Turistika za polárnym kruhom Lofoty a Nordkapp – Nórsko

10 dní  | 26.7.  – 4.8. 2022

Vraví sa že nórske súostrovie Lofoty je jedným z najkrajších prírodných zákutí Európy. Na jednom mieste tu nájdete všetky krásy Nórska, loďky kotviace v malebných fjordoch, čajky posedávajúce na strechách rybárskych domčekov, strmé štíty hor týčiace sa až k nebu vyrastajúce priamo z vôd atlantického oceánu. Vďaka leteckému presunu na ďaleký sever a späť budete ušetrení náročnému cestovaniu autobusom a budeme mať viac času na turistiku v arktickej divočine za polárneho Nórska. Čakajú nás túry v národných parkoch Rago, Abisko a v Lyngenských Alpách,  a niekoľko túr na čarovných Lofotských ostrovoch.

 Ako čerešnička na torte nás čaká návšteva najsevernejšieho miesta Európy, mysu Nordkapp. Doprava na zájazde bude zabezpečená prenajatým mikrobusom a ubytovanie bude v kempingoch v štvorposteľových chatkách TURIST.

Program:

1. deň: Odlet v poobedňajších hodinách z Viedne/Prahy alebo Budapešti do Osla, prestup a odlet za polárny kruh do mesta Bodo, príchod na ubytovanie.

2. deň: V dopoludňajších hodinách nás čaká kratšia túra v národnom parku Rago, v popoludňajších hodinách presun do blízkosti prístavného mesta Narvik. 

3. deň: Výlet do Švédska na túru do národného parku Abisko, v poobedňajších hodinách pokračujeme ďalej na sever ubytovanie v blízkosti mesta Tromso.

4. deň: Túra v najkrajších horách severu Nórska, v malebných Lyngenských Alpách a pokračujeme ďalej na sever do mestečka Alta.

5. deň: V doobedňajších hodinách nás čaká Alta známa svojimi skalnými maľbami z doby kamennej ktoré si pozrieme v miestnom múzeu pod holým nebom (UNESCO) a potom nás čaká presun popri fjorde Porsangerfjorden na najsevernejšie miesto Európy mys Nordkapp. Skalný masív vysoký 300 metrov a ďalej na sever to už autom nejde. Návšteva zaujímavého informačného centra jaskynnej kaplnky a takisto možnosť si pozrieť dokumentárny film o histórii Nordkappu. Návrat späť do Alty.

6. deň: Dnes nás čaká dlhý presun na juh smerom na súostrovie Lofoty, samozrejme fotopauzy a krásne výhľady budú za každým rohom čím budeme bližšie k malebným Lofotom.

7. – 8. deň: Lofotské súostrovie, kde okrem turistiky navštívime počas dvoch dní okrem iného aj rybárske osady Reine, Hamnoy a Å, dedinku s najkratším názvom na svete, ďalej uvidíme neoficiálne hlavné mesto Svolvær, námornú katedrálu v osade Kabelvøg, pozrieme si „Benátky severu“ – mestečko Henningsvær. Nevynecháme ani zátoku Kvalvika, vikingské múzeum v Borgu, navštívime pamiatku UNESCO – mimoriadne zachovalú rybársku osadu Nusfjord, drevený kostolík vo Flakstade, a v prípade pekného počasia sa okúpeme pri osade Ramberk, kde sa nachádzajú pláže ako z iných zemepisných šírok. Nad tým všetkým nám bude svietiť polnočné slnko.

9. deň: Dnes sa rozlúčime s Lofotským súostrovím a preplavíme sa trajektom do prístavného mesta Bodo, ubytovanie.

10. deň: Odlet v ranných hodinách z Bodo do Osla, v prípade časovej rezervy možnosť fakultatívnej prehliadky historického centra hlavného mesta prípadne návšteva polostrova múzeí Bygdoy, odlet do Viedne/Prahy alebo Budapešti.

Ubytovanie: Vo štvormiestnych chatkách TURIST vo vlastných spacích vakoch.

Cena obsahuje: všetky letenky vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 450 EUR), dopravu v Nórsku prenajatým mikrobusom, trajekty, ubytovanie v chatkách TURIST vo vlastných spacích vakoch, slovenského sprievodcu, vstupné na Nordkapp.

Cena neobsahuje:
stravu, poistenie, dopravu na letisko Viedeň/Praha alebo Budapešť a späť, vstupné do pamiatok (cca 30 EUR), .

Termín: 26.07. 2022 – 04.08. 2022

  • Cena A (štandardná): 1690 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent):  1650 EUR
  • Cena C (vernostná): 1600 EUR

 

    Prihláška na zájazd Turistika za polárnym kruhom Lofoty a Nordkapp – Nórsko