Expedícia Himlung 7126 m. – Nepál

28 dní / 10.10. – 6.11. 2024

Pre rok 2024 sme sa rozhodli organizovať novú, špeciálnu expedíciu a to na 7126 metrov vysoký Himlung v Nepále, ležiaci skoro až na hraniciach s Tibetom, medzi dvoma vysokými himalájskymi hrebeňmi medzi hrebeňom Annapúrn a hrebeňom Manaslu. Himlung leží v odľahlom území, v etnicky zaujímavej oblasti odľahlých údolí Nar a Phu ktoré boli otvorené pre turistov a horolezcov  až v roku 1992.  Jedná sa o dominantný ľadovcový vrchol a na jeho dosiahnutie budeme potrebovať okrem ,,base campu,, aj tri výškové tábory. Zájazd je náročnejší na fyzickú kondíciu, potrebná je aspoň minimálna znalosť chôdze po snehu, ľade a s pobytom v prírode. Dva, tri mesiace pred odchodom doporučujeme pravidelnú aktívnu prípravu, tj. dlhšia turistika, prípadne behanie a zvyšovanie fyzickej záťaže. Dobrý zdravotný stav, pozitívny prístup a aspoň priemerná fyzická kondícia sú dobrým predpokladom pre úspešný výstup. Taktiež pomôžu predchádzajúce skúsenosti z VHT a pobytu vo vyššej nadmorskej výške.  Expedíciu sme pripravili formou full service, naši sprievodcovia, nosiči a kuchári sa o vás budú starať celý čas, tak aby ste sa mohli naplno venovať vysokohorskej turistike a spoznávaniu tohto nádherného miesta na našej planéte. Nemusíte byť špičkový horolezec aby ste sa dostali čo najbližšie ku hviezdam, počas treku a samotného výstupu vám bude stačiť malý batoh a chuť ísť ďalej. Jedná sa o najnáročnejšiu expedíciu z našej ponuky ale my veríme že v októbri 2024 budeme s Vami stáť na vrchole!!!

Predbežný program:

1.- 2. deň: Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Oddych v Káthmandu, príprava na expedíciu, brífing na ministerstve turizmu.

4. – 5. deň: Presun mikrobusom do mestečka Beshi Sahar (800m) v údoli rieky Marsyangdi  Khola, prenocovanie, ďalší deň presun jeepom do  Koto (2600m), prenocovanie v miestnom hotelíku – lodgi, posledný nocľah pod strechou na najbližšie 2 týždne. 

6. – 9. deň: Čaká nás štvordňový výstup do základného tábora pod horou Himlung ktorý vo výške 4900 m.n.m. Cestou budeme prechádzať cez dedinky kde naozaj zastal čas, asi tak v 16 až 18 storočí, kedy sem prišli cez horské sedlá z Tibetu predkovia miestnych obyvateľov. 

10. – 21. deň. Aklimatizácia na hore a veríme že aj výstup na samotný vrchol Himlungu.   

22. – 25. deň. Návrat naspäť do údolia Marsyangdi Khola, presun jeepom do Beshi Saharu a následne mikrobusom do Káthmandu.

26. – 27. deň. Zaslúžený oddych, návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrámSwayabunáth, stupa Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám Pashupatináth,  nákupy, odlet do Európy návrat na Slovensko.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále v rámci programu, ubytovanie počas celého zájazdu ( 4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteloch európskeho štandardu s raňajkami, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch, počas výstupu  do BC a následne na hore v expedičných v stanoch, povolenie na vstup do Annapurna Conservation Area, povolenie na vstup do oblasti Nar Phu, povolenie na výstup na Himlung, garbich depozit, zabezpečenie base campu (stany a karimatky pre každého účastníka, jedálenský stan, kuchyňa, kompletná strava počas pobytu v base campe,  kyslíková bomba  a maska pre prípad nutnosti, generátor na dobíjanie batérií), zabezpečenie stanov vo výškových táboroch, výšková strava v táboroch C1,C2 a C3, plyn alebo benzín vo výškových táboroch, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov a povinné poistenie pre nepálskeho sprievodcu, nepálskych nosičov a kuchára, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava počas pobytu v Káthmandu, víza (50 USD), poistenie, povinné poistenie pre pobyt vo vysokohorskom teréne (nad 6000 m.n.m), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 150 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov 4.
  • Garancia malej skupinky – 4 až 8 osôb!!!

Termín: 10.10.2024 – 06.11.2024

  • Cena A (štandardná): 7126 EUR
  • Cena B (vernostná):  6726 EUR

 

    Prihláška na zájazd Expedícia Himlung 7126 m. – Nepál