Kanchenjunga Base Camp Trek

dsc1076

30 dní  |  23.10.  – 21.11. 2018

Jeden z najmenej navštevovaných trekov v Nepále a jeden z nových trekov ktorý sme pre Vás pripravili je trek do základných táborov pod treťou najvyššou horou našej planéty 8586 metrov vysokou horou Kanchenjunga – alebo Päť pokladníc večného snehu ako znie slovenský preklad jej tibetského názvu. V roku 2016 sme vydali do tejto odľahlej a ťažko dostupnej oblasti prvý krát a veríme že sa tam v roku 2017 vypravíme s vami opäť. 

Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka tohto zaujímavého, multikultúrneho a multináboženského mesta, príprava na trek.

4. – 5. deň: Letecký presun do Bhatrapur a následne jeepom do Taplejungu a už sú tu prvé metre nášho vytúženého treku v Himalájach. 

6. – 27. deň: Treking pod treťou najvyššou horou našej planéty. Cez dedinky kde sa zastavil čas budeme pomaly stúpať vyššie a vyššie. Aklimatizácia v Khambachene a už je tu severný Base Camp, náš prvý cieľ na tomto putovaní. Prechod cez sedlo Sele La a už je tu aj južný Base Camp pod touto horou, v tieni známej hory Janu. Návrat do Bhadrapuru cez známe horské stredisko Ilam kde sa pestuje najlepší čaj v Nepále.  

28. – 29. deň: Odlet z Bhadrapuru späť do Káthmandu, návšteva historických pamiatok v Káthmandu, nákupy a zaslúžený oddych.

30. deň: Odlet do Európy.

 
V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 800 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (v dvojposteľových izbách, v Káthmandu v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), a v expedičných stanoch CK Sancho Tour, letenku Káthmandu – Bhadrapur a späť, povolenie na vstup do národného parku, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max. 20 kg. osoba), povinné poistenie pre nepálskeho sprievodcu a nepálskych nosičov, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.
 
V cene nie je zahrnutá strava  (cca 10 – 20 EUR/deň), poistenie, víza do Nepálu (40 USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.
 
  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 23.10. 2018 – 21.11. 2018

  • Cena A (štandardná): 2800 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2750 EUR
  • Cena C (vernostná): 2700 EUR

Foto z premierového zájazdu v októbri 2016 od Dušana Božoňa

 

 

Prihláška na zájazd Kanchenjunga Base Camp Trek