Z Pekingu cez Tibet do Káthmandu

16 dní  |  11.9.  – 26.9. 2024

Cesta do base campu pod Mt. Everestom v cene zájazdu!!!

Našu novú cestu do Tibetu sme okorenili kratšou prehliadkou Číny – konkrétne Pekingu a Xianu. V Pekingu nás čaká Zakázané mesto, najväčšie námestie sveta Námestie nebeského pokoja ako aj Veľký čínsky múr ktorý si nemôžeme nechať ujsť. V Xiane navštívime slávnu Terakotovú armádu a odkiaľ sa už presunieme vlakom po novovybudovanej najvyššie položenej železnici na svete do magického Tibetu.

Všetci vieme že Tibet je mystická krajina ukrytá za hrebeňom Himalájí, známa svojím budhistickým dedičstvom a neskutočne krásnou vysokohorskou prírodou. Po oddychu a aklimatizácii v hlavnom meste Lhase kde navštívime najznámejšie a najkrajšie pamiatky tohto mesta sa presunieme cez vysokohorské sedlá nádhernou Tibetskou náhornou planinou až do základného tábora pod Mt. Everestom. Cestou navštívime mnohé budhistické kláštory a budeme sa kochať výhľadmi na najvyššie štíty tejto planéty. Naše putovanie po Ázii ukončíme kde inde ako v meste miest, v nepálskom hlavnom meste Káthmandu, kde fakultatívne navštívime jeho pamiatky a plný neuveriteľných zážitkov odletíme domov. . .

Program: 

1. – 2. deň: Odlet z Európy, prílet do Pekingu, transfer do hotela, oddych.

3. deň: Návšteva Veľkého čínskeho múru, vraj jedinej ľudskej stavby ktorú je vidieť z vesmíru, návšteva cisárskej hrobky z dynastie Ming

4. deň: Prehliadka Pekingu a jeho najznámejších pamiatok ako je Zakázané mesto, Nebeský palác ako aj Letný palác a už sa nočným vlakom presunieme do Xianu.

5. deň: Návšteva  mauzólea cisára Čchin známeho ako Terakotová armáda, v poobedňajších hodinách relax na 14 kilometrových  neporušených hradbách Xianu, po ktorých sa prevezieme na bajku alebo poprechádzame na pešo s krásnym výhľadom na staré aj nové mesto..

6. – 7. deň: Ranným vlakom vyrazíme do Xiningu, hlavného mesta provincie Qinghai, odkiaľ pokračujeme vlakom do mesta Golmud kde začínajú nádherne scenérie a pohľady na Tibetskú náhornú plošinu. Prechod najvyšším miestom na trati horským priesmykom Tangang La vo výške 5072 metrov, prechod okolo jazera Cuona a príchod do Lhasy v poobedňajších hodinách, transfer do hotela, oddych a aklimatizácia na vyššiu nadmorskú výšku. 

8. deň: Lhasa, návšteva paláca Potala, zimného paláca Dalajlámu zapísaného na zozname svetového dedičstva UNESCO, návšteva chrámu Jokhang Gompa, prechádzky po nákupnej ulici Barkhor kde sa môžeme pripojiť k prúdu modliacich sa tibeťanov idúcich po posvätnom okruhu kora, nákupy tibetských suvenírov, nasávanie atmosféry tohto zaujímavého mesta.

9. deň: Prehliadka kláštora Drepung, najväčšieho tibetského budhistického kláštora na svete a letného sídla Dalajlámu paláca Norbulinka

10. deň:  Jazda cez Tibet z Lhasy do Gyantse. Prejdeme cez rieku Brahmaputra, z vysokohorského sedla Khampa La  vysokého 4794 metrov sa pokocháme pohľadom na tyrkysové posvätné jazero Yamdrok Tso, tí odvážnejší sa môžu pokochať pohľadom na Tibet z jačieho chrbta. Zastavíme sa na fotenie pri ľadovci v sedle Karo La  vysokom 5010 metrov, a už začneme pomaly klesať do mesta Gyantse kde navštívime  kláštor Pelkor Chode a  známu Kumbum stupu.

11. deň:  Ráno nás čaká cesta do druhého najväčšieho mesta Tibetu – Shigatse, návšteva kláštora Tashi Lhunpo, paláca Pančalámov a potom cesta tibetskou planinou až do najvyššieho horského priesmyku na našej ceste, sedla Gyatso La vysokého  5220 metrov sa prehupneme do úplne iného Tibetu ako doposiaľ, zasnežené osemtisícovky je už cítiť vo vzduchu a my veríme že ich už za chvíľu budeme aj vidieť.


12. deň: Výlet do najvyššie položeného kláštora na svete do kláštora Rongbuk vo výške skoro 5000 metrov.  Návšteva základného tábora pod Mt. Everestom zlatý klinec nášho programu v tesnej blízkosti najvyššej hory našej planéty.  

13. deň:  Prechod cez vysokohorskú krajinu do priesmyku Tong La a Lalung La opäť s neuveriteľným výhľadom na Himaláje a už nás čaká prudké klesanie takmer 3000 metrov z vysokohorskej púštnej krajiny po subtropický dažďový prales na hranici s Nepálom.

14. – 16. deň: Prekročenie hranice, transfer do Káthmandu hlavného mesta Nepálu, oddych a nákupy, fakultatívne možnosť výletov po historických pamiatkach ktorými je Káthmandu známe. Pre adrenalínu chtivých možnosť raftingu, druhý najvyšší banjee jumping na svete, let k Mt. Everestu výhliadkovým letom a pod. Odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Peking, Káthmandu – Viedeň vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 800 EUR), ubytovanie počas celého zájazdu, v Káthmandu v jednoduchom cestovateľskom hotelíku, v Tibete a Číne v 3 *hoteloch s raňajkami, doprava počas celého zájazdu, (mikrobusy, lôžkové vlaky), povolenie na vstup do Tibetu, vybavenie čínskych víz, služby slovenského sprievodcu, služby tibetského a čínskeho sprievodcu, vstupné do pamiatok v rámci programu zájazdu. .

V cene nie je zahrnutá strava v Káthmandu (cca 10 EUR/deň) a iná strava počas pobytu v Číne a Tibete (cca 10 EUR/deň), poistenie, nepálske víza (30 USD), čínske víza (65 EUR), sprepitné pre  tibetského sprievodcu a šoféra (cca 20 EUR)  iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov 8. 
  • Garancia malej skupinky – 8 až 12 účastníkov!!!
Termín II: 11.09.2024 – 26.09.2024
  • Cena A (štandardná): 3500 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 3450 EUR
  • Cena C (vernostná): 3400 EUR

Fotogaléria od Gabriela Točku zo zájazdu  v septembri 2014

Fotogaléria z roku 2018

A ďalšie fotografie zo zájazdu!!!!

    Prihláška na zájazd Z Pekingu cez Tibet do Káthmandu - termín II.