Annapurna Base Camp trek – Nepál

17 dní  | 8.4.  – 24.4. 2025

Jeden zo stredne ťažkých trekov v nepálskych Himalájach je určený najmä pre tých trekerov a turistov, ktorí až tak netúžia po výškových rekordoch, ale stačí im pohľad na zasnežené himalájske štíty z ich úpätia. Napriek tomu že trek je považovaný ,,len,,za stredne ťažký je to pekný turistický výkon, Na treku prejdeme za 10 dní viac ako 120 kilometrov, nastúpame a zostúpame viac ako 8300 metrov takže svoju osemtisícovku si tu spravý každý. Trek je relatívne bezpečný, nakoľko najvyššie miesto na našom treku je základný tábor pod desiatou najvyššou horou sveta – Annapurnou ktorý leží vo výške ,,len,,4300 metrov. Base camp leží pod strmou južnou stenou hory Annapurny v nádhernom horskom amfiteátri a právom je toto miesto nazývané aj Annapurna sanctuary (Svätyňa Annapurna) a východ slnka na tomto mieste bude jedným z najúžasnejších zážitkov na našom treku.

Po návšteve base campu sa presunieme  na vyhliadkovú horu Poon Hill vysokú 3100 metrov, odkiaľ si vychutnáme východ slnka nad osemmtisícovkami Annapurna, Dhaulagiri a Manaslu, pričom budeme mať  možnosť opäť sklopiť hlavu pred týmito velikánmi. Na  záver nášho treku sa pokocháme krásou a neopakovateľnou prírodnou scenériou najhlbšieho údolia sveta, údolia rieky Kali Gandaki ktoré navštívime na záver nášho treku a kde sa okúpeme a zrelaxujeme po trekoch v  miestnych horúcich prameňoch v dedinke Tatopani.  Trek o ktorom by sa dalo taktiež povedať že ,,za málo peňazí veľmi veľa muziky,, .

Program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Viedne do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych po prílete, kratšia prehliadka hlavného mesta, príprava na trek.

4. deň: Presun autobusom šťavnatým zeleným Nepálom do Pokhari, tretieho najväčšieho nepálskeho mesta na brehu malebného jazera Fewa Lake s hrebeňom Himalájí v pozadí.

5. deň: Presun mikrobusom do dedinky Phedi kde bude začiatok nášho treku Himalájmi a my vyrážame. Terasovité ryžové políčka všade vôkol nás, chodníčky vyšliapané snáď po stáročia, dedinky pôvodných obyvateľov tohto kraja pod Annapurnou.

6. – 8.deň: Cez dedinky Chomrong, Bamboo, cez  základný tábor pod horou Machapuchre prichádzame do nášho ,,bejs kempu,, pod našou vysnívanou horou. Podvečer na mieste o ktorom ste toľko snívali, amfiteáter hôr všade okolo Vás. Hory ako Hiunchuli, Annapurna juh, Machapuchre a pod.

9. – 12. deň: Po východe slnka pod južnou stenou Annapurny vyrážame nadol do údolia a po troch dňoch pochodu prichádzame do dedinky Ghorepani (2860 m), aby sme si na ďalšie ráno vychutnali východ slnka na vyhliadkovej hore Poon Hill (3 210 m) s fantastickým výhľadom nielen na tri osemtisícovky. Zostup do najhlbšieho údolia sveta, údolia rieky Kali Gandaki kde večer zrelaxujeme v horúcich prameňoch ktorými je táto dedinka preslávená.

13. – 14. deň: Odchod autobusom naspäť do Pokhari, oddych po treku, voľný program, možnosť návštevy Pagody svetového mieru nad mestom, safari v NP Chitwan, možnosť raftingu,  vyhliadkových letov po okolí, paraglidingu, člnkovanie sa po jazere Fewa Lake a pod.

15. – 17. deň: Presun autobusom do Káthmandu, návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrám – Swayabunáth, najväčšia budhistická stúpa na svete –  Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám v Nepále – chrámový komplex Pashupatináth, ktorý nie je len miestom spaľovania mŕtvych, námestie Durbar Square, chrám živej bohyne Kumari Devi a omnoho viac v tomto ,,meste miest,, možnosť fakultatívnych výletov ako je rafting, banjee jumping, let k M. Everestu a pod., nákupy a zaslúžený oddych, odlet do Európy.

V cene je zahrnutá letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (v dvojposteľových izbách v Káthmandu a Pokhare v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), povolenie na vstup do národného parku, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max. 20 kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá
strava (cca 5 – 15 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 osôb!!!

Termín: 08.04.2025 – 24.04.2025

  • Cena A (štandardná): 2090 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, dôchodca): 2050 EUR
  • Cena C (vernostná): 2000 EUR

Termín II: 21.10. 2025 – 08.11. 2025

  • Cena A (štandardná): 2090 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, dôchodca): 2050 EUR
  • Cena C (vernostná): 2000 EUR

 

Pár záberov z roku 2014

 

 

Fotografie od Luboša Činčuru:

 

    Prihláška na zájazd Annapurna Base Camp trek – Nepál