Šesttisícovka za 14 dní – Stok Kangri 6123 m, Ladakh / India

14 dní  |  9.9.  – 23.9. 2024

  • garantovaný odchod!
  • posledné štyri voľné miesta!

Nie každý z nás má dostatok času na splnenie svojich snov a preto sme pre Vás pripravili zájazd Šesttisícovka za 14 dní – Stok Kangri, Ladakh / India. Zájazd je určený najmä pre tých, ktorí chcú posunúť svoje výškové hranice cez métu šesť tisíc metrov  za čo najkratší čas. Najideálnejším miestom je náš obľúbený Ladakh v Indických Himalájach, ležiaci takmer na hranici Karakoramu a Himaláji. Tu sa nachádza množstvo,,relatívne,, ľahko dostupných šesťtisícoviek a na najznámejšiu z nich, 6123 metrov vysokú horu Stok Kangri sa vyberieme aj my.

Len pár dní dovolenky budete potrebovať na dosiahnutie svojej vytúženej méty 6000 metrov!!!

Na dobrú aklimatizáciu nám bude slúžiť okrem pobytu v tejto vysokohorskej krajine aj aklimatizačný trek v pohorí Stok Range, ako aj výlet džípom k tyrkysovo modrému vysokohorskému jazeru Pangok Tso vo výške 4300 metrov, alebo zjazd na ,,horskom bajku,, z 5370 metrov vysokého horského sedla Khardung la, vraj najvyššie položeného cestného priesmyku na svete. 

V prípade že by v roku 2024 nebol otvorený výstup na vrchol Stok Kangri, máme pre Vás pripravenú ešte lepšiu a vyššiu alternatívu a to peak  Kang Yatse II z výškou 6240 m. Program zostava prakticky nezmenený, iba zájazd bude o 2 dni dlhší!!!

Program:

1.-2. deň: Odlet z Európy do hlavného mesta Indie – New Delhi (Nové Dílíí), prelet miestnou leteckou spoločnosťou do Lehu, ,,hlavného,, mesta Ladakhu vo výške 3500 metrov nad morom, oddych po ceste, návšteva budhistických kláštorov a pamiatok v Lehu.

3. – 4. deň: Výlet terénnym džípom k tyrkysovému jazeru Pangok Tso ležiaceho až na hranici s Tibetom vo výške 4300 metrov. Cestou sa zastavíme v jednom z najväčších kláštorov v Ladakhu v kláštore Tikce.

5. – 7. deň: Aklimatizačný trek v nádhernej ladackej prírode v pohorí Stok Range. Pre väčšie pohodlie sme zahrnuli do ceny zájazdu aj služby

koníkov, ktoré odnesú naše ťažké batohy a kompletnú stravu počas treku.

8. deň: Oddych po krásnom treku, v rámci oddychu a ďalšej aklimatizácie sa necháme džípom  vyviesť do 5370 metrov vysokého sedla Khardung la odkiaľ sa spustíme na terénnych bajkoch až do Lehu. Štyridsať kilometrový zjazd s prevýšením takmer 2000 metrov nadol si predsa  nemôžeme nechať ujsť.

9. – 11. deň: Prichádza zlatý klinec nášho programu tým je dominanta tohto kraja, 6123 metrov vysoký vrchol Stok Kangri.  V doprovode ťažných koníkov ktoré nám vynesú naše ťažké batohy sa vyberieme do základného tábora pod touto horou a následne aj na jej vrchol, návrat do Lehu.

12. deň: Rezervný deň, prípadne oddych po náročnom výstupe na Stok Kangri.

13. – 14. deň: Prelet vnútroštátnou leteckou linkou z Lehu do New Delhi, odlet do Európy.

V cene je zahrnutá spiatočná letenka Viedeň – Delhi vrátane letiskových poplatkov + 2 miestne prelety v Indii (do maximálnej výšky 1000 EUR), kompletná doprava v Indii, ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách, výlet terénnym džípom k jazeru Pangok Tso, vstupy do NP, kempovné na táboriskách, povolenie na vstupy do pohraničnej oblasti, služby slovenského sprievodcu, plný servis počas aklimatizačného treku aj počas výstupu na Stok Kangri (strava, koníky, miestny sprievodca, povolenie na vrchol),  zjazd na bajkoch zo sedla Khardung la.

V cene nie je zahrnutá strava (cca 5 – 10 EUR deň), víza (53 EUR), poistenie.

Zájazd si vyžaduje výbornú fyzickú pripravenosť, vhodný pre aktívnych vysokohorských turistov!!!

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 09.09. 2024 – 23.09. 2024

  • Cena A (štandardná): 2800 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2750 EUR
  • Cena C (vernostná): 2700 EUR

fotogaléria z posledného zájazdu

    Prihláška na zájazd Šesttisícovka za 14 dní – Stok Kangri 6123 m, Ladakh / India