Malý Snowman trek – Bhután

17 dní  | 14.10.  – 30.10.  2024

Ďalšou ,,peckou,, ktorú sme pre Vás na rok 2024 pripravili je určite najznámejší  a najkrajší trek v Bhutáne a jeden z najkrajších trekov na svete  – Snowman Trek.  Kedže samotný trek je veľmi dlhý,  trvá až 35 dní,  pripravili sme pre Vás jeho kratší variant tzv Crazy Little Snowman trek, v tieni posvätnej sedemtisícovej hory Jomolhari. Čaká nás deväť dní treku neuveritelnými bhutánskymi himalájmi,  na ktorom navštívime tri rozličné klimatické oblasti, prejdeme cez päť  vysokohorských sediel,  uvidíme pohraničné pevnosti tzv. dzongy postavené vysoko v horách a na záver treku sa okúpeme v horúcich termálnych prameňoch v dedinke Gasa Tshachu.  Trek pripravených pre zdatných ,,crazy,, trekerov!!!!

1. – 2. deň: Odlet z Európy prelet do Bhutánu kde si už počas letu vychutnáme dych vyrážajúce pohľady na Mount Everest, Kangchenjungu  a iné známe himalájske vrcholy. Po prílete na letisko v Paro sa stretneme s našim miestnym sprievodcom, v prípade včasného príletu možnosť návštevy pamiatok v Paro.

o_bhutan_043. deň: Ráno ako prvé navštívime chrám Kiychu lhakhang, najstarší budhistický kláštor v Bhutáne  postavený v 7. storočí tibetským kráľom Songtsenom Gampom. Potom nás čaká kláštor Taktsang gompa (Tigrie hniezdo), najposvätnejšie  miesto v Bhutáne ktoré je doslova „zavesené“ na strmom útese nad údolím. Poobede sa pôjdeme sa pozrieť na ruiny hradu Drukyel dzong odkiaľ je za dobrého počasia vidieť špička posvätnej hory Jomolhari. Prejazd do Gunitsawa a naša prvá noc v stanoch pod hviezdnatou himalájskou oblohou. 

4. – 12.  deň:  Začiatok nášho deväť dňového treku bhutánskymi himalájmi,  na ktorom navštívime tri rozličné klimatické oblasti , prejdeme cez päť  vysokohorských sediel,  uvidíme pohraničné pevnosti tzv. dzongy postavené vysoko v horách a na záver treku sa okúpeme v horúcich termálnych prameňoch v dedinke Gasa Tshachu. Túto slasť si po 9 dňovom treku naozaj zaslúžime a k tomu ochutnáme miestne bhutánske pivo. 

13. – 14. deň:  Mikrobusom sa presunieme do civilizácie, pevnosť Wangdue Dzong a  návšteva unikátne zachovalého hradu Punakha, bývalého zimného sídla vlády. Krátka prechádzka k chrámu Chimmy lhakhang zasvätenému slávnemu buddhistickému svätcovi Drukpovi Kunlejmu, ktorý šíril buddhismus vskutku originálne, pomocou nespútaného pitia, spevu a škandálnych sexuálnych orgií.  Cez priesmyk Dochu-la (3010 m) kde je za jasného počasia odtiaľto vidieť panoráma himalájskych štítov na hranici s Tibetom sa presunieme do hlavného mesta Butánu – Thimpu

15. deň: Prehliadka hlavného mesta, Memorial chorten, pamätník tretieho kráľa Bhutánu, obora s chovom národného zvieraťa Bhutánu – takina, prehliadka chrámu Changankha, ktorý patrí k najstarším miestam uctievania v údolí. Škola tradičných remesiel, kde sa mladí ľudia učia umenie svojich predkov. Na záver navštívime bhutánsku hlavnú poštu. Prejazd do Para. 

16. – 17. deň: Odlet do Európy, návrat na Slovensko.

V cene sú zahrnuté  letenky z Európy do Bhutánu a späť, (vrátane letiskových poplatkov, do maximálnej výšky ceny leteniek 1500 EUR), vstupné víza do Bhutánu, všetky vládou nariadené poplatky, ubytovanie v trojhviezdičkových hoteloch v dvoj posteľových izbách, všetku stravu, slovenského sprievodcu, miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu, dopravu, všetky  vstupy podľa programu.
Cena na treku zahrňuje stany, karimatky, služby kuchára a pomocného personálu, nosenie batožiny do 15 kg na koňoch, jedálenský stan, latrínový stan. 

V cene nie je zahrnuté poistenie, nápoje okrem čaju a kávy k jedlu, sprepitné pre miestny team (cca 30 EUR) osobné výdaje a iné neuvedené služby.

Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.

Termín: 14.10.2024 – 30.10.2024

  • Cena A (štandardná): 6990 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 6890 EUR
  • Cena C (vernostná): 6790 EUR

    Prihláška na zájazd Malý Snowman trek - Bhután