Annapurna Trek – Nepál

21 dní  |  8.10.  – 28.10. 2024

  • uzavreté

Treking okolo osemtisícovky Annapurny je považovaný za jeden z najkrajších trekov na svete a je zaujímavý najmä pre svoju prírodnú aj kultúrnu pestrosť. Zo sýtozelených ryžových polí postupne vystúpame do blízkosti 8-tisícových vrcholov Annapurny, Manaslu a Dhaulagiri, spoznáme život niekoľkých nepálskych etník, budhistických mníchov a hinduistických svätých mužov. Prekročíme 5416 metrov vysoký priesmyk Thorung La a zostúpime do najhlbšieho údolia sveta – údolia rieky Kali Gandaki, jednoducho zážitok na celý život a dlhodobé dobitie batérií sú zaručené!

Náš najobľúbenejší a najpopulárnejší zájazd do Nepálu. Okolo Annapurny sme prešli viac ako 20 krát!!!!

Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych po prílete, kulinárske hody v centre Kathmandú – turistický raj Thamel, kratšia prehliadka historických pamiatok, príprava na trek.

4. deň: Presun autobusom do dedinky Besi Sahar, následne presun jeepom do horskej dedinky Jagat vo výške 1300 metrov nad morom, východiskového miesta nášho treku, kde sa pri rieke Marsgyandi prvý krát zadívame na himalájsku nočnú oblohu.

5.- 15. deň: Začiatok treku okolo masívu Annapurny dolinou divokej rieky Marsyangdi. Spoza stromov subtropického pralesa sa pred nami začnú postupne odhaľovať vrcholy ManasluLamjung Himalu, Annapurny II, prejdeme popod gigantické vodopády, roztočíme modlitebné mlynčeky v Chame Pisangu a oddýchneme si v mestečku Manang, ktoré vo svojej nadmorskej výške 3500 metrov ponúka netradičný komfort. V rámci aklimatizácie odbočíme z hlavnej trasy a vystúpime vraj k najvyššie položenému jazeru na svete, jazeru Tilicho Lake vo výške skoro 5000 metrov nad morom.

Po prechode sedla Thorung La (5416 m) zostúpime do Muktinathu kde stretneme množstvo pútnikov z celého Nepálu a Indie. Navštívime budhistický kläštor v Kagbeni, ktoré leží na hranici Horného a Dolného Mustangu a ak budeme mať šťastie, v rieke Kali Gandaki nájdeme dôkazy, že pred 60 – timi miliónmi rokov boli Himaláje morským dnom.

16. – 18: deň: Presun miestnou dopravou do dedinky Tatopani (Teplá voda) kde sa po treku ohrejeme v miestnych horúcich prameňoch a  nasleduje presun do Pokhari, príjemného mesta na brehu jazera Fewa Lake. Oddych po treku, bohatý výber reštaurácií, masáže, člnkovanie sa na jazere, možnosť návštevy Pagody svetového mieru nad mestom, safari v NP Chitwan, vyhliadkové lety po okolí, paragliding, rafting a pod.

19. – 20: deň: Presun autobusom do Káthmandu, nákupy a oddych, nasávanie nezabudnuteľnej atmosféry mesta, prehliadka budhistických a hinduistických pamiatok.

21. deň: Odlet do Európy, príchod na Slovensko.

Poznámka:

Trek okolo Annapurny je určený pre každého turistu, ktorý je zvyknutý chodiť po horách. Terén nie je technicky náročný, aklimatizácia prebieha pomaly a postupne, osobné veci vám odnesú nosiči. Strava a ubytovanie sú zabezpečené v útulných „lodgiach“, ktoré sa nachádzajú takmer po celom okruhu. Skúsený slovenský sprievodca prešiel tento okruh niekoľko krát.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu ( 6 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu a Pokhare v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), povolenie na vstup do národného parku Annapurna, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 15kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámový komplex Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.


V cene nie je zahrnutá 
strava (cca 10 – 20 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 osôb!!!

Termín II.: 08.10. 2024 – 28.10. 2024

  • Cena A (štandardná): 2350 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2300 EUR
  • Cena C (vernostná): 2250 EUR

 

Video z treku okolo Annapurny z apríla 2018.

Autor Juraj Čičo Www.artwedding.sk

 

Video z dramatického roku 2015: Autor Denis Veselý   www.denisvesely.com

    Prihláška na zájazd Trek okolo Annapurny – Nepál - termín II.