Madagaskar pre pokročilých – tajuplné Tsingy + pirátsky ostrov Saint Marie

18 dní  |  26.4. – 12.5. 2020

Chameleóny, lemury, baobaby, dažďový prales, púšť, sopky, treking  a  potápanie. Madagaskar bola vždy vysnívaná destinácia pre naozajstných milovníkov prírody a  cestovania. Len málo miest na svete môže  ponúknuť taký rozmanitý  kokteil prírody, ľudí a krajiny. Nielen opustené  krasové kaňony a žulové hory ale aj úrodné kopce s kaskádovitými terasami ryžových políčok. Nekonečné kilometre pláží  s krištáľovou vodou. Druhá najväčšia korálová bariéra sveta. Ostrov zo svojimi živými  fosíliami je nazývaný aj vývojové  laboratórium druhov.   

No najväčším pokladom ostrova napriek všetkému uvedenému  sú ľudia.   Spolu osemnásť kmeňov má  jedno spoločné čo ich spojuje. Je to neuveriteľná pracovitosť,  pohoda,  pohostinnosť,  optimizmus  ale  hlavne  srdce na dlani.  Život  ohraničený prácou na poli a zebu… Znie to neuveriteľne ale napriek chudobe tu paradoxne peniaze nad ľuďmi nevládnu.

  Neopísateľná, absolútne odlišná krajina. Cestovanie v  čase a  zároveň  cestovanie v  inej dimenzii. Cestovanie pre vybratú skupinu naozajstných cestovateľských fanatikov. Vy máte hodinky, ale my mame čas: hovoria  radi miestni  obyvatelia. Madagaskar je v prvej desiatke najchudobnejších krajín sveta a naozaj nemajú nič.  Napriek  tomu   majú všetko.

1. deň: Tranzit na letisko Viedeň. Odlet večer.

2. deň: Prílet okolo 14:00 do Antananariva. Vybavenie víz.  Stretnutie so sprievodcom MUDr. Richardom Rakotobe,  zmena peňazí na miestnu menu. Povinne pivko v záhradnej reštaurácii pri letisku a presun do hotela. Krátky oddych a  “slávnostná” večera vo Vašej reštaurácii – obľúbené  Filet de zébu grillé.  Nocľah v Antananarivo.

 3. deň: Ak bude dostatok času pred odletom do Morondavy  navštívite  najposvätnejšie miesto Madagaskaru. Bývalé sídlo kráľov-Ambohimanga. Zatiaľ  prvá pamiatka ostrova na zozname svetového dedičstva UNESCO. Odlet na západ ostrova do Morondavy. Na letisku Vás čakajú naši šoféri s autobusom.  Príjemné bungalovy  na pláži  so skvelou reštauráciu – čerstvé  plody mora. Relax a pokoj na opustených plážach Mozambického prielivu …

Madagaskar_01-4

4. – 6. deň: Celodenná náročná, nekonečná ale zároveň  úchvatná a  nezabudnuteľná  cesta  jeepmi    smer  Tsingy. Doplníte zásoby suchých potravín a vody.  Neďaleko za mestom  prvý  krát zastanete v nemom úžase.  Slávna a tá  jediná  „Alleé des Baobabs“. To nie je všetko čo dnes uvidíte : ale aj tisíce baobabov a roymnitu  divoku krajinu. Zastávky na fotenie a obed. Podvečerný príjazd do pekného hotela s bazénom  v Bekopake.

Na druhý deň Vás čaká jeden z ,,naj,, prirodných  divov sveta: Tsingy. Ich názov  je odvodený  od slova cink. Pri poklope vydávajú jasný kovový zvuk….  Veterná a vodná erozia vytvorila z tohto vápencového pohoria  spleť neuveriteľných útvarov. Ich celková plocha je vyše  660 km².  Delia sa  na Velke a Malé  Tsingy. Podvečer Vás pri bazéne s rumom a Autthifovou gitarou čaká zaslúžená zábava. Cesta späť je už jednoduchšia. Vychutnáte si ju – uz budete vedieť kade a koľko to potrvá. Cieľom je prísť k Aleji Baobabov v ten najlepší čas t.j. tesne pred západom slnka. Nocľah v našich bungalovoch.

7. deň: Zaslúžený oddych po Tsingy ,,jeep tour,,. Oddychový deň strávený v rybárskej dedine spojený s plavbou  na piroge  a obedom  u domorodcov.

8. deň: Celodenný presun k ,,starému známemu,, Deovi do Antsirabe. Nocľah u pána Dea, stôl s rumom, medom, limetkami a orieškami je už pripravený.

9.-10. deň:  Pokračujeme do Andasibe.  Zástavka v Behenjy na vyhlásenú špecialitu, foise gras. Nocľah v známych bungalovoch v Andasibe. Ďalší deň Vás čaká cesta do Tamatave/Toamasina. Druhé najväčšie  mesto ostrova s najvýznamnejším prístavom. Prehliadka mesta, oddych a nocľah.

11. deň:  Romantická plavba po kanáloch ,,Pangales,,. Majú celkovú dĺžku 645 km. Obed a návšteva domorodej dediny. Dnešným cieľom je jeden z ,NAJ,, parkov  celého ostrova:   La Palmeraie de l’Ivondro. Možnosť kŕmiť z ruky rôzne  druhy lemurov,  väčšinou také, ktoré ste zatiaľ  ešte nevideli. Presun do Mahambo.  Nocľah v peknom hotely. Trasa cca 90 km za 3 hodiny.

12. -15. deň:  Presun s pobyt na božskom ostrove Saint Marie. Preskúmate všetky jeho pláže  a zákutia keďže má dĺžku iba okolo 55 km. Plavba na najkrajšie pláže ostrova spojená s kúpaním a šnorchlovaním. Návšteva cintorína pirátov s nádherným vyhľadom.

16. deň: Trajekt  na pevninu a presun a  nocľah buď  v Andasibe  alebo Moromange.

17. deň: Zostáva nám už len par posledných hodín a tak budeme musieť vstávať opäť minimálne o 5:00. Mierime do hlavného mesta na trh Marché Artisanal de La Digue / Digue market. Obľúbené miesto na nákup suvenírov je práve tento trh, ktorý sa nachádza asi 12 km od letiska Ivato. K dispozícii na trhu sú produkty z celej krajiny, rezbárske   a ďalšie  výrobky z dreva, predmety z rohov zebu, koreniny, vanilka, drahé kamene. Ale aj kožené kabelky a ďalšie výrobky z krokodílej kože. Reálna cena je zvyčajne tretina až štvrtina z ponúkanej ceny. Všetko od výmyslu sveta na jednom mieste a za babku.

18. deň: Bolo to celé iba sen alebo realita ? Prílet do Viedne ráno, tranzit do Bratislavy.  

V cene je zahrnutá: Spiatočná letenka vrátane letiskových  poplatkov do výšky 800 euro. Miestny prelet v hodnote 150-180 euro. Ubytovanie  v slušných  cestovateľských hoteloch  v dvojlôžkových izbách. Spoločná  doprava mikrobusom. Miestny sprievodca hovoriaci česky/slovensky, miestny sprievodca hovoriaci anglicky.

V cene nie  je zahrnutá: Víza(cca 27euro), raňajky/obed/večera (spolu cca 8 – 12 EUR/os./deň).  Vstupy do národných parkov (cca 30 EUR), cestovné poistenie, trajekt loďou na Saint Marie a späť (cca 20 euro). Výlet  plachetnicou  spojený s kúpaním na Saint Marie v cene  cca 10 EUR, výlet po ,,Pangales,, cca 20 euro s obedom, prenájom jeepu (pre troch ľudí v aute)  na tri dni do Tsingy cca 80 EUR.

Termín: 26.04. 2020 – 12.05. 2020

  • Cena A (štandardná): 2680 EUR
  • Cena B (senior): 2630 EUR
  • Cena C (vernostná):  2580 EUR

Foto: Miroslav Halama, Ivan Vozáry

Prihláška na zájazd Madagaskar pre pokročilých - tajuplné Tsingy + pirátsky ostrov Saint Marie