Kazachstan a Kirgizsko v pohode

12 dní | 27.5.  – 6.6. 2023

Poznávací zájazd s dávkou jednodňovej turistiky do našich nových cestovateľských destinácii ktorými budú Kazachstan a Kirgistan. Ochutnáme pravú nefalšovanú stredoázijskú atmosféru, zvezieme sa niekoľko krát miestnou dopravou, spravíme si ľahké túry v najkrajších národných parkoch týchto krajín, ochutnáme konské alebo ťavie mlieko, prespíme v jurte pod horami. Poznávacia expedícia v ktorej proste nesmiete chýbať!!!

Predbežný program:

1. deň: Presun na letisko do Budapešti, priamy let BudapešťAstana (Nursultan),  ubytovanie sa, večerné mesto, prvé kazažské šašlíky a pivo.

2. deň: Dopoludňajšia prehliadka mesta – symbol Astany veža Bajterek, pyramída Khan Shatyr (Palác mieru a zmierenia), najväčšia mešita v strednej Ázii Nur Astana, popoludňajší prelet Astana-Almaty. 

3. deň: Výlet do hôr nad Almaty, vyhliadkovým busom na Medeo a potom fakultatívne lanovkou na Shimbulak, ľahšia túra v tieni okolitých štvortisícoviek. Návrat do mesta.

4.– 5. deň: Charyn Canyon – jedna z najzaujímavejších prírodných krás Kazachstanu. Krátka túra kaňonom k rieke, fotenie z vyhliadkových bodov. Presun ku jazerám Kolsai Lakes a Kaindy Lake, túry popri jazerách.

6. deň: Presun mikrobusom do Kirgistanu, do mesta Karakol  na východnom cípe jazera Issyk Kul, ubytovanie, prechádzky večerným mestom prípadne večerná plavba po jazere. 

7. deň:  Jednodňová túra v pohorí Ťan Šanu v okolí mesta Karakol.

8. – 9. deň: deň: Presun do hlavného mesta Kirgistanu Bishkek, cestou zástavka pri farebných útesoch Zlomené srdce a Sedem býkov, podvečerná vychádzka v Čarodejnom kaňone, prenocovanie v jurte na brehu jazera Issyk Kul, ďalší deň nás čaká historický komplex z minaretom Burana Tower z 10 storočia, a už prichádzame do hlavného mesta do Bishkeku.

10. – 11. deň: Výlet a turistika v národného parku Ala Archa, návrat do Bishkeku, návšteva miestneho trhoviska, nákupy a oddych, vychutnávanie si posledných chvíľ a posledných šašlíkov v strednej Ázii.

12. deň: Odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod.  

V cene je zahrnutá  letenka Budapešť – Astana (Nursultan), Astana (Nursulaatn) –  Almaty, Bishkek Viedeň, vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 400 EUR), kompletná doprava počas zájazdu prenajatými mikrobusmi, miestnou dopravou, ubytovanie v jednoduchých hoteloch ale aj v obyvačke u miestnych obyvateľov, ubytovanie jednu noc v jurtách v jurtovom kempe na brehu jazera Issyk Kul,  služby slovenského sprievodcu.

V cene nie je zahrnuté poistenie, strava (cca 5 až 10 EUR deň), vstupné do pamiatok a trakcií (cca 30 EUR),  a iné nepredvídané náklady.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 12 osôb!!!

Termín: 27.05. 2023 – 06.06. 2023

  • Cena A (štandardná): 1490 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1450 EUR
  • Cena C (vernostná): 1390 EUR

Fotogaléria z roku 2019

    Prihláška na zájazd Kazachstan a Kirgizsko v pohode