zdatných vysokohorských turistov a počet klientov na tento zájazd je obmedzený. Odmenou za vašu vykonanú námahu bude pochod neskutočne krásnou vysokohorskou krajinou, známou aj z kultového filmu Karavána (Himalaya) od francúzskeho režiséra Erica Valliho.

Predbežný program:

1.- 2. deň: Prelet z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych po prílete, príprava na trek.

4. – 5. deň:  Prelet miestnymi leteckými spoločnosťami na letisko Juphal v Dolpe, začiatok treku.

6. – 18. deň:  Treking fantastickou vysokohorskou krajinou dolného Dolpa, cez päťtisícmetrové sedlá až do dedinky Kagbeni (brána do bájneho kraľovstva Mustang) v údolí rieky Kali Gandaki späť do civilizácie.

19. – 20. deň:  Príchod do Pokhari, tretieho najväčšieho mesta Nepálu, oddych po treku na brehoch krásneho jazera Feva Lake, voľný program, možnosť návštevy Pagody svetového mieru nad mestom, safari v NP Chitwan, možnosť vyhliadkových letov po okolí, paraglidingu a pod.

21. deň:  Presun autobusom do Káthmandu.

22. – 24. deň: Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrám – Swayabunáth, stupa Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám Pashupatináth, námestie Durbar Square, nákupy a zaslúžený oddych, odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam!!!

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 800 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (v Káthmandu a Pokhare v hoteli európskeho štandardu, počas treku vo vlastnom stane prípadne v príbytkoch pohostinných miestnych obyvateľov ľudí počas prvých dní treku), dva miestne prelety v Nepále, povolenie na vstup do Dolpa, TIMS permit, povolenie na vstup do NP Annapurna, služby slovenského a nepálskeho sprievodcu, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá
strava (cca 5 – 10 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (40 USD), iné vstupné do kultúrnych pamiatok, prípadné služby nepálskych nosičov alebo koníkov, sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 20 EUR), iné neuvedené služby.

Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.

Termín: október 2017

Prihláška na zájazd Expedícia Dolpo – Nepál