Triglav 2 864 m – turistika v Julských Alpách/Slovinsko

Cestou pod kopec...

4 dni | 2.8.  – 5.8. 2018

Predĺžený turistický víkend pod najvyšším a najkrajším štítom Julských Álp – Triglavom vysokým 2864 metrov. Svoje pomenovanie Triglav dostal podľa starodávneho slovanského božstva ktorého tri hlavy zastupovali v ľudovej mytológii nebo, zem a podzemnú ríšu. Triglav je symbolom Slovinska a nájdeme ho aj na štátnej vlajke a v štátnom znaku tejto krajiny a nepísaný zákon vraví že každý Slovinec by mal aspoň raz v živote vystúpiť na túto krásnu horu. My vravíme že aj každý Slovák by mal aspoň raz za život vystúpiť s nami na Triglav!!!!

Počas nášho predĺženého víkendu sa okrem výstupu na vrchol Triglavu budeme snažiť uvidieť čo najviac krás Triglavského národného parku a okrem toho navštívime zákutia vraj najkrajšej rieky v strednej Európe – rieky Soče.

Program:

1. deň: Odchod v doobedňajších hodinách z Bratislavy, transfer do Slovinska, ubytovanie sa   v kempingu v popoludňajších hodinách návšteva krás doliny Trenta, prameň rieky Soča, kaňon  Mlynarica, informačné centrum Triglavského národneho parku a pod.

2. – 3. deň: Výstup na najvyšší vrch Julských Álp – Triglav (2864 m) – prevýšenie cca 2 000 metrov, prenocovanie na horskej chate Planika alebo na chate Tržačská koča, zostup do údolia, návrat do kempingu, zaslúžený oddych.

4. deň: Návšteva 80 metrov vysokého vodopádu Boka, prípadne výlet lanovkou na vrchol Kanin, transfer domov, príchod do Bratislavy v podvečerných hodinách.

V cene je zahrnutá doprava mikrobusmi/autobusom, ubytovanie v kempingu (2 noci), služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ubytovanie na horskej chate (cca 20 EUR).

 

Termín: 02.08. 2018 – 05.08. 2018

  • Cena A (štandardná): 200 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 190 EUR
  • Cena C (vernostná): 180 EUR

Prihláška na zájazd Triglav 2 864 m – turistika v Julských Alpách/Slovinsko