Expedícia Everest Base Camp + Island Peak 6189m/ Nepál

 21 dní  |  15.10.  – 04.11. 2024

Expedičný trek do oblasti M. Everestu určený hlavne pre zdatných trekerov, ktorí si chcú posunúť svoj výškový rekord, pretože hlavnou myšlienkou treku je zdolať 6 189 metrov vysoký Island Peak (Imja Tse), ležiaci pod južnou stenou osemtisícovky Lhotse Shar (8 393 m). Cestou k nemu sa zastavíme v najväčšom a najznámejšom budhistickom kláštore v oblasti, v kláštore v Tengboche a oddýchneme si a nasajeme himalájsku atmosféru v známom šerpskom a horolezeckom stredisku Namche Bazar. V rámci aklimatizácie máme v pláne prejsť po chodníkoch miestnych obyvateľov – šerpov až do základného tábora pod najvyššiu horu sveta, pod majestátny 8 848 metrov vysoký M. Everest, a z vrcholu známej vyhliadkovej hory Kala Pattar (Čierny kameň) vysokej 5 545 metrov sa nám naskytnú nádherné horské scenérie a výhľady na najvyššie a najkrajšie štíty tejto planéty.

Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka tohto zaujímavého, multikultúrneho a multináboženského mesta, príprava na trek.

4. – 5. deň: Letecký presun do Lukly (2800 m) a prvé metre nášho vytúženého treku dolinou rieky Dudh Kosi (Mliečna rieka). Do národného parku Sagarmatha vstupujeme za dedinkou Monjo a  za najvyšším vysutým mostom cez rieku Dudh Kosi je tu prudké stúpanie do známeho obchodného a kultúrneho centra národa Sherpov, dedinky Namche Bazar, učupenej v prírodnom amfiteátri pod najvyššími horami sveta.

6. deň:  Ľahšia aklimatizačná jednodňová túra do dedinky Khumjung 3800 m, návrat do Namche Bazaru, oddych.

7. deň: Pokračujeme údolím rieky Dudh Kosi až do dedinky prenocovanie v Tengboche (3800 m) v blízkosti najznámejšieho a najväčšieho budhistického kláštora z južnej strany M. Everestu. Možnosť návštevy kláštora počas večernej ceremónie, oddych a nasávanie atmosféry tohto duchovného miesta.

8. – 9. deň: Trek do dedinky Dingboche (4400 m) pri nohách kráľovnej nepálskych hôr, takmer 7 000 metrov vysokej hory Ama Dablam, vraj najkrajšej hory Nepálu. Na ďalší deň sa vyberieme na ľahšiu aklimatizačnú túru do osady Chukung (4730 m) ležiacou pod majestátnou južnou stenou osemtisícovky Lhotse (8414 m), návrat do Dingboche.

10.- 12. deň: Trek do osady Lobuche (4910 m) a následne do osady Ghorak Shep (5150 m), po hrane obrovského ľadovca Khumbu, výstup na vyhliadkový vrchol Kala Pattar (5545 m), s ktorého je vraj najkrajší výhľad na M. Everest, návšteva base campu a vychutnanie atmosféry horolezeckých expedícií, návrat do Dingboche. 

13. deň: Oddychový deň, príprava na výstup na Island Peak.

14.- 18. deň: Presun do základného tábora pod Island Peakom, príprava na výstup na vrchol a samotný výstup, návrat do Lukly.

19. – 20. deň: Odlet z Lukly späť do Káthmandu, návšteva historických pamiatok v Káthmandu, nákupy a zaslúžený oddych.

21. deň: Odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu ( v Káthmandu v dvojposteľových izbách v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), v base campe pod Island Peakom v expedičných stanoch CK Sancho Tour, letenku Káthmandu – Lukla a späť, povolenie na vstup do národného parku Sagarmatha, povolenie na výstup na ISLAND PEAK, garbage deposit, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max. 20 kg. osoba), povinné poistenie pre nepálskeho sprievodcu a nepálskych nosičov, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, kompletná strava počas pobytu v base campe pod Island Peakom, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.
 
V cene nie je zahrnutá strava (cca 10 – 15 EUR/deň), poistenie, víza do Nepálu (50 USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.
 
  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 osôb!!!

Termín II: 15.10. 2024 – 04.11. 2024

  • Cena A (štandardná): 2990 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2940 EUR
  • Cena C (vernostná): 2890 EUR

    Prihláška na zájazd Expedícia Everest Base Camp + Island Peak 6189m/ Nepál - termín II.