Hochalmspitze 3 360 metrov, Rakúsko

  3 dni  | 27.8.  – 29.8. 2022

Úžasný, vzdušný, hrebeňový prechod Hochalmspitze, najvyššej hory skupiny Ankogelgruppe v pohorí Hohe Tauern.

Hochalmspitze, vysoký 3360 metrov je jednou z najbližších a najkrajších ľadovcových trojtisícoviek ku Slovensku. Na tento výrazný alpský vrchol z sa pokúsime vystúpiť z južnej strany od chaty Giessener Hutte. Naša výstupová trasa povedie ľadovcom a zaisteným juhozápadným hrebeňom „Detmolder Grat“ obtiažnosti II, kde sú ťažšie miesta výborne zaistené.  Detmolder Grat je najťažšší výstup tohtoročnej alpskej ponuky a vyžaduje si fyzicky dobre vybaveného vysokohorského skúseného turistu s istotou kroku v exponovanom skalnom teréne. Výlet si určite získa každého vyznávača vysokohorskej turistiky svojim bohatým programom, hodnotným výstupom v pravej alpskej scenérií a chutnou Korutánskou kuchyňou. 

Zájazd je určený pre skúsených vysokohorských turistov, ktorí majú istotu pohybu v exponovanom kombinovanom teréne – skala, sneh!!!

Program:

1. deň. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, transfer cez Rakúsko do oblasti Angelgruppe, výstup na chatu Giesener Hutte vo výške 2215 metrov BA , kontrola a príprava výstroje na nasledujúci deň, ozrejmenie si našej výstupovej trasy, upozornenie na možné úskalia výstupu.
2. deň. Pokus o výstup na na vrchol kráľovnej Tauern a  zároveň najvyššej hory Korutánska – Hochalmspitze 3360 m. bezpečný zostup na chatu, zaslúžený oddych, prenocovanie.

3. deň. Zostup do údolia Maltatal – údolie mnohých vodopádov a raj ľadových lezcov. Platenou vysokohorskou cestou prejdeme k priehrade Kolnbreinsperre v 1900m, prechádzka najvyšším priehradným múrom v Rakúsku s výškou 200m, Fallbach Wasserfall, zastávka v meste umenia   Gmund – malebného mestečka mnohých ateliérov, výstav, kaviarní, ale aj  Porsche múzea. V podvečerných hodinách odjazd na Slovensko.

Ako je vyššie uvedené, jedná sa o fyzicky namáhavý výlet, tomu by bolo dobré venovať aj primeranú prípravu.  Všetko je samozrejme možné pred aj počas výstupu odkomunikovať s našim skúseným sprievodcom, ktorý rád poradí. Upozorňujeme, že k výstupu je potrebný komplet feratový set, helma, mačky, 2x rukavice, kvalitné slnečné okuliare, termoska.

V cene je zahrnutá doprava, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ubytovanie dve noci na horskej chate (cca 15 EUR/noc), zapožičanie ľadovcovej výstroje.

Termín: 27.08.2022 – 29.08.2022

  • Cena A (štandardná): 190 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 180 EUR
  • Cena C (vernostná): 170 EUR

Zábery z premierového zájazdu v roku 2016, foto Ivan Janovic.

    Prihláška na zájazd Hochalmspitze 3 360 metrov, Rakúsko