Zimný víkend na Babej hore

babia_hora_12

3 dni | 22.2.  – 24.2. 2019

Víkendové radovánky na skialpoch, snežniciach  alebo len tak pešo v krásnom prostredí Oravských Beskýd na najsevernejšom cípe Slovenska, na Babej hore. Babia hora vysoká 1 725 m je zaujímavá z rôznych dôvodov. Je to najvyšší štít Oravských Beskýd a v neposlednom rade i najvyšší štít Slovenska s výnimkou Vysokých a Nízkych Tatier.

Takisto je to i hranica dvoch rozvodí, a to Baltského a Čierneho mora. Okrem krásnej alpínskej vysokohorskej prírody jej ďalším plusom je, že nie je až tak navštevovaná a preľudnená ako iné hory na Slovensku a kvôli jej severnej polohe a množstvu zrážok je na nej až 150 dní v roku snehová prikrývka. Nemusíme sa preto báť nedostatku snehu a budeme si ho môcť užiť na skialpoch, snežniciach, prípadne na snehovom skútri. Nezabudneme ani na nášho básnika P.O. Hviezdoslava a navštívime známu Hviezdoslavovu horáreň na Rovniach, kde bolo napísané dielo Hájnikova žena. V prípade časovej rezervy môžeme vystúpiť na blízke Pilsko 1 557 m.

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy v poobedňajších hodinách, transfer na Oravu, ubytovanie v chate na Slanej vode.

2. deň: Výstup na Babiu horu, prípadne aj na Malú Babiu horu, návšteva Hviezdoslavovej horárne, možnosť prenajatia snežných skútrov a iné zimné radovánky vo viac ako metrovom snehu.

Návrat na chatu, v podvečerných hodinách relax na chate, sauna a oddych, možnosť zúčastniť sa miestneho festivalu horských filmov DIAŠOU 2019.

3. deň: Dopoludnia skialpinizmus v okolí, možnosť výstupu na na hraničný vrchol Pilsko, v popoludňajších hodinách opúšťame Oravské Beskydy, príchod do Bratislavy v podvečerných hodinách.

V cene je zahrnutá
kompletná doprava mikrobusom, ubytovanie v chate (dve noci), vstupné na festival horských filmov DIAŠOU 2019.

V cene nie je zahrnutá strava,
poistenie, zapožičanie skialpinistickej výstroje alebo snežníc, a iné neuvedené výdaje.

Termín: 22.02.2019 – 24.02.2019

  • Cena A (štandardná): 95 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 90 EUR
  • Cena C (vernostná): 85 EUR

Prihláška na zájazd Zimný víkend na Babej hore