Expedícia Mera Peak 6470 m – Nepál / klasický variant

Pohľad na Mera Peak zo sedla Mera La...

 26 dní  |  22.10.  – 16.11. 2019

Mera Peak so svojou výškou 6470 metrov je najvyšším trekingovým vrcholom v nepálskych Himalájach a pohľad z jeho vrcholu patrí k najkrajším a najpôsobivejším v celom Nepále. Mera Peak leží v národnom parku Makalu – Barun, len niekoľko kilometrov na východ od najvyššej hory tejto planéty, majestátneho Mt. Everestu ktorý budeme mať počas záverečného výstupu na samotný vrchol ako na dlani.Výstup si vyžaduje dokonalú aklimatizáciu a dobrú fyzickú kondíciu a preto je určený pre zdatných trekerov, ktorí už majú skúsenosti z vysokých hôr. 


Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych v Káthmandu, príprava na trek.

4. deň: Letecký presun do Lukly, začiatok aklimatizačného treku.

5. – 12. deň: Aklimatizačný trek do oblasti M. Everestu do doliny Gokyo, počas ktorého navštívime známe sherpské a horolezecké obchodné stredisko Namche Bazar a vystúpime na známy vyhliadkový vrchol Gokyo Peak vysoký 5360 metrov, z ktorého sa nám naskytnú nádherné výhľady nielen na štyri osemtisícovky, ale na celé údolie, návrat späť do Lukly, oddychový deň.

13. – 23. deň: Prechod cez sedlo Zatrwala do národného parku Makalu – Barun do oblasti Mera Peakov, výstup do high campu a následne aj na vrchol Mera Peaku, návrat späť do Lukly, odlet do Káthmandu.

24. – 25. deň: Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrámSwayabunáth, stupa Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám Pashupatináth, nákupy a zaslúžený oddych.

26. deň: Odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 800 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu ( 4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteloch európskeho štandardu, počas aklimatizačného treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch, počas samotného výstupu na Mera Peak 2 noci v expedičných stanoch), letenka Káthmandu – Lukla a späť, povolenie na vstup do národného parku Sagarmatha, povolenie do ]národného parku Makalu – Barun, povolenie na výstup na MERA PEAK, TIMS permit, garbich depozit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov a kompletná strava počas výstupu na vrchol Mera Peaku (3 dni), povinné poistenie pre nepálskeho sprievodcu a nepálskych nosičov, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava ( s výnimkou 3 dní počas samotného výstupu na vrchol), víza (40 USD), poistenie, sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín II: 22.10.2019 – 16.11.2019

  • Cena A (štandardná): 2890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2840 EUR
  • Cena C (vernostná):  2790 EUR

Prihláška na zájazd Expedícia Mera Peak 6470 m – Nepál - termín II.