Fishermen´s Trail – Rota Vicentina – Južné Portugalsko

7 dní | 18.9. – 24.9. 2024

  • garantovaný odchod!
  • posledné 3 voľné miesta!
  • Pohodový trek pozdĺž Atlantického oceánu
  •  Ľahká turistika, relax, nekonečné pláže, pieskové duny, miestna gastronómia, ubytovanie s raňajkami!
  • Podľa prestížneho magazínu Condé Nast Traveler patrí Fishermen’s trail medzi 6 najkrajších pobrežných diaľkových chodníkov na svete!

 Pripravili sme pre Vás ďalší atraktívny trek, ktorý je určený pre tých, ktorých ambíciou nie je zdolávanie rýchlostných ani výškových rekordov, ale práve naopak – pohoda v čarokrásnej prírode, kde je pri chôdzi dostatok času na zastavenie sa, na ovoňanie kvetov, na spoločnú fotku alebo kávu s koláčom.

Našim cieľom bude tentokrát samotná „cesta“. Bude ňou starý pobrežný pútnický chodník, ktorá je súčasťou Národného parku Parque Natural do Sudoste Alentejano. Najprv sa však letecky dopravíme na samotný juh Pyrenejského poloostrova, a to do najjužnejšieho mesta Portugalska, ktorým je historické mesto Faro v regióne Algarve. Stihneme ešte nazrieť do slávnej katedrála z roku 1251. Štyri ďalšie nádherné dni sa budeme túlať po sukulentových lúkach a piesočných dunách portugalskej Roty Vicentina, ktorú miestni nazývajú aj „Rýbarsky chodník“. Našim nerozlučným spoločníkom bude nekonečný a rozbúrený Atlanik. Jeho vlny sú rajom pre odvážnych surferov, ktorých budeme pozorovať zo strmých čadičových útesov. Uvidíme aj miestnych, ktorí počas ranného odlivu trpezlivo hľadajú svoj úlovok? Budú ešte stále kvitnúť endemické sukulenty? Spozorujeme na opustenej pláži aj pár zabudnutých hippies? Tento čarokrásny chodník sa tiahne po doposiaľ masovým turizmom nezasiahnutou a najmenej rozvinutou časťou južného Portugalska.

Hoci si naše veci budeme niesť so sebou, stačiť nám budú iba s menšie batohy. Potrebovať toho veľa nebudeme, od apríla do neskorého októbra je v južnom Portugalsku teplo a trekerská sezóna tu trvá fakticky celý rok. Nové sily na konci každého dňa dozaista načerpáme v príjemnom miestnom hotelíku. Po skončení pešieho putovania sa prepravíme do hlavného mesta Lisabonu, kde strávime posledný deň pred odletom domov. Ak ste fanúšikom múzeí, tak Lisabon bude pre vás vysnívaným rajom. Vedeli ste, že je tu aj múzeum kočiarov, múzeum vody a tiež aj múzeum politických väzňov? Alebo dáte radšej prednosť veľrybám, ktoré je možné pozorovať v najväčšom európskom oceánriu? Alebo sa proste iba tak túžite túlať uličkami starého mesta? Nech sa páči, svoj posledný deň si každý môže vychutnať podľa svojho gusta! Tešíme sa na vás!

Program:

1. deň: Prílet mesta Faro.

2. – 5. deň: Transfer na začiatok treku a putovanie po rybárskom chodníku.

6. deň: Transfer do hlavného mesta Lisabon, noc v Lisabone.

7. deň: Voľný program v Lisabone, návrat domov.

Termín: 18.09. 2024 – 24.09. 2024

  • Cena A (štandardná):1500 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 1450 EUR
  • Cena C (vernostná): 1400 EUR

V cene je zahrnutá letenka Viedeň/Bratislava – Faro a späť vrátane letiskových poplatkov, všetka doprava na zájazde, ubytovanie v hotelíkoch a penziónoch v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby slovenského sprievodcu.

V cene nie je zahrnutá iná strava okrem raňajok, poistenie.

Foto: Alena Martinková

    Prihláška na zájazd Fishermen´s Trail – Rota Vicentina – Južné Portugalsko, termín II.