Putovanie po Transilvánii alebo Rumunskom v pohode

7 dní |  18.6.  – 24.6. 2018

Týždenný turisticko – poznávací zájazdík po rumunskej Transilvánii počas ktorého navštívime tie najzaujímavejšie miesta tejto časti Rumunska. Budú to dve najkrajšie  pohoria Rumunska – najvyššie rumunské pohorie  Fagaraš ktoré sa právom nazýva aj Veterné hory a pohorie Retezat nazývané Jazernaté hory. Z historických pamiatok navštívime historické mestá Sibiu a Brašov a nevynecháme ani známy Drakulov hrad Bran. Na záver nášho putovania po Transilvánii navštívime  neuveriteľnú soľnú baňu Turda Salina v ktorej sa ťažila soľ už od 13. storočia.

Čaká nás aktívny týždeň v zaujímavej krajine, plnej krás, horských plies, pasúcich sa oviec a polodivokých koní, salašov a dediniek, kde sa zastavil čas.

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, transfer cez Maďarsko do Rumunska, asi dvojhodinový výstup na horskú chatu Cabana Pietrale v NP Retezat, ubytovanie na horskej chate.

2. deň: Celodenná turistika v NP Retezat, pre zdatnejších turistov možnosť výstupu až na najvyšší vrchol tohto pohoria vrchol Peleaga vysoký 2509 metrov. Pre menej zdatných turistov ľahšie túry a vychádzky v tomto krásnom pohorí, návrat na chatu.

3. deň: Zostupujeme z chaty do ,,civilizácie,, a pokračuje naša ,,road movie,, po Transilvánii. Návšteva historického mesta Sibiu  návšteva kláštora Monastir Brancoveanu a už sme stojíme pod najvyšším pohorím Rumunska – pohorím Fagaraš.

4. deň: Horskou cestou vybudovanou ešte rumunským diktátorom Nicolaeom Ceausescu vystúpame až takmer na hrebeň pohoria Fagaraš k tyrkysovému jazeru Lacul Balea. Pre zdatných turistov možnosť výstupu až na najvyšší vrchol Rumunska – Monte Moldoveanu vysoký 2544 metrov, pre menej zdatných turistov prechádzky a ľahšie túry v okolí jazera, návrat do údolia.

5. deň: Zastávka v historickom meste Brašov a poobede už stojíme pred bránami hradu Bran, v ktorom vraj žil krvilačný veľmož Vlad III. ktorý slúžil ako predloha slávneho Drakulu.

6. deň: Presun do mestečka Turda  a návšteva známej soľnej bane Salina v ktorej sa ťažila soľ už v 13 storočí, oddych po týždni putovania.

7. deň: Transfer na Slovensko, príchod do Bratislavy v popoludňajších hodinách.

 

Ubytovanie: V jednoduchých hoteloch a penziónoch a na horských chatách.

V cene je zahrnutá doprava mikrobusom, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp, ubytovanie v dvojposteľových izbách v jednoduchých hotelíkoch a na horských chatách.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, vstupy do pamiatok.

Termín: 18.06.2017 – 24.06.2018

  • Cena A (štandardná): 430 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 400 EUR
  • Cena C (vernostná):  370 EUR

Prihláška na zájazd Putovanie po Transilvánii alebo Rumunskom v pohode