Turistika v Kirgizstane

13 dní | jún/júl 2021

Na rok 2021 sme pre Vás pripravili úplne nový turistický zájazd do našej novej cestovateľskej destinácie – Kirgistan.  Čakajú nás tu niekoľko dňové turistické pochody v strednom Ťan Šane  kde ochutnáme pravú nefalšovanú stredoázijskú atmosféru, zvezieme sa niekoľko krát miestnou dopravou, ochutnáme konské alebo ťavie mlieko, prespíme niekoľko krát v jurte pod horami. Treková expedícia v ktorej proste nesmiete chýbať!!!

Predbežný program:

1. – 2. deň: Odlet z Viedne s prestupom do Bishkeku hlavného mesta Kirgistanu, ubytovanie sa, večerné mesto, prvé šašlíky a pivo, presun mikrobusom do mesta Karakol v na východnom cípe jazera Issyk Kul, cestou nás čaká historický komplex z minaretom Burana Tower z 10 storočia a vychádzka v Čarodejnom kaňone.

3. deň: Oddych v Karakole, krátka prehliadka historických pamiatok, výlet k farebných útesom Zlomené srdce a Sedem býkov, prípadne večerná plavba po jazere Issyk Kul.

4. – 5. deň:  Dvojdňová túra v pohorí Ťan Šanu v okolí mesta Karakol, prenocovanie v jurte v horách.

6. -9. deň: Štvordňový trek v pohorí Ťan Šan k jazeru  Ala kol, oddych po treku v termálnych prameňoch. 

10. deň: Návrat do hlavného mesta Kigistanu do Bishkeku.

11. – 12. deň: Výlet a turistika v národnom parku Ala Archa, možnosť výstupu na Peak Učitel 4540 m.n.m. návrat do Bishkeku, návšteva miestneho trhoviska, nákupy a oddych, vychutnávanie si posledných chvíľ a posledných šašlíkov v strednej Ázii.

13. deň: Odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, pracujeme na jeho finálnej verzii tak isto sa  budeme musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod.  

V cene je zahrnutá  letenka Viedeň Bishkek – Bishkek Viedeň, vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 400 EUR), kompletná doprava počas zájazdu prenajatými mikrobusmi, miestnou dopravou, ubytovanie v jednoduchých hoteloch,  ubytovanie v jurtách a stanoch počas trekov. 

V cene nie je zahrnuté poistenie, strava (cca 5 až 10 EUR deň), vstupné do pamiatok a trakcií (cca 20 EUR),  a iné nepredvídané náklady.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: jún/júl 2021

  • Cena A (štandardná):
  • Cena B (zľava KST, študent):
  • Cena C (vernostná):

    Prihláška na zájazd Turistika v Kirgizstane