Trek okolo Manaslu 8163 m – Nepál

 19 dní | 10.10.  – 28.10. 2024

Novinkou v našich trekingových zájazdoch je trek okolo osemtisícovky Manaslu – ôsmej najvyššej hory našej planéty. Manaslu leží v pohorí Ghurka Himal v strednom Nepále. Tento trek možno nie je až taký populárny ako trek okolo  susednej osemtisícovky Annapurny ale je zaujímavý pre jeho odľahlosť a prírodnú a kultúrnu pestrosť. Zo sýtozelených ryžových polí v nížinách vo výške 800 metrov nad morom postupne, za 10 krásnych dní  vystúpime až do najvyššieho miesta na našom novom treku, do horského sedla Larkya La  vysokého 5160 metrov. Nad našimi hlavami budeme mať stále snehové vrcholy himalájskych obrov, či už to bude sedem štítov pohoria Ganesh Himal alebo vrcholy Himal Chuli až po najvyšší bod na našom horizonte  a tým bude práve Manaslu.    

Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych po prílete, kulinárske hody v centre Kathmandú – turistický raj Thamel, kratšia prehliadka historických pamiatok, príprava na trek.

4. deň: Presun autobusom do dedinky Arughat Bazar. Sme len 20 kilometrov od epicentra ničivého zemetrasenia z roku 2015 a nad našimi hlavami už hľadáme vysoké himaláje.  

5.- 15. deň: Náš trek okolo masívu Manaslu môže začať. Hlbokým himalájskym údolím rieky Buddhi Gandaki, cez subtropický prales, ryžové políčka, popod krásne vodopády, malé dedinky v ktorých zastal čas stúpame každý deň vyššie a vyššie až je pred nami najťažší a najkrajší deň. Deň D  kedy prejdeme cez sedlo Larkya La a rázom sa ocitneme v úplne inej krajine, Tibet je naozaj odtiaľto len niekoľko kilometrov.  Zostup do údolia cez horské dedinky tibetského charakteru až do Dharapani kde sa stretneme s pútnikmi na treku okolo Annapurny. 

16. – 18: deň: Presun miestnou dopravou späť do Káthmandu, prehliadka budhistických a hinduistických pamiatok, nákupy a oddych, nasávanie nezabudnuteľnej atmosféry tohto mesta. 

19. deň: Odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu ( 4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), povolenie na vstup do chránených oblastí Annapurna a Manaslu, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 20kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava (cca 10 – 20 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 osôb!!!

Termín II: 10.10. 2024 – 28.10. 2024

  • Cena A (štandardná): 2350 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2300 EUR
  • Cena C (vernostná): 2250 EUR

video a fotogaléria: Alena Martinková

    Trek okolo Manaslu 8163 m – Nepál - termín II.