Ladakh – Malý Tibet v pohode

17 dní  |  4.9.  – 20.9. 2018

Naša nová poznávačka pripravená pre tích ktorí nemajú ambíciu zdolávať vrcholy Himalájí ale majú túžbu dotknúť sa týchto kopcov a vychutnať si atmosféru tohto pohoria čo najbližšie ako sa len dá. Najlepším miestom pre to je Ladakh, mystická krajina skrytá za hrebeňom Himalájí, kvôli svojmu vysokohorskému charakteru a budhistickému kultúrnemu dedičstvu právom nazývaná aj “Malý Tibet“. Atmosféra budhistických kláštorov, scenérie zasnežených himalájskych vrcholov a trepot modlitebných vlajočiek je balzamom na dušu pre každého cestovateľa.

V tejto neopakovateľnej a magickej, aj keď naoko pustej vysokohorskej krajine nás čaká niekoľko nádherných výletov terénnymi džípmi po zaujímavých miestach okolitej krajiny, ako bude napríklad výlet k tyrkysovo modrému vysokohorskému jazeru Pangok Tso ležiacemu až na samotných hraniciach s Tibetom vo výške 4300 metrov, alebo návšteva niektorých z množstva budhistických kláštorov ktorými je Ladakh preslávený. 

 Z „Tibetskej náhornej plošiny“ sa potom letecky presunieme do nižších polôh a to do hlavného mesta štátu Jammu a Kashmir – Šrinagar. Tu si oddýchneme na brehu magického jazera Dal Lake ako ináč na palube luxusných hausbótov.  Našu cestu po Indii ukončíme v jej hlavnom meste New Delhi a vychutnáme si dokonale jej farby a vône a navštívime známe historické pamiatky. Fakultatívne možnosť navštíviť vraj najkrajšiu stavbu sveta a najväčší pamätník lásky – mauzóleum Taj Mahal v Agre o ktorom indický básnik Thakur napísal, že je to „slza na tvári večnosti“.  Len pár dní dovolenky Vám stačí na to aby ste s nami mohli absolvovať tento zájazd na ktorý určite nezabudnete do konca života.

Program:

1.-2. deň: Odlet z Európy do hlavného mesta Indie – New Delhi (Nové Dílíí), prelet miestnou leteckou spoločnosťou do Chandigaru, presun z letiska jeepom do malebného himalájskeho mestečka Manali, známym centrom hnutia hipies a častým cieľom svadobných ciest zámožných Indov.

3. – 4.  deň: Oddych v Manali po namáhavej ceste v tieni prvých zasnežených himalájskych päťtisícoviek nad hlavou. Možnosť výletov po okolí, raftingu na rieke Beas a podobne.

5. – 6. deň: Dvojdňový presun jeepom  po najvyššie položenej ceste na svete cez hlavný hrebeň Himalájí do Lehu. Cestou budeme prechádzať cez tri päťtisícové priesmyky  Baracha La (4900 m), Lachalung La (5060 m) a Tangang La vysoký 5360 metrov s nocľahom  v  jurte s miestnymi obyvateľmi. Cestou nás čakajú neopakovateľné scenérie a výhľady po vysokohorskej planine, zasnežené himalájske štíty v pozadí, priesmyky vysoké viac ako 5000 metrov, osady nomádskych kočovníkov a pod.

7. deň: Oddych po ceste v Lehu, návšteva budhistických kláštorov a pamiatok v Tikce a Lehu.

8. – 9. deň: Dvojdňový výlet terénnym džípom k tyrkysovému jazeru Pangok Tso ležiaceho až na hranici s Tibetom vo výške 4300 metrov.

10. – 12. deň: Návšteva budhistických kláštorov v Lamayuru a v Alchi, prípadne dvojdňový fakultatívny výlet k jazeru Tso Moriri, možnosť zjazdu na horskom bajku zo sedla Khardung La 5 400 metrov až do Lehu, možnosť raftingu na rieke Indus ktorá pramení na neďalekej Tibetskej náhornej plošine a pod.

13. – 15. deň: Prelet vnútroštátnou leteckou linkou z Lehu do Srinagaru. Šibnutím čarovného prútika sa ocitneme v inej dimenzii, na brehu čarovného jazera Dal Lake. Ubytovanie na tradičnom ,,hausbóte,, Oddych po namáhavom pobyte vo vysokých nadmorských výškach. Navštívime aj hrob Ježiša Krista ktorý sa tu vraj nachádza? Prelet vnútroštátnou linkou do New Delhi.

16. – 17. deň: Možnosť fakultatívne navštíviť Taj Mahal v Agre prípadne iné pamiatky v New Delhi (Piatková mešita, Červená pevnosť, India Gate), nákupy a oddych po ťažkej ceste, odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod. Nejedná sa o klasickú komfortnú poznávačku, zájazd je náročný najmä pre dlhé presuny terénnymi autami, vysokú nadmorskú výšku, nižší hygienický štandard  ktorým je India známa. Zájazd je ale bohatší na silné zážitky, krásne výhľady a scenérie Himalájí.  

V cene je zahrnutá spiatočná letenka Viedeň – Delhi vrátane letiskových poplatkov + tri vnútroštátne prelety v Indii (letenky do maximálnej výšky 900 EUR), kompletná doprava v Indii, ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách, ubytovanie na luxusnom hausbóte v Šrinagare, výlet terénnym džípom k jazeru Pangok Tso, povolenie na vstupy do pohraničnej oblasti, služby slovenského sprievodcu, vstupy do kláštorov a pamiatok v rámci programu, pomoc pri vybavení víz.

V cene nie je zahrnuté poistenie, strava (cca 5 až 10 EUR deň), víza (53 EUR), fakultatívne výlety mimo program zájazdu (jazero Tso Moriri, návšteva Taj Mahalu v Agre, rafting alebo zjazd na horskom bajku).

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 04.09. 2018 – 20.09. 2018

  • Cena A (štandardná): 1890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1850 EUR
  • Cena C (vernostná): 1800 EUR

Video z expedície Ladakh – treking v Malom Tibete 2013

 

Prihláška na zájazd Ladakh – Malý Tibet v pohode