Expedícia Mera Peak 6470 m – pozemnou cestou z Káthmandu

26 dní |  14.4.  – 9.5. 2017

Kedže už niekoľko rokov trvajú problémy s letmi na vnútroštátne letisko v Lukle v Nepále, rozhodli sme sa pre Vás pripraviť  nový variant zájazdu Expedícia Mera Peak 6470m. Zmena spočíva v tom že nebudeme letieť do Lukly ale pod Mera Peak sa dostaneme jeepom a následne pochodom dlhým a hlbokým himalájskym údolím Hongu Khola prakticky ešte nepoznačeným komerčným turizmom. Mera Peak  je so svojou výškou 6470 metrov  najvyšším trekingovým vrcholom v nepálskych Himalájach a pohľad z jeho vrcholu patrí k najkrajším a najpôsobivejším v celom Nepále.Mera Peak leží v národnom parku Makalu – Barun, len niekoľko kilometrov na východ od najvyššej hory tejto planéty, majestátneho Mt. Everestu ktorý budeme mať počas záverečného výstupu na samotný vrchol ako na dlani.

Výstup si vyžaduje dokonalú aklimatizáciu a dobrú fyzickú kondíciu a preto je určený pre zdatných trekerov, ktorí už majú skúsenosti z vysokých hôr. Pre väčšie pohodlie a hlavne pre väčšiu pravdepodobnosť úspešného výstupu až na vrchol organizujeme tento zájazd s podporným teamom miestnych nosičov (šerpov), kuchárov, sprievodcov a výbornej miestnej stravy.


Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych v Káthmandu, príprava na trek.

4. deň: Celodenný presun jeepom do Phaplu v oblasti Solokhumbu pod Mt. Everestom ktorého špičku možno uvidíme cestou vytŕčať z oblakov.

5. – 12. deň: Začiatok nášho treku a pochod v hlbokom zelenom údolí. Zasnežené himalájske štíty len tušíme nad nami, alebo ich z niektorého sedielka aj uvidíme? Za niekoľko dní  vstúpime do národného parku Makalu – Barun.

13. – 24. deň: Cez osady a dedinky kde sa zastavil čas sa dostaneme až do základneho tábora pod Mera Peakom, posledný oddychový deň pred výstupom do high campu a následne až na samotný  vrchol Mera Peaku. Návrat do Khare, oddych a zostup do nížin, návrat do Phaplu a cesta jeepom späť do Káthmandu.

25. deň: Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrámSwayabunáth, stupa Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám Pashupatináth, nákupy a zaslúžený oddych.

26. deň: Odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 800 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu ( 4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v expedičných stanoch našej CK, povolenie do

národného parku Makalu – Barun, povolenie na výstup na MERA PEAK, TIMS permit, garbich depozit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov a kompletná strava počas treku, povinné poistenie pre nepálskeho sprievodcu a nepálskych nosičov,  zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava počas pobytu v Káthmandu, víza (40 USD), poistenie, sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 20 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 14.04.2017 – 09.05.2017

  • Cena A (štandardná): 2890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2840 EUR
  • Cena C (vernostná):  2790 EUR

Termín: 20.10.2017 – 14.11.2017

  • Cena A (štandardná): 2890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2840 EUR
  • Cena C (vernostná):  2790 EUR

Prihláška na zájazd Expedícia Mera Peak 6470 m – pozemnou cestou z Káthmandu