Expedícia Garhwálske Himaláje – India

gharwal_24

21 dní   |  10.9.  – 30.9. 2018

Pripravili sme pre Vás úplne novú expedíciu do Indie, konkrétne do oblasti Garhwálskych Himalájí v severoindickom štáte  Uttarakhand. Na našom putovaní sa chystáme trekovať pod najkrajšími štítmi Indie ktorými sú hory Shivling (6543m), Kedar Dom Peak (6831 m), Thalay Shagar (6905m), Baghiráty I, II, II a pod. navštívime dve zo štyroch posvätných himalájskych miest a to Kedarnáth a Gangotri, okúpeme sa v prameni posvätnej rieky Ganga ktorá vyteká  z Gangotrijskeho ľadovca vo výške 4400 metrov.
Expedícia a zážitky na celý život!!!!

Program:

1.- 3. deň: Odlet z Európy do hlavného mesta Indie – New Delhi (Nové Dílíí), presun vlakom do posvätného mesta Haridvár (Božia brána) a následne autobusom do Rishikeshu mesta jógy, ktorú si tu vyskúšali v šesťdesiatich rokoch aj členovia slávnej skupiny The Beatles. Podvečer si spestríme pozorovaním ceremónií na rieke Gange, pútnici, sádhuovia a neopakovateľná atmosféra.

4. – 6. deň: Presun jeepom do jedného zo štyroch posvätných himalájskych miest, mesta Kedarnáth  (3500 m.n.m.) ležiace pod horou  Kedarnáth Peak vysokou takmer sedem kilometrov, trek do tohto posvätného miesta spolu so stovkami hinduistických pútnikov. 

7. – 8. deň: Presun jeepmi do druhého posvätného himalájskeho mesta Gangotri  v blízkosti prameňa posvätnej rieky Gangy.

9. – 10. deň: Trek k vysokohorskému jazeru Kedar Thal – tyrkysovej lagúne vo výške skoro 5000 metrov ležiacej na úpätí jedného z najkrajších štítov sveta, hory Thalay Shagar (Nekonečný oceán).

11. deň: Oddychový deň v Gangotri, príprava na najdlhší a najťažší trek.

12. – 16. deň:   Osemnásť kilometrov dlhý trek údolím rieky Gangy až k jej prameňu pod gangotrijským ľadovcom v mieste ktoré sa volá Gamukh (Kravská tlama), následne  pochod ľadovcovou sutinou na táborisko Nandavan pod majestátnymi horami Baghiráty I, II. a III  a Shivling, treking v tieni týchto krásnych štítov, návrat do Gangotri.

17. – 20. deň: Presun do Rishikeshu a následne do New Delhi,  návšteva historických pamiatok ako Piatková mešita, Červená pevnosť a pod, návšteva Agry, mauzóleum Taj Mahal, mesto duchov Fatepur Sikri, návrat do New Delhi.

21. deň: Odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod. ako to už v Indii býva zvykom!!!

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – New Delhi a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 650 EUR), kompletná doprava v Indii vlakmi, jeepmi, autobusmi, ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách, povolenie na vstup do národného parku Gangotri, služby slovenského sprievodcu, služby miestneho sprievodcu, výlet do Agry, vstupné do Taj Mahalu a pamiatok v New Delhi, vybavenie víz.

V cene nie je zahrnutá strava (cca 5 – 10 EUR deň), poistenie, víza (53 EUR), iné vstupné do historických pamiatok okrem programu.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 10.09. 2018 – 30.09. 2018

  • Cena A (štandardná): 1690 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1650 EUR
  • Cena C (vernostná): 1610 EUR

Prihláška na zájazd Expedícia Garhwálske Himaláje – India