Island – Hornstrandir Trek

10 dní | 1.8. – 10.8. 2024

Na rok 2024 sme pre Vás pripravili ďalší krásny expedičný trek v odľahlej islandskej divočine! Jeden z najkrajších trekov na Islande, spojenie všetkých živlov tesne pod polárnym kruhom. Deväťdesiat kilometrov dlhé putovanie v odľahlej oblasti Islandu, cez fjordy, vysoké útesy, len na skok do oceánu. Jeden z najväčších vtáčích útesov Islandu, neporušená severská príroda, raj polárnych líšok, pokoj a pocit odľahlosti, to všetko nás čaká na tomto jedinečnom treku určenom pre zdatných turistov.

Program:

 1. – 2. deň: Odlet z Viedne do Keflavíku, transfer do Reykjavíku, miestny letecký transfer do  Ísafjörðuru.

3. deň: Presun loďou na začiatok nášho treku Hornstrandir. Prechod cez menší horský hrebeň Hesteyrarskarð, utáboríme sa vedľa krásnej pláže pri zálive Adalvik.

4. deň: Menšou zachádzkou cez horu Straumnesfjall sa dostaneme ku opustenej americkej radarovej stanici. Otvoria sa nám nádherné výhľady na oceán pod nami, ďalej prebrodíme rieku Atlastaðaós a opäť sa utáboríme v blízkosti pobrežia.

5. deň: Deň začneme trekom v blízkosti jazera Fljótsvatn, postupne prejdeme cez menšie horské sedlá na druhú stranu poloostrova ku zálivu Hlöðuvík, kde sa utáboríme. Večer sa prejdeme ešte na vyhliadkový bod Hælavík.

6. deň: Prechod cez horský hrebeň Skálakambu a horské sedlo Atlaskarð (327m), okolo hory Mt. Kollur až do Horvíku, hlavného centra prírodnej rezervácie Hornstrandir.

7. deň: Jednodňový výlet ku vtáčim útesom Hornbjarg. Spíme opäť na tom istom mieste.

8.  deň: Kratší trek cez horský hrebeň z Horvíku do zálívu Veiðileysufjörður. Odtiaľto nás odvezie v ten istý deň loď do Ísafjörðuru.

9. – 10. deň: Miestny letecký transfer do Reykjavíku, fakultatívne kratšia prehliadka tohto malebného najsevernejšieho hlavného mesta sveta, trasfer na letisko v Keflavíku a prelet do Viedne návrat na Slovensko.

 

Pozn.: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená.

V cene je zahrnutá spiatočná letenka na Island  vrátane leteckých poplatkov (do maximálnej výšky 450 EUR), miestny spiatočný prelet na Islande, 2 x trajekt, všetka doprava na Islande v rámci spoločného programu, poplatky za camping v Raykjaviku, poplatky na táboriskách na treku, služby sprievodcu,  jeden krát vstup do termálneho kúpaliska.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ďalšie neuvedené služby.

 

Termín: 01.08. 2024 – 10.08. 2024

  • Cena A (štandardná): 1300 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1250 EUR
  • Cena C (vernostná): 1200 EUR

Fotogaléria z podobného treku na Islande, a to z  treku Laugavegur !!!

 

    Prihláška na zájazd Island – Hornstrandir Trek