Grosses Wiesbachhorn 3564 m – Rakúsko

4 dni  | 9.7.  – 12.7. 2020

Tento rok sme opäť pre Vás zaradili do nášho programu výstup na populárny vrchol Grosses Wiesbachhorn vysoký 3564 metrov ležiaci v pohorí Vysoké Taury v Rakúsku.  Tento vrchol, ktorý vzhľadom pripomína vrchol známeho Matterhornu vo Švajčiarskych Alpách,  sa vypína nad gigantickými vodnými priehradami v blízkosti známeho turistického mestečka Zell am See a jedná sa o jeden z najkrajších výstupov v Rakúsku. Veríme že si toto dobrodružstvo nenecháte ujsť.

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy v podvečerných hodinách, transfer do Rakúska, do blízkosti známeho horského lyžiarskeho strediska Kaprun.

2. deň: Túra dolinou Kapruner Tal až ku gigantickým vodným dielam postavených vo výške 1760 a 2040 metrov, zastávka na priehradnom múre, alternatívne možnosť návštevy múzea, výstup na horskú chatu Heinr. Schwaiger Haus vo výške 2800 metrov, ubytovanie na chate, vychutnanie si západu slnka z terasy chaty s pohľadom na modrozelené vlny priehradných jazier a prstenca ľadových štítov navôkol, príprava na ranný výstup na vrchol a kontrola potrebnej výstroje.

3. deň: Výstup na Grosses Wiesbachhorn, návrat na chatu, prípadne zostup do údolia.

4. deň: Odchod na Slovensko, cestou zastávka v známom alpskom stredisku Zell am See  príchod do Bratislavy v podvečerných hodinách.

Upozorňujeme , že na túru je potrebná ľadovcová výstroj. T.z. mačky, čakan, sedák helma, 2x karabína HMS. Tiež sú potrebné kvalitné slnečné okuliare s vysokým ÚV filtrom, 2x rukavice, opaľovací krém, termoska. 

V prípade potreby je možnosť požičania výstroje v našej CK podľa zaužívaného cenníka.

 

V cene je zahrnutá doprava mikrobusom, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ubytovanie na horskej chate (cca 12 EUR noc/Alpenverein).

Termín: 09.07.2020 – 12.07.2020

  • Cena A (štandardná): 200 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 190 EUR
  • Cena C (vernostná): 180 EUR

 

foto: Štefan Žitňanský

Prihláška na zájazd Grosses Wiesbachhorn 3564 m - Rakúsko