Hochtor 2369 metrov Rakúsko

3 dni | 29.7.  – 31.7. 2021

Víkendová turistika v blízkych Východných Alpách, len niekoľko hodín jazdy od Bratislavy, v najmladšom národnom parku Rakúska  v NP Gesäuse. Gesäuse je pohorie   mohutných strmých vápencových stien, divokej vody, ako stvorené na horolezectvo, turistiku, rafting a širokú paletu iných outdoorových aktivít.  Našim ,,base campom,, bude chata Hesshutte vo výške 1699 metrov. Odtiaľ vystúpime na najvyšší bod celého národného parku a tým je vrchol Hochtor vysoký 2369 metrov. Na vrchol vystúpime čiastočne zaistenou cestou Josefinensteig (trasa čiastočne zaistená A/B + voľné úseky do obtiažnosti 1+) návrat na chatu bude po rovnakej trase. Výstup je vhodný len pre zdatných a skúsených turistov s istotou pohybu na skale.

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy v  ranných hodinách, transfer cez Rakúsko do národného parku Gesause (cca 3 hod.), výstup na chatu Hesshutte, v prípade priaznivého počasia cez čiastočne zaistenú cestu Wasserfallweg, ktorá nas utvrdí v slovách „ked cesta je cieľ“. 

2. deň: Výstup na vrchol Hochtor čiastočne zaistenou cestou Josefinensteig, , zostup do údolia, ubytovanie v campingu, oddych po náročnom dni.

3. deň: Presun autom cez mestečko Admont smer Trieben, ďalej platenou cestou ku chate Oberst Klinke Hutte vo výške 1486m. Túra na miestnu ikonickú pyramídu Kalbling poskytujúci  bohaté výhľady po okolitých Ennstaler Alpen. V podvečerných hodinách transfer na Slovensko.

V cene je zahrnutá doprava, služby inštruktora VHT, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ubytovanie na chate Hesshutte (13 EUR Alpenverein/ 25 EUR normálna cena).

Termín: 29.07.2021 – 31.07.2021

  • Cena A (štandardná): 130 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 120 EUR
  • Cena C (vernostná): 110 EUR

    Prihláška na zájazd Hochtor 2369 metrov Rakúsko