Ekvádor – Výstup na Cotopaxi, sopky aj amazonská džungľa

12 dní  |  27.12. 2021 – 7.1. 2022

Na koniec roku 2021 pre vás pripravujeme novú expedíciu a to do južnej Ameriky do zaujímavého Ekvádoru. Hlavnou myšlienkou tejto expedície je síce výstup na 5897 metrov vysokú sopku Cotopaxi, ale Ekvádor toho ponúka omnoho viac!!!!

Predbežný program:

 1. deň: Prílet do Quita, hlavného mesta Ekvádoru, a v 2800 metroch nad morom, najvyššie položeného hlavného mesta na svete. Ubytujeme sa priamo v srdci historického centra.

2. deň: Po raňajkách si prezrieme historické centrum Quita, ktoré bolo ako vôbec prvé miesto zapísané do Kultúrneho svetového dedičstva UNESCO. Návšteva rovníka, tzv. Mitad del Mundo (Stred Sveta), kde si pozrieme zopár expozícií z histórie, ale aj súčasnosti Ekvádoru a skúsime zopár trikov, ktoré vraj fungujú len na rovníku. Podarí sa vám postaviť vajce na hlavičku klinca? Navštívime rezerváciu, kde si môžeme do sýtosti vychutnať kolibríkov a neskôr sa oboznámime s procesom spracovania kávy. Dnes na noc opustíme rušné centrum Quita a ubytujeme sa na okraji hlavného mesta, v rodinnom hotelíku s pekným výhľadom a pokojným okolím.

3. deň: Hike na 3100 metrov vysokú neaktívnu sopku Ilalo, pod ktorou budeme ubytovaní. Pôjdeme takmer stále do kopca, takže si trochu ,,zamakáme,,. Po približne 4 hodinách sa vrátime do nášho hotela, kde si budeme môcť oddýchnuť a zregenerovať sa.

4. deň: Vyvezieme sa jednou z  najvyšších lanoviek na svete do výšky 3945 m a odtiaľ budeme pokračovať až na vrchol sopky Ruku Pichincha (4698 m), ktorá sa vyníma nad Quitom. Ak budeme mať pekné počasie budeme vidieť pod sebou celé Quito a v diaľke aj hlavný ciel našej cesty, aktívnu sopku Cotopaxi. Celý výstup nám potrvá približne 5-6h. Na noc už opustíme Quito a pôjdeme trochu ďalej, Alejou sopiek (Avenue of volcanos) do malého mestečka Aloasí.

5. deň: Dnešný hike na sopku Pasochoa sa začína vo výške 3150 m. Chodník nás povedie cez krásny, pôvodný, andský les, kde budeme môcť pozorovať aj množstvo vtákov. Vystúpime na 4230 m vysoký vrchol odkiaľ sa nám naskytne výhľad na zasnežené vrcholy okolitých sopiek. Po približne 6tich hodinách zostúpime a vrátime sa do penziónu.

6. deň: Dnes vystúpime tak vysoko ako sa budeme cítiť a pokiaľ nám to dovolia technické možnosti sopky Illiniza Norte. Začneme z parkoviska vo výške 3900m. Po približne 3 hodinách prídeme ku chate vo výške 4750m. Trochu si oddýchneme a vystúpime ešte kúsok vyššie. Po zostupe opustíme Aloasí a asi hodinovou jazdou sa dostaneme do NP Cotopaxi, kde sa ubytujeme v bývalej horskej chate, prerobenej na útulný hotel.

7. deň: Dnes budeme mať ľahší deň, za 2 hodinky vystúpime k ľadovcu na sopke Cotopaxi, náš zajtrajší cieľ. Vrátime sa naspäť do hotela, aby sme si oddýchli pred zajtrajším náročným výstupom.

8. deň: Vystúpime ku chate vo výške 4864m a budeme pokračovať až k ľadovcu, pri ktorom sme boli aj včera. Tu si už so všetkým vybavením vyskúšame pohyb po ľadovci a potom sa vrátime do chaty, kde si oddýchneme a pokúsime sa trochu si pospať do pol noci, kedy sa začneme pripravovať na výstup.

 9. deň: Približne o 1nej hodine vyrazíme na vrchol, ktorý dosiahneme po 6-7 hodinách, práve v čas pozorovať východ slnka. Toto je najvyšší bod nášho zájazdu, 5897 metrov nad morom. Druhá najvyššia hora Ekvádoru, aktívna sopka Cotopaxi. Budeme mať dostatok času si nafotiť kráter a okolie a potom sa vydáme na zostup, ktorý nám potrvá 2-3 hodiny. Po krátkom oddychu vyrazíme do dedinky Quilotoa, ktorá dostala svoje meno po kráteri s tyrkysovým jazerom, na okraji ktorého sa nachádza. Tu si konečne dobre oddýchneme.

10. deň: Voľné doobedie, môžete zísť k jazeru na dne krátera, alebo sa len tak prechádzať po okolí. Po obede návrat do Quita

11.-12. deň: Doobeda volný program v Quite, oddych, nákupy suvenírov, poobede odlet do Európy, návrat na Slovensko 12 deň zájazdu. 

Predbežný termín: 27.12.2021 – 07.01. 2022

  • Cena A (štandardná): 2490 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2440 EUR
  • Cena C (vernostná): 2390 EUR

 

Možnosť predĺženia zájazdu o pobyt v Amazónii, približný program asi takýto.

11. deň: Dnes nás čaká takmer celodenná, no pekná cesta na sever Ekvádoru do mesta Lago Agrio.

12. – 13. deň: Relax po náročnom programe v horách v horúcej amazonskej džungli s plnou penziou.  Plavba džungľou s miestnym indiánskym sprievodcom na motorovom kanoe po riekach a lagúnach dažďového pralesa. Počas plavieb a prechádzok džungľou budeme môcť pozorovať miestnu faunu aj flóru. Opice, kajmany, korytnačky, papagáje, tukany, anakondy, leňochy, sladkovodné, ružové delfíny, ale aj obrovské amazonské stromy, či chodiacu palmu. Ubytovaný budeme v príjemnej lodžii bez telefónneho signálu, alebo internetu, uprostred džungle.

14. deň: Ráno krátka exkurzia  motorovým kánoe po amazonskej rieke, poobede návrat späť do Lago Agria a odtiaľ do Quita.

15. deň: Odlet do Európy.

    Prihláška na zájazd Ekvádor – Výstup na Cotopaxi, sopky aj amazonská džungľa