Expedícia Everest Base Camp + Lobuche Peak East 6119m/ Nepál

22 dní | 1.10.  – 22.10. 2019

LOBUCHE PEAK EAST je 6119m vysoká hora vo veľmi obľúbenom regióne Khumbu v oblasti Mt. Everestu. Je to technicky najobtiažnejšia hora zo skupiny tzv.“trekingových“ šesťtisícoviek v tomto kúte Himalájí. Lobuche East tvoria dva vrcholy – falošný, vysoký 6090 metrov a pre tých, ktorí si trúfnu ísť ďalej hrebeňom aj ten skutočný o 29 metrov vyšší.  Zo základného tábora pri jazere vo výške cca 5000 metrov stúpame nahor do hight campu vo výške 5400 metrov kombinovaným, rozmanitým terénom, skalnými terasami a platňami cez čiastočne zaistený úsek fixným lanom.  Z hight campu, v ktorom strávime noc, pokračujeme skalným terénom, ktorý plynule prejde do snehových polí až nás strmý snehový výšvih (45st.) vyvedie na samotný juho-východný ostrý, vzdušný, exponovaný, snehový hrebeň. Ním pokračujeme v úžasnej himalájskej scenérii až k vrcholu  v sprievode pohľadov na Mt. Everest, Nuptse, Pumori, Ama Dablam, Taboche, Cholatse

Zájazd je určený len pre skúsených turistov, ktorí majú skúsenosti s pohybom v kombinovanom mixovom teréne – skala, sneh, ľad v mačkách,  Je to jeden s predpokladov ako vystúpiť na vrchol tejto krásnej hory a je to zároveň základný kameň našej filozofie – tlačiť faktor rizika, ktorý môžeme ovplyvniť na minimum. V rámci aklimatizácie máme v pláne prejsť po chodníkoch miestnych obyvateľov – šerpov až do základného tábora pod najvyššiu horu sveta, pod majestátny 8 848 metrov vysoký M. Everest, a z vrcholu známej vyhliadkovej hory Kala Pattar (Čierny kameň) vysokej 5 545 metrov sa nám naskytnú nádherné horské scenérie a výhľady na najvyššie a najkrajšie štíty tejto planéty.

Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka tohto zaujímavého, multikultúrneho a multináboženského mesta,  posledné prípravy na expedíciu. 

4. – 5. deň: Letecký presun do Lukly (2800 m) a prvé metre nášho vytúženého treku dolinou rieky Dudh Kosi (Mliečna rieka). Do národného parku Sagarmatha vstupujeme za dedinkou Monjo a  za najvyšším vysutým mostom cez rieku Dudh Kosi je tu prudké stúpanie do známeho obchodného a kultúrneho centra národa Sherpov, dedinky Namche Bazar, učupenej v prírodnom amfiteátri pod najvyššími horami sveta.

6. deň:  Ľahšia aklimatizačná jednodňová túra do dedinky Khumjung 3800 m, návrat do Namche Bazaru, oddych.

7. deň: Pokračujeme údolím rieky Dudh Kosi až do dedinky prenocovanie v Tengboche (3800 m) v blízkosti najznámejšieho a najväčšieho budhistického kláštora z južnej strany M. Everestu. Možnosť návštevy kláštora počas večernej ceremónie, oddych a nasávanie atmosféry tohto duchovného miesta.

8. – 9. deň: Trek do dedinky Dingboche (4400 m) pri nohách kráľovnej nepálskych hôr, takmer 7 000 metrov vysokej hory Ama Dablam, vraj najkrajšej hory Nepálu. Na ďalší deň sa vyberieme na ľahšiu aklimatizačnú túru do osady Chukung (4730 m) ležiacou pod majestátnou južnou stenou osemtisícovky Lhotse (8414 m), návrat do Dingboche.

10.- 12. deň: Trek do osady Lobuche (4910 m) a následne do osady Ghorak Shep (5150 m), po hrane obrovského ľadovca Khumbu, výstup na vyhliadkový vrchol Kala Pattar (5545 m), s ktorého je vraj najkrajší výhľad na M. Everest, návšteva base campu a vychutnanie atmosféry horolezeckých expedícií, návrat do Dingboche. 

13. deň: Oddychový deň, príprava na výstup na Lobuche Peak.

14.- 19. deň: Výstup do základného tábora pod Lobuche Peakom a následne do jeho ,,high campu,, výstup na vrchol, návrat cez Namche Bazar späť do Lukly.

20. – 21. deň: Odlet z Lukly do Káthmandu, návšteva historických pamiatok v Káthmandu, nákupy a zaslúžený oddych.

22. deň: Odlet do Európy.

 
V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 800 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (v dvojposteľových izbách, v Káthmandu v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), v base campe pod Lobuche Peakom v expedičných stanoch CK Sancho Tour, letenku Káthmandu – Lukla a späť, povolenie na vstup do národného parku Sagarmatha, povolenie na výstup na Lobuche Peak, garbage deposit, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max. 20 kg. osoba), povinné poistenie pre nepálskeho sprievodcu a nepálskych nosičov, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, kompletná strava počas pobytu v base campe pod Lobuche Peakom (3 dni), jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.
 
V cene nie je zahrnutá strava (cca 10 – 15 EUR/deň), poistenie, víza do Nepálu (40 USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 20 EUR), iné neuvedené služby.
 
  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!
Termín II: 01.10. 2019 – 22.10. 2019
  • Cena A (štandardná): 2790 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2740 EUR
  • Cena C (vernostná): 2690 EUR

A video z podobnej expedície a to z výstupu na Island Peak 

Prihláška na zájazd Expedícia Everest Base Camp + Lobuche Peak East - termín II