Nórsko – NP Jotunheimen 3 krát naj – letecky

8 dní  | 13.7.  – 20.7. 2024

Turistický zájazd určený najmä pre tých, ktorí majú nedostatok času a snažia sa využiť každý deň svojej dovolenky naplno. Naším cieľom bude národný park a zároveň najvyššie pohorie Škandinávie NP Jotunheimen, ktorý nadchne každého milovníka hôr. Vďaka nadmorskej výške okolo 2 000 m a súčasne severnej polohe zhruba na 61. st. severnej šírky sa prírodné scenérie úplne vyrovnajú najvyšším pohoriam Európy. V rámci tohto nového zájazdu máme naplánované dosiahnuť to najlepšie, čo sa z turistického hľadiska dosiahnuť v tomto kráľovstve nórskych hôr dá. Vystúpime na dva najvyššie vrcholy Nórska Galdhøpiggen a Glittertind, prejdeme „nórsku národnú túru“ Bessegen nad ľadovcovým jazerom Gjende, navštívime najkrajší nórsky fjord Geirangerfjord.

Pre adrenalín chtivých záujemcov tu bude možnosť raftingu v rámci oddychového dňa na jednej z najkrajších nórskych raftingových riek, na rieke Sjoa.

Pre menej zdatných turistov je na každú túru pripravený ľahší variant, ktorý zvládne naozaj každý!!!

Program:

1. deň: Odlet z Viedne/Prahy/Budapešti alebo Katowíc, prílet do Osla, presun mikrobusom popri najväčšom nórskom jazere Mjøsa (362 km²) do NP Jotunheimen (Domov obrov), ubytovanie v miestnej chate na všetkých 7 nocí.

2. deň: Ľahšia aklimatizačná túra v blízkosti chaty – výstup na panoramatický vrchol Trolshoe dominantu kraja.

3. deň: Výstup na večne zasnežený Glittertinden (2464 m), druhý najvyšší štít Nórska a Škandinávie.

4. deň: Nórska národná túra – prechod hrebeňom Bessegen ponad ľadovcové jazero Gjende. Celodenná túra jedna z najkrajších nielen v Nórsku.

5. deň: V rámci oddychového dňa navštívime najkrajší nórsky fjord Geirangerfjord (UNESCO) a vyhliadkovú horu Dalsnibba, tróniacu 1500 metrov nad fjordom.

6. deň: Výstup na najvyšší vrchol Škandinávie – Galdhøpiggen (2469 m),.

7. deň: Oddych v lone nádhernej prírody v okolí rieky Sjoa, možnosť raftingu za príplatok, možnosť zapožičania horského bicykla a pod.

8. deň: Ráno prejazd do hlavného mesta Nórska, transfer na letisko v Osle, odlet do Viedne/Prahy alebo Budapešti.

Program zájazdu a hlavne program horských túr je len orientačný, môže sa upraviť na mieste podľa aktuálnej predpovede počasia!!!

V cene  je zahrnutá spiatočná letenka Viedeň/ Praha/Budapešť alebo Katowice – Oslo vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 400 EUR), doprava v Nórsku prenajatým mikrobusom, 7-krát ubytovanie v miestnej chate, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá  strava, poistenie, doprava na letisko vo Viedni/Prahe alebo Budapešti, plavba loďou po jazere Gjende a Geirangerfjorde (cca 50 EUR) prípadný rafting alebo iné neuvedené služby.

Termín: 13.07. 2024 – 20.07. 2024

  • Cena A (štandardná): 1290 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1250 EUR
  • Cena C (vernostná): 1210 EUR

Zábery zo zájazdu v roku 2017:

Zábery zo zájazdu v roku 2016:

Zábery zo zájazdu v roku 2015:

    Prihláška na zájazd Nórsko – NP Jotunheimen 3 krát naj – letecky