Amerika – národné parky amerického juhozápadu

 15 dní  | 6.5.  – 20.5. 2024

Poznávací zájazd po šiestich štátoch amerického západného pobrežia ktorými sú Kalifornia, Arizona, Nevada, Utah, Colorado a Nové Mexico. Navštívime v nich najkrajšie národné parky juhozápadnej Ameriky akými sú určite Yosemitský národný park, národný park Sekvoja, prejdeme rozpáleným národným parkom Death Valley až na najnižšie položené miesto v USA. Obdivovať budeme červené vysoké kamenné steny národného parku Zion, obrovské kamenné oblúky národného parku Arches, nevynecháme Monument Valley a na záver zájazdu sa pokocháme pohľadom do hlbokých roklín národného parku Grand Canyon vyhĺbených riekou Colorado.

Nezabudneme ani na zaujímavé mestá a začneme hneď po prílete v čarokrásnom prístavnom meste San Francisku, uvidíme nezabudnuteľné atrakcie a kasína vysvieteného púštneho mesta Las Vegas a  v meste anjelov Los Angeles navštívime svetoznámy  Hollywood.      Zájazd vhodný najmä pre fotografov!!!

Program:

1. deň: Odlet z Európy, prílet do San Franciska, ubytovanie a oddych.

2. deň: Celodennú prehliadku krás tohto najkrajšieho mesta USA a bývalého centra hnutia hipies začneme pod mostom Golden Gate, jedným z najkrajších mostov na svete, z výhľadom na najobávanejšiu väznicu na ostrove Alcatraz, prejdeme krivolakou uličkou Lombard Street, navštívime prístav, jeho doky, historické lode a možno uvidíme aj tulene. Starodávnou električkou sa prevezieme do centra mesta, navštívime najväčšie čínske mesto v USA, známy China Town a množstvo iných atrakcií tohto naozaj najkrajšieho mesta západnej polovice USA.

3. deň: Opúšťame San Francisko a presunieme sa do Yosemitského národného parku kde si spravíme niekoľko krátkych zástaviek a vychádzok v údolí s množstvom romantických vodopádov, v tieni takmer kilometer vysokej žulovej steny El Capitan, Mekkou všetkých skalolezcov.

4. deň: Návšteva národného parku Kings Canyon a Sequoia s najväčšími živými organizmami na svete, s gigantickými stromami Sequoia, vychádzka na vyhliadkovú skalu Moro Rock s prekrásnymi výhľadmi na pohorie Sierra Nevada.

5. deň: Cesta cez vyprahnuté a horúce údolie smrti Death Valley až k slanému jazierku Badwater najnižšie položené miesto v USA a západnej pologule, ležiace  – 86 metrov pod hladinou mora, krátka vychádzka v Zlatom kaňone (Golden Canyon), vyhliadka Zabriesky point, príchod do Las Vegas.

6. deň: Celodenný oddych a vychutnávanie atrakcií ,,hriešneho mesta,, Las Vegas, alternatívne možnosť návštevy priehrady Hoover Dam na rieke Colorado, zo svojim 221 metrov vysokým priehradným múrom.

7. deň: Národný park Zion je známy svojimi červenými, niekoľko sto metrov vysokými skalnými stenami. My sa prevezieme po jeho známej ceste,, Zion Canyon Scenic Drive,, alebo si spravíme niekoľko hodinovú túru na panoramatickú vyhliadku s príznačným názvom Angels Landing (Pristátie anjelov).

8. deň: Niekoľko kratších zastávok v národnom parku Bryce Canyon v popoludňajších hodinách presun cez červené útesy národného parku Capitol Reef až do mestečka Moab. Západ slnka nad nekonečným labyrintom červených kaňonov národného parku Canyonlands si vychutnáme z vyhliadkového bodu Grand View Point Overlook.

9. deň: Kratšie vychádzky a túry pod kamennými oblúkmi a skalnými oknami národného parku Arches, známych aj z reklám tabakových firiem a hollywoodskych filmov.

10. deň: V doobedňajších hodinách presun na bod ,,Four State Corner,, miesto kde hraničia štyri americké štáty, následne krátka zastávka na vyhliadke Goosenecks (Husie krky) nad riekou San Juan a už nás čaká kolosálne Údolie monumentov v indiánskej rezervácii kmeňa Navaho s gigantickými skalnými monolitmi známymi snáď z každého dobrého amerického westernu.

11. deň: V doobedňajších hodinách vychádzka na vyhliadku Horseshoe Bend, hlboká skalná podkova vyrezaná riekou Colorado, v poobedňajších hodinách výlet do asi najfotogenickejšieho miesta nášho zájazdu – kaňonu Antelope Canyon ležiaceho takisto v indiánskej rezervácii kmeňa Navaho. V neskorých popoludňajších hodinách oddych v krásnom prostredí jazera Lake Powell.

12. deň: Vrchol nášho programu v prírode, najväčší a najznámejší kaňon nielen v Amerike, známy Grand Canyon nám ukáže pohľady do svojho vnútra z niektorej z množstva panoramatických vyhliadok, návšteva mestečka Grand Canyon Village.

13. deň: Cesta do legendárneho mesta anjelov Los Angeles nás povedie cez Mohavskú púšť, kratšia zastávka v národnom parku Joshua Tree  a v poobedňajších hodinách sa už schladíme vo vodách jednej z prekrásnych pláží Tichého oceánu v blízkosti Los Angeles.

14. – 15. deň: Návšteva starého historického centra LA, následne nevynecháme ani svetoznámy Hollywood, jeho chodník slávy a iné atrakcie, pohľad na rozľahlé Los Angeles a jeho satelitné mestá od observatória Griffith Observatory v Beverly Hills, rozlúčka s Amerikou, odlet do Európy, príchod na Slovensko nasledujúci deň.

V cene je zahrnutá letenka Viedeň – USA a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 750 EUR), celková doprava na zájazde prenajatým klimatizovaným mikrobusom, ubytovanie v moteloch v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby slovenského sprievodcu, vstupy do národných parkov, vstupy do parkov v indiánskych rezerváciách vrátane vstupu do Antelope Canyonu.

V cene nie je zahrnutá
iná strava okrem raňajok, poistenie, fakultatívne výlety.

Minimálny počet účastníkov zájazdu 5.

Termín: 06.05. 2024 – 20.05. 2024

  • Cena A (štandardná): 3490 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 3440 EUR
  • Cena C (vernostná): 3390 EUR

Fotogaléria zo zájazdu:

 

a predchádzajúce ročníky….


 

    Prihláška na zájazd Amerika – národné parky amerického juhozápadu