Everest Base Camp trek – Nepál

21 dní | 1.4.  – 21.4. 2025

Najznámejší trek v Himalájach nás zavedie po chodníkoch šerpov až do základného tábora pod najvyššiu horu sveta, pod majestátny 8 848 metrov vysoký M. Everest. Cestou k nemu takisto navštívime budhistické kláštory postavené vysoko v horách a spoznáme život pôvodných obyvateľov tohto kraja – Šerpov, ktorí neodmysliteľne patria k týmto horám a k histórii veľkých himalájskych dobrodružstiev. Z vrcholu známej vyhliadkovej hory Kala Pattar (Čierny kameň) vysokej 5545 metrov sa nám naskytnú nádherné horské scenérie a výhľady na najvyššie a najkrajšie štíty tejto planéty. Aj tento rok sme pre Vás pripravili aj jarný termín, aby ste si mohli spolu s nami vychutnať aj krásu rozkvitnutých jarných Himalájí.


Program:

 
1.- 2. deň:  Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.
 
 3. deň:  Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka historických pamiatok, príprava na trek.
  
4. – 5. deň: Letecký presun do Lukly (2840 m), miesta začiatku nášho treku na letisku vybudovanom sirom Edmundom Hillarym, prvým premožiteľom M. Everestu, trek údolím rieky Dudh Khosi (Mliečna rieka) do známeho šerpského strediska Namche Bazar vo výške 3500 metrov.
 
6. deň: Aklimatizačná túra do dedinky Kumjung, (3780m), návrat do Namche Bazaru. 
   
 7. deň: Pokračujeme smerom do základného tábora pod M. Everestom, prenocovanie v Tengboche (3800 m) v blízkosti najznámejšieho a najväčšieho budhistického kláštora z južnej strany M. Everestu. Možnosť návštevy kláštora počas večernej ceremónie, oddych a nasávanie atmosféry tohto duchovného miesta.
 
8. – 9. deň: Trek do dedinky Dingboche (4400 m) pri nohách kráľovnej nepálskych hôr, takmer 7 000 metrov vysokej hory Ama Dablam, vraj najkrajšej hory Nepálu. Na ďalší deň sa vyberieme na ľahšiu aklimatizačnú  túru do osady Chukung (4730 m) ležiacou pod majestátnou južnou stenou osemtisícovky Lhotse (8414 m), návrat do Dingboche.

10.- 12. deň: Trek do osady Lobuche (4910 m)  a následne do osady Ghorak Shep (5150 m), po hrane obrovského ľadovca Khumbu, výstup na vyhliadkový vrchol Kala Pattar (5545 m), s ktorého je vraj najkrajší výhľad na M. Everest, návšteva base campu  a   vychutnanie atmosféry horolezeckých expedícií, návrat do Lobuche.

13. – 16. deň: Návrat cez Namche Bazar späť do Lukly.

17. deň: Rezervný deň.

18. deň: Odlet z Lukly späť do Káthmandu.

19. – 20. deň: Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrám – Swayabunáth, najväčšia budhistická stúpa na svete –  Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám v Nepále – chrámový komplex Pashupatináth, ktorý nie je len miestom spaľovania mŕtvych, námestie Durbar Square, chrám živej bohyne Kumari Devi a omnoho viac v tomto meste miest, možnosť fakultatívnych výletov ako je rafting, banjee jumping, let k M. Everestu a pod. nákupy a zaslúžený oddych.

21. deň: Odlet do Európy.

 
V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteli európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), spiatočná letenka Káthmandu – Lukla, povolenie na vstup do národného parku Sagarmatha, IMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 20 kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.
 

V cene nie je zahrnutá strava (cca 10 – 15 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 účastníkov.

Termín: 01.04. 2025 – 21.04. 2025

  • Cena A (štandardná): 2590 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2540 EUR
  • Cena C (vernostná): 2490 EUR

Termín: 14.10. 2025 – 03.11. 2025

  • Cena A (štandardná): 2590 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2540 EUR
  • Cena C (vernostná): 2490 EUR

    Prihláška na zájazd Everest Base Camp trek – Nepál