Grónsko – potulky v arktickej divočine

13 dní | 15.8.  –  27.8.  2024

Turisticko – expedičný zájazd do ozajstnej divočiny, do magického a tajomného Grónska. Navštívime juhovýchod tohto najväčšieho ostrova sveta a spravíme si krásne treky touto neporušenou arktickou krajinou.  Veríme že ani tento rok radšej nestretneme na treku ľadového medveďa ale vychutnáme si neuveriteľný pokoj a nádheru severskej prírody!!!  

Predbežný program:

1.deň: Odlet z Viedne na Island v podvečerných hodinách, prílet na Island, ubytovanie v blízkosti medzinárodného letiska v  Keflavíku.

2.deň: V ranných hodinách prelet k najväčšiemu ostrovu planéty – Grónsku. Ľadovce, ostré horské štíty trčiace z oceánu a prvé obrovské plávajúce kryhy uvidíme už z lietadla. Pristátie na letisku na ostrovčeku Kulusuk, peší presun do malebnej dedinky Kulusuk (cca 2 km) prvej eskimáckej osady na našom výlete. Kratšia prehliadka tejto fotogenickej dedinky, návšteva miestneho kostolíka postaveného z dreva z dánskej plachetnice ktorá tu stroskotala na skalách. V maličkom prístave sa nalodíme na loď  z ktorej paluby si vychutnáme vyhliadkovú plavbu popri ostrovčekoch s nádhernými horami vyrastajúcimi z morskej hladiny, popri ľadovcoch ,,tečúcich,, až do mora, a plávajúcich ľadových kryhách až na ostrov Ammassalik do mestečka Tasilaq, správneho strediska tejto oblasti. Ubytovanie v kempingu vo vlastných stanoch, kratšia prehliadka mestečka, dokúpenie potravín a príprava na prvý trek divočinou.

3. – 4. deň: Túry a výlety v okolí mesta Tasilaq, výstupy na miestne končiare.

5. – 10. deň: Presun loďou cez Sermelik fjord až na samotný ostrov Grónsko, štvordňový treking malebnou arktickou prírodou ukončíme v malebnej eskimáckej dedinke Tinitequilaq.

11. deň:  Presun loďou na ostrov Kulusuk, jednodňová túra na tomto ostrovčeku kde si vychutnáme  posledné hodiny v Arktíde..

12. deň: Prelet späť na Island, kratšia fakultatívna prehliadka Reykjaviku.

13. deň: Odlet z Islandu po polnoci, prílet do Viedne, nasleduje transfer do Bratislavy.

V cene je zahrnutá spiatočná letenka Viedeň – Island – Grónsko a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1500 EUR),   plavba loďou z Kulusuku do mestečka Tasilaq, ubytovanie v Grónsku v kempingoch a na táboriskách vo vlastných stanoch, 2 krát transfer loďou medzi ostrovmi v Grónsku.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie.

Termín: 15.08. 2024 – 27.08. 2024

  • Cena A (štandardná): 3000 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2950 EUR
  • Cena C (vernostná): 2900 EUR

    Prihláška na zájazd Grónsko – potulky v arktickej divočine