Trek cez tri sedlá pod Mt. Everestom

23 dní | 1.4.  – 23.4. 2025

Naša novinka v trekových zájazdoch do  Nepálu je určená pre zdatných vysokohorských turistov a trekerov.  Je to prechod cez tri najznámejšie vysokohorské sedlá v oblasti Khumbu pod  M. Everestom.  Sú to sedlá Renjo Pass  (5360m), sedlo Chola Pass  (5420m) a sedlo Kongma La vysoké 5528 metrov nad morom.  Na našom treku po chodníkoch šerpov nevynecháme ani základný tábor pod najvyššou horou sveta, pod majestátnym 8 848 metrov vysokým M. Everestom a z vrcholu známej vyhliadkovej hory Kala Pattar (Čierny kameň) vysokej 5545 metrov sa nám naskytnú nádherné horské scenérie a výhľady na najvyššie a najkrajšie štíty tejto planéty. Navštívime budhistické kláštory postavené vysoko v horách a spoznáme život pôvodných obyvateľov tohto kraja – Šerpov, ktorí neodmysliteľne patria k týmto horám a k histórii veľkých himalájskych dobrodružstiev.


Program:

 
1.- 2. deň:  Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.
 
 3. deň:  Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka historických pamiatok, príprava na trek.
  
4. – 5. deň: Letecký presun do Lukly (2840 m), miesta začiatku nášho treku na letisku vybudovanom sirom Edmundom Hillarym, prvým premožiteľom M. Everestu, trek údolím rieky Dudh Khosi (Mliečna rieka) do známeho šerpského strediska Namche Bazar vo výške 3500 metrov.
 
6. deň: Aklimatizačná túra do dedinky Kumjung, (3780m), návrat do Namche Bazaru. 
   
 
 7. deň: Pokračujeme smerom do základného tábora pod M. Everestom, prenocovanie v Tengboche (3800 m) v blízkosti najznámejšieho a najväčšieho budhistického kláštora z južnej strany M. Everestu. Možnosť návštevy kláštora počas večernej ceremónie, oddych a nasávanie atmosféry tohto duchovného miesta.
 
8. – 9. deň: Trek do dedinky Dingboche (4400 m)  a následne do osady Chukung (4730 m) pri nohách kráľovnej nepálskych hôr, takmer 7 000 metrov vysokej hory Ama Dablam, vraj najkrajšej hory Nepálu. Aklimatizačná  túra pod majestátnou južnou stenou osemtisícovky Lhotse (8414 m).
 
10. deň:  Prechod cez sedlo Kongma La a následne cez morénu ľadovca Khumbu do osady Lobuche (4910 m), ťažký ale krásny deň.

 

11.- 12. deň: Trek   do osady Ghorak Shep (5150 m), po hrane obrovského ľadovca Khumbu, výstup na vyhliadkový vrchol Kala Pattar (5545 m), s ktorého je vraj najkrajší výhľad na M. Everest, návšteva base campu  a   vychutnanie atmosféry horolezeckých expedícií, návrat do Lobuche.

13. – 14. deň:  Trek do osady Dzongla pod našim druhým sedlom, prechod cez sedlo Chola pass a zostup do Tangangu.

15. – 16. deň: Prechod cez morénu ľadovca Ngozumba, vraj najdlhšieho ľadovca v Nepále, do osady Gokyo pri krásnom tyrkysovom jazere Dudh Pokhari. Výstup na panoramatický vrchol Gokyo Peak 5360m, s výhľadom na 4 osemtisícovky, krásne tyrkysové jazerá a stuhu ľadovca Ngozumba, jeden s najkrajších pohľadov na našom treku.  

17. – 19. deň: Prechod cez naše ,,posledné,, sedlo Renjo Pass  vysoké 5360 metrov, návrat cez Namche Bazar späť do Lukly.

20. deň: Odlet z Lukly späť do Káthmandu.

21. – 23. deň: Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrám – Swayabunáth, najväčšia budhistická stúpa na svete –  Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám v Nepále – chrámový komplex Pashupatináth, ktorý nie je len miestom spaľovania mŕtvych, námestie Durbar Square, chrám živej bohyne Kumari Devi a omnoho viac v tomto meste miest, možnosť fakultatívnych výletov ako je rafting, banjee jumping, let k M. Everestu a pod. nákupy a zaslúžený oddych. Odlet do Európy, návrat na Slovensko.

 
V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteli európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), spiatočná letenka Káthmandu – Lukla, povolenie na vstup do národného parku Sagarmatha, IMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 20 kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.
 

V cene nie je zahrnutá strava (cca 10 – 15 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 účastníkov.

Termín: 01.04. 2025 – 23.04. 2025

  • Cena A (štandardná): 2590 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2540 EUR
  • Cena C (vernostná): 2490 EUR

Termín II: 14.10. 2025 – 05.11. 2025

  • Cena A (štandardná): 2590 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2540 EUR
  • Cena C (vernostná): 2490 EUR

    Prihláška na zájazd Trek cez tri sedlá pod Mt. Everestom - termín I.