Grossglockner – strecha Rakúska 3798 m cez Salmhutte

4 dni  | 31.7.  – 3.8. 2024

  •  Letný výstup na najvyššiu horu Rakúska.
  • Úsek od Salmhutte až k vrcholu kopíruje trasu prvovýstupcov z roku 1800. 

Najvyšší štít pohoria Vysoké Taury a zároveň najvyšší štít Rakúska Grossglockner (Veľký Zvonár) vysoký 3 798 m je veľkou výzvou, ale aj častým cieľom vysokohorských turistov a horolezcov. Grossglockner svojim tvarom skalnej pyramídy pripomína zvon preto názov Veľký Zvonár.

Krásny, pestrý výstup v rozmanitom teréne – alpské lúky, ľadovec, skalné zaistené skalné rebro a na záver čerešnička v podobe vrcholového hrebeňa ostrého ako žiletka vedúceho ku krížu. O tento top alpský vrchol sa skrátka človek musí pokúsiť – nadýchať sa pravej,nefalšovanej, vysokohorskej , alpskej atmosféry, ktorá si každého získa a bude to chcieť zažívať zas a znova… Náš výstup povedie z južnej strany od Kalsu cez Salmhutte. Od Salmhutte až k vrcholu kopíruje naša  trasa, trasu prvovýstupcov z roku 1800 a z vrcholu sa pokocháme neskutočnou panorámou okolitých vrcholov a štítov tohto najvyššieho pohoria Rakúska.

Program :

1. deň: Odchod z Bratislavy o 14,00, presun mikrobusom do Kals am Grossglockner v pohorí  Hohe Tauern, prenocovanie v kempingu. 

2. deň: Dlhý deň. V skorých ranných hodinách vyrážame od Lucknerhaus cez Salmhutte na ,,vrchnú,, chatu pod Glocknerom – Erz Herzog Johann Hutte vo výške  3450m. Prenocovanie. Výstup vedie aj cez zaistený úsek do sedla Hohenwartscharte  (cca 8hod).

3. deň.  Útok na vrchol Grossglockner 3798m + zostup. Prenocovanie na chate Lucknerhutte vo výške 2200m.

4. deň. Zostup do údolia a odchod domov. Príchod v podvečerných hodinách do BA.  

Upozorňujeme, že výstup vyžaduje slušnú fyzickú kondíciu a tiež isté skúsenosti v chôdzi v stúpacích železách a potrebu istotu kroku v kombinovanom horskom teréne. Na všetky otázky používania lanovej techniky vám určite rád poradí náš skusený sprievodca a samozrejme poskytne množstvo  cenných rád.

K výstupu je potrebná ľadovcová výstroj = mačky, čakan, sedák, helma, 2x poistná karabína HMS, 2x horolezecká slučka 120cm. V prípade potreby je možnosť požičania výstroje v našej CK podľa zaužívaného cenníka. Tiež budú potrebné kvalitné slnečné okuliare s vysokým ÚV filtrom, 2x rukavice, opaľovací krém, termoska.  Nezabudnúť na dostatok tekutín!

V cene je zahrnutá doprava mikrobusom/autobusom, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ubytovanie na horskej chate.

Termín: 31.07.2024 – 03.08.2024

  • Cena A (štandardná): 290 EUR

Fotogaléria Grossglockner – strecha Rakúska zo zájazdu v roku  2013

Foto: Michal Cilc    www.klikfoto.sk 

    Prihláška na zájazd Grossglockner - strecha Rakúska 3798 m - termín III.