Malorka – pohodový trek po starej rímskej ceste / luxusne

 8 dní  | 9.5.  – 16.5. 2024

  • Ľahká turistika, relax, kúpanie v mori, gastro, ubytovanie s raňajkami!

Na tento rok 2023 sme  pre Vás pripravili trek pre tých, ktorí neradi trpia na celodenných ťažkých pochodoch a neradi sa ponáhľajú. Ak preferujete pohodové tempo s priemernou dennou vzdialenosťou nie viac ako 15 km, tento trek je určený práve pre vás! Hoci si všetky naše veci budeme niesť na chrbtoch, obídeme sa iba s ľahkým batohom. Potrebovať toho veľa nebudeme, od skorého mája do neskorého októbra je na Malorke teplo. Oddych na konci každého dňa nájdeme v príjemnom hoteli.

Vyberieme sa do pohoria Serra de Tramuntana, ktoré lemuje celé západné pobrežie tohto stredomorského ostrova. Toto horstvo je rajom nielen pre peších turistov a cyklistov, ale aj pre milovníkov motoriek a historických štvorkolesových veteránov. Prevažná časť tohto územia bola v roku 2011 zapísaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dôvodom sú miestne historické poľnohospodárske usadlosti s terasovitými poliami, kamennými prístreškami, mlynmi a vodohospodárskymi stavbami. Mnohé z nich boli založené pred vyše 700 rokmi počas arabskej kolonizácie ostrova.

Počas putovania v malebnom teréne si budeme robiť časté zastávky na fotenie. Cestičky nad útesmi s výhľadmi na nekonečné more budú dych berúce! Uvidíme aj divoké ovce ci kozy? V prípade, ak sa náhodou zadýchame, s úsmevom si oddýchneme v tieni stromov. Ak bude príležitosť, dáme si niečo sladké pod zub s dobrou kávičkou alebo zmrzlinou. Budeme sa túlať píniovými lesmi, rozkvitnutými lúkami a olivovými  hájmi. Budeme počúvať spev vtákov a šum príjemného stredomorského vánku. Postupne prejdeme historické mestá Estellencs, Banyalbufar, Esporles, Deia a Soller. Samozrejme, nevynecháme ani Valldemossu, ktorú mnohí považujú za najkrajšie mesto na celých Beleárskych ostrovoch. Práve v miestnom slávnom kartuziánskom kláštore tu strávil zimu roku 1838 hudobný skladateľ Frederic Chopin. Začujeme niekde jeho hudbu?

Našim chodníkom bude stará rímska cesta, ktorú v miestni nazývajú  ako “Cesta suchých kameňov“. Tá vedie z juhu na sever naprieč celým ostrovom. My ju však nepôjdeme celú, počas šiestich dní prejdeme jej južnú polovicu v blízkosti členitého juhozápadného pobrežia. Spávať budeme v malebných miestnych hotelíkoch a penziónoch so stredomorskou atmosférou. Niektoré dni sa po dennom putovaní zastavíme na pláži. Dozaista sa aj okúpeme v slanej morskej vode, ktorá nám pomôže nabrať nové psychické a fyzické sily. Podarí sa nám uvidieť aj najvyšší vrch ostrova Puig Major?

Na záver nášho pešieho  putovania sa s morom rozlúčime romantickou jazdou na električke do mesta Soller. Táto historická načerveno zafarbená električka tu nepretržite premáva už vyše 100 rokov a je prirodzene je najznámejšou turistickou atrakciou celého ostrova.

Vedeli ste, že Malorčania tvoria samostatnú etnickú skupinu a majú svoj vlastný jazyk, ktorý znie ako kombinácia katalánčiny a španielčiny? Naučíme sa aj niektoré miestne výrazy? Ochutnáme stredomorskú paellu s morskými obludami? Alebo dáme radšej prednosť bravčovej sobrasáde? Tešíme sa na Vás!

Program:

1. deň: Prílet z Viedne alebo Bratislavy do Palmy Mallorca, transfer na juhozápadné pobrežie do blízkosti prístavného mesta Port d´Andratx, ľahší pochod do dedinky San Elm (závisí od príletu).

2. – 7. deň: Prekrásna šesť dňová turistika po ostrove ktorú ukončíme v prístave Port Soller

8. deň: Transfer historickou električkou z  Port Soller do Soller a odtiaľ tiež po železnici historickým vlakom do Palmy. Odlet domov.

Termín: 09.05. 2024 – 16.05. 2024

  • Cena A (štandardná):1400 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 1350 EUR
  • Cena C (vernostná): 1300 EUR

V cene je zahrnutá letenka Viedeň/Bratislava – Palma a späť vrátane letiskových poplatkov, všetka doprava na zájazde, ubytovanie v hotelíkoch a penziónoch v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby slovenského sprievodcu.

V cene nie je zahrnutá iná strava okrem raňajok, poistenie.

Fotogaléria zo zájazdu v máji 2022

A fotky z minulého roku

    Prihláška na zájazd Malorka – pohodový trek po starej rímskej ceste / luxusne