Kazachstan a Kirgizsko v pohode

12 dní | 30.5.  – 10.6. 2018

Poznávací zájazdik s malou dávkou ľahkej turistiky do našich nových cestovateľských destinácii ktorými budú Kazachstan a Kirgistan. Ochutnáme pravú nefalšovanú stredoázijskú atmosféru, zvezieme sa niekoľko krát miestnou dopravou, spravíme si ľahké túry v najkrajších národných parkoch týchto krajín, ochutnáme konské mlieko kumys a niekoľko krát prespíme v jurte pod horami. Prieskumná expedícia v ktorej proste nesmiete chýbať!!!

Predbežný program:

1. deň: Presun na letisko do Budapešti, priamy let Budapešť – Astana, ubytovanie sa, večerné mesto, prvé kazažské šašlíky a pivo.

2. deň: Dopoludňajšia prehliadka mesta – symbol Astany veža Bajterek, pyramída Khan Shatyr(Palác mieru a zmierenia), najväčšia mešita v strednej Ázii Nur Astana, popoludňajší prelet Astana-Almaty. 

3. deň: Výlet do hôr nad Almaty, vyhliadkovým busom na Medeo a potom fakultatívne lanovkou na Shimbulak, ľahšia túra v tieni okolitých štvortisícoviek. Návrat do mesta.

4.– 8. deň: Charyn canyon – jedna z najzaujímavejších prírodných krás Kazachstanu. Krátka túra kaňonom k rieke, fotenie z vyhliadkových bodov. Presun ku Kaindy lake, nocľah pri jazerách, túry popri jazerách, návšteva Altyn Emel National parku, návrat do Almaty.

9. deň: Presun mikrobusom do Bisteku v Kirgistane, ubytovanie, prechádzky večerným mestom a pod. 

 10. – 12. deň: Výlet do národného parku Ala Archa, návrat do Bisteku, návšteva miestneho trhoviska, nákupy a oddych, vychutnávanie si posledných chvíľ v strednej Ázii, odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod.  

V cene je zahrnutá spiatočná letenka Budapešť – Astana a späť, vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 300 EUR), kompletná doprava počas zájazdu prenajatými mikrobusmi, miestnou dopravou, ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách, ubytovanie v jurtách vo vlastných spacích vakoch,  služby slovenského sprievodcu.

V cene nie je zahrnuté poistenie, strava (cca 5 až 10 EUR deň), vstupné do pamiatok a trakcií (cca 30 EUR),  a iné nepredvídané náklady.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 30.05. 2018 – 10.06. 2018

Uvádzacia cena: 999 EUR

Prihláška na zájazd Kazachstan a Kirgizsko v pohode