Kirgizsko a Kazachstan v pohode

11 dní | 25.5.  – 4.6. 2024

  • garantovaný odchod!
  • posledné 2 voľné miesta!

Poznávací zájazd s dávkou jednodňovej turistiky do našich obľúbených cestovateľských destinácii ktorými sú stredoázijské krajiny  Kirgistan a Kazachstan. Ochutnáme pravú nefalšovanú stredoázijskú atmosféru, spravíme si ľahké túry v najkrajších národných parkoch týchto krajín, ochutnáme konské alebo ťavie mlieko, prespíme v jurte pod horami, okúpeme sa v najväčšom a najznámejšom stredoázijskom horskom jazere Issyk Kul ležiacom vo výške 1400 metrov nad morom. Poznávačka s jednodňovou turistikou  v ktorej proste nesmiete chýbať!

Predbežný program:

1. – 2. deň: Odlet z Viedne do Bishkeku popoludní kratšia prehliadka tohto hlavného mesta Kirgistanu, vychutnávanie si prvých chvíľ a prvých šašlíkov v strednej Ázii.

3. deň: Výlet a celodenná turistika v národného parku Ala Archa, návrat do Bishkeku.

4. – 5. deň: Presun mikrobusom do mesta Karakol na východnom cípe jazera Issyk Kul. Cestou nás čaká historický komplex z z 10 storočia s minaretom Burana Tower, vychádzka v Čarodejnom kaňone, prenocovanie v jurte na brehu jazera Issyk Kul, vychádzka k vodopádom Barskoon, zastávka pri farebných útesoch Zlomené srdce a Sedem býkov. Dva plné dni krásnych výhľadov, scenérií, ľahkých túr, ubytovanie v meste Karakol (bývalé mesto Przevalsk) na východnom brehu jazera Issyk Kul na dve noci.

6. deň:  Jednodňová túra v pohorí Ťan Šanu v okolí mesta Karakol, prechádzky večerným mestom prípadne večerná plavba po jazere Issyk Kul.

7. – 8. deň: Ráno ešte povinná jazda, návšteva dreveného pravoslávneho kostola Svätej trojice  a mešity Dungan v Karakole, posledné nákupy v Kirgistane a už sa presúvame k hraniciam s Kazachstanom. Presun do dedinky Saty, ubytovanie na dve noci. Ďalší deň nás čakajú vychádzky a túry k jazerám Kolsai Lakes a Kaindy Lake,  večer samozrejme nemôže chýbať horúca ,,báňa,,.

9. deň. Charyn Canyon – jedna z najzaujímavejších prírodných krás Kazachstanu. Túra  ,,Grand  kaňonom,,  Kazachstanu až k rieke Charyn, fotenie z vyhliadkových bodov a už nasleduje transfer do bývalého hlavného mesta tejto krajiny – Almaty.

10. –  11. deň: Výlet do hôr nad Almaty, vyhliadkovým busom na Medeo a potom fakultatívne lanovkou na Shimbulak, ľahšia túra v tieni okolitých štvortisícoviek. Návrat do mesta posledné nákupy a posledný šašlík, odlet do Európy nasledujúce ráno, návrat na Slovensko.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod.  

V cene je zahrnutá  letenka Viedeň – Bishkek, Almaty – Viedeň, vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 600 EUR), kompletná doprava počas zájazdu prenajatými mikrobusmi, miestnou dopravou, ubytovanie v trojhviezdičkových hoteloch s raňajkami, v jednoduchom hosteli v Saty (s polpenziou), ubytovanie jednu noc v jurtách v jurtovom kempe na brehu jazera Issyk Kul,  služby slovenského sprievodcu, služby miestnych sprievodcov.

V cene nie je zahrnuté poistenie, iná strava (cca 10 až 15 EUR deň) vstupné do pamiatok a trakcií (cca 30 EUR),  a iné nepredvídané náklady.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 12 osôb!!!

Termín: 25.05. 2024 – 04.06. 2024

  • Cena A (štandardná): 1690 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1650 EUR
  • Cena C (vernostná): 1590 EUR

Fotogaléria zo zájazdu v roku 2023

Fotogaléria zo zájazdu v roku 2018

Fotogaléria z roku 2019

    Prihláška na zájazd Kazachstan a Kirgizsko v pohode