Kailash – trek okolo najposvätnejšej hory /Tibet – Nepál

kailash_01

25 dní  |  10.10.  – 3.11. 2017

Tibet to je mystická krajina ukrytá za hrebeňom Himalájí, známa svojou neskutočne krásnou vysokohorskou prírodou. My sme pre Vás pripravili  vrchol všetkých trekov v Himajách, trek okolo magickej hory Kailash vysokej 6714 metrov, najposvätnejšej hory a stred vesmíru pre štyri svetové náboženstvá, budhistov, hinduistov, džinistov a vyznávačov tradičného šamanského náboženstva v  Tibete – bomistov. Už stáročia je pútnickým miestom týchto náboženstiev, pre hinduistov je sídlom boha Šivu a pre Tibeťanov sídlom božstva Demčoka. Hinduisti ju spájajú s bájnou horou Méru predstavujúcou stred vesmíru.

V okolí hory pramenia štyri veľké rieky indického subkontinentu – Ganga, Indus, Sutlej a Brahmaputra. Okruh okolo tejto magickej hory, alebo tzv. Kora ako ju nazývajú pravoverní budhisti je vykúpením všetkých hriechov. Poďte aj Vy s nami kráčať okolo tejto monumentálnej hory a odriekať magické ,, Om Mani Padme Hum,,.

Predbežný program:

1. – 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. – 4.  deň: Oddych a prehliadka Káthmandu, vybavovanie formalít, dokladov a všetkých potrebných povolení do Tibetu presun na aklimatizačný trek do oblasti Langtang v Nepále.

5. – 11.- deň: Aklimatizačný trek v oblasti Langtang.

11. – 12. deň: Presun späť do Káthmandú, oddych príprava na presun do Tibetu.

13 -15. deň: Presun mikrobusom na nepálsko tibetskú hranicu v Kodari, imigračné formality a následne jeepom tibetskými náhornými planinami a popri posvätnom tyrkysovom jazere Manasarovar pod horu M. Kailash.

16.- 22. deň: Presun do Darchenu a následne do Tarboche, začiatok trojdňového okruhu okolo tejto bájnej hory, prechod cez sedlo Dolma La v neuveriteľnej výške 5660 metrov, návrat späť na hranicu.

23. – 25. deň: Presun z tibetsko nepálskej hranice späť do Káthmandu, návšteva historických pamiatok v Káthmandu, nákupy a zaslúžený oddych, možnosť fakultatívnych výletov, ako napr. let k M. Everestu, rafting, druhý najvyšší banjee jumping na svete a pod., odlet do Európy.

V cene je zahrnutá letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 800 EUR),  ubytovanie počas zájazdu v Káthmandu v hoteli európskeho štandardu, počas aklimatizačného treku v pohorí Langtang v jednoduchých turistických ubytovniach nazvaných ,,lodge,, počas pobytu v Tibete v jednoduchých guest housoch, doprava v rámci zájazdu (mikrobusy, jeepy), raňajky počas pobytu v Tibete, všetky povolenia a vstupy do Tibetu, čínske víza, služby slovenského sprievodcu, služby tibetského a nepálskeho sprievodcu, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá
strava v Káthmandu (cca 5 – 10 EUR/deň), strava v Tibete (okrem raňajok) nepálske víza (40 USD), poistenie, sprepitné pre  tibetského sprievodcu a nosičov (cca 20 EUR).

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod. tak ako to pri expedíciách už býva zvykom.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 10.10. 2017 – 03.11. 2017

  • Cena A (štandardná):
  • Cena B (zľava KST, študent):
  • Cena C (vernostná):

Prihláška na zájazd Kailash – trek okolo najposvätnejšej hory /Tibet – Nepál