Wildspitze 3774 m + Elferspitze 2505m

4 dni  | 18.8.  – 21.8. 2022

Náhľad do dvoch klenotníc Tirolských álp – doliny  Otztal a Stubaital. Pestrý, rozmanitý výlet na najvyšší vrchol Tirolska a zároveň druhý najvyšší v Rakúsku – Wildspitze, budeme obdivovať krásu a divokosť doliny Otztal – najmohutnejšie zaladneným pohorím vo východných Alpách ležiacej v blízkosti hraníc s Talianskom, pôjdeme cez svetoznáme lyžiarske stredisko Solden, navštívime dolinu Stubaital , raj všetkých vyznávačov outdoorových aktivít, priblížime sa k 85metrovému najširšiemu vodopádu východných álp Grawa Wasserfall, navštívime mestečko Fulpmes preslávené výrobou horolezeckej výstroje, ale sa aj zapotíme pri výstupe exponovaným Klettersteigom na vrchol Elferspitze s krásnym  výhľadom do doliny Stubai.

Program:

1. deň. Odchod z Bratislavy v skorých raňajších hodinách smer Innsbruck do Otztal a cez  Solden do dedinky Vent. Výšlap na chatu Breslauer Hutte 2844m. Večer príprava na výstup, kontrola výstroje na nasledujúci deň. 

2. deň. Wildspitze, vrcholový deň. Túra vedená trávnato-skalnatým terénom, ľadovcovou morénou, strmým zaisteným výšvihom, ľadovcom a vrcholovým hrebeňom k vrcholu. Návrat na chatu, prípadný zostup do údolia.

3. deň. Presun do Stubaital, spoznávanie krás a zaujímavostí tejto doliny, návšteva múzea horolezeckých cepínov v Neustift, ubytovanie v campingu.

4. deň: Výstup na chatu Elferhutte 2080m s úžasným výhľadom, ktorá stojí nad   mestečkom Neustift. Od chaty smer Elferspitze 2505m k nástupu na Klettersteig       Elfer Nordwand ohodnotený obtiažnosťou C/D. Nezabudnuteľná je najmä jeho komínová časť.  https://www.bergsteigen.com/touren/klettersteig/elfer-nordwand-klettersteig/     Zostup do údolia, transfer na Slovensko, príchod do BA v neskorých nočných hodinách.

Upozorňujeme, že Klettersteig na Elferturm je určena pre zdatnejších a skúsenejších „feratistov“. Kompletná feratová výstroj je potrebná ako aj kompletná ľadovcová výstroj k výstupu na Wildspitze. T.z. mačky, sedák, čakan, helma, dve karabíny HMS, termoska, 2x rukavice, kvalitné slnečné okuliare s vysokým ÚV filtrom, opaľovací krém. Ľahký stan do campu. 

V cene je zahrnutá doprava mikrobusom, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, lanovky, prípadné zapožičanie ľadovcovej výstroje a výstroje na istené cesty, ubytovanie na chate Breslauer Hütte v spoločnej nocľahárni (dve noci).

Termín: 18.08.2022 – 21.08.2022

  • Cena A (štandardná): 270 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 260 EUR
  • Cena C (vernostná): 250 EUR

    Prihláška na zájazd Wildspitze 3774 m + Elferspitze 2505m