Similaun 3606m + Elferspitze 2505m

4 dni  | 4.8.  – 7.8. 2022

V našej ponuke zájazdov je to v poradí druhý výlet do vzdialenejších Tirolských álp  v  blízkosti Talianska, konkrétne do dolín Otztal a Stubaital. V  doline Otztal sa pokusime vystúpiť na horu Similaun 3606m, ktorá leží priamo na hranici medzi Rakúskom a Talianskom,  predel medzi Nordtirol a Sudtirol tesne v blízkosti nálezu niekdajšieho legendárneho „Otztiho“.   Similaun – jedná sa o priemerne náročnú vysokohorskú ľadovcovú turistiku z vrcholu ktorého sa môžeme tešiť na dych vyrážajúci výhľad po okolitých alpských hrebeňoch a vrcholoch s masívnymi ľadovcami. Samozrejme túra na Similaun si vyžaduje potrebné znalosti pohybu po ľadovci a  kompletnú ľadovcovú výstroj. Následne sa presunieme do doliny Stubaital – mestečka Neustift pod vápencové steny hory Elferspitze kde sa pokúsime o vzdušný, nezabudnuteľný, klettersteigový prechod jej hrebeňa.

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy v skorých raňajších hodinách smer Innsbruck do Otztal a cez  Solden do dedinky Vent. Výšľap na chatu Martin – Busch Hutte 2501m. Večer príprava na výstup, kontrola výstroje na nasledujúci deň.  

2. deň: Similaun – vrcholový deň. Túru k vrcholu  vedieme náročnejšou a zaujímavejšou cestou hrebeňom Marzellkamm. Z vrcholu sa už nevraciame rovnakou cestou, ale západným hrebeňom zostúpime popri okrajových trhlinách západným hrebeňom a ,,šotolinovej,, moréne ku chate Similaunhutte 3019m a tu prespime.   Okruh uzavrieme nasledujúci deň keď  zostúpime cez Martin-Busch Hutte do údolia.

3. deň: Presun do Stubaital, spoznávanie krás a zaujímavostí tejto doliny, možnosť cykloturistiky,  pre odvážnejších paraglajding z vrcholovej stanice Elferlifte nad mestečkom Neustift, ubytovanie v campingu.

4. deň: Výstup na chatu Elferhutte 2080m s úžasným výhľadom, ktorá stojí nad  mestečkom Neustift. Od chaty smer Elferspitze 2505m k nástupu na Klettersteig.    Zostup do údolia, transfer na Slovensko, príchod do BA v neskorých nočných hodinách.  

Upozorňujeme, že Klettersteig Elferspitzte je určená pre zdatnejších a skúsenejších „feratistov“. Kompletná feratová výstroj je potrebná ako aj kompletná ľadovcová výstroj k výstupu na Similaun. T.z. mačky, sedák, čakan, helma, dve karabíny HMS,  termoska, 2x rukavice, kvalitné slnečné okuliare s vysokým ÚV filtrom, opaľovací krém. Ľahký stan do kempingu. 

V cene je zahrnutá doprava mikrobusom, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie    máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, lanovka Elferlifte, prípadné zapožičanie ľadovcovej výstroje a výstroje na istené cesty, ubytovanie na horských chatách v  spoločnej nocľahárni (dve noci).

Termín: 04.08.2022 – 07.08.2022

  • Cena A (štandardná):  270 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 260 EUR
  • Cena C (vernostná):  250 EUR

    Prihláška na zájazd Similaun 3606m + Elferspitze 2505m