Expedícia Ladakh – treking v malom Tibete / India

21 dní  |  29.8.  – 18.9. 2019

Ladakh, mystická krajina skrytá za hrebeňom Himalájí, je kvôli svojmu vysokohorskému charakteru a budhistickému kultúrnemu dedičstvu právom nazývaná aj “Malý Tibet“. Atmosféra budhistických kláštorov, scenérie zasnežených himalájskych vrcholov a trepot modlitebných vlajočiek je balzamom na dušu pre každého cestovateľa a trekera. V tejto neopakovateľnej a magickej, aj keď naoko pustej vysokohorskej krajine nás čaká niekoľko nádherných trekov ako aj oddychových výletov terénnymi džípmi po zaujímavých miestach okolitej krajiny, ako bude napríklad výlet k tyrkysovo modrému vysokohorskému jazeru Pangok Tso ležiacemu až na samotných hraniciach s Tibetom vo výške 4300 metrov, alebo návšteva niektorých z množstva budhistických kláštorov ktorými je Ladakh preslávený.

Pre zdatnejších turistov tu bude možnosť v závere zájazdu vystúpiť na dominantu tohto kraja 6123 metrov vysokých Stok Kangri.   Z „Tibetskej náhornej plošiny“ sa potom letecky presunieme späť do hlavného mesta Indie a vychutnáme si dokonale jej farby a vône, navštívime známe historické pamiatky a následne budeme mať možnosť si v bývalom hlavnom meste Agra prezrieť vraj najkrajšiu stavbu sveta a najväčší pamätník lásky – mauzóleum Taj Mahal, o ktorom indický básnik Thakur napísal, že je to „slza na tvári večnosti“.  Len 14 dní dovolenky Vám stačí na to aby ste s nami mohli absolvovať tento zájazd na ktorý určite nezabudnete do konca života.

Program:

1.-2. deň: Odlet z Európy do hlavného mesta Indie – New Delhi (Nové Dílíí), prelet miestnou leteckou spoločnosťou do Kullu,prípadne do Chandigaru, presun z letiska jeepom do malebného himalájskeho mestečka Manali, známym centrom hnutia hipies a častým cieľom svadobných ciest zámožných Indov.

3. deň: Oddych v Manali po namáhavej ceste v tieni prvých zasnežených himalájskych päťtisícoviek nad hlavou.

5. – 6. deň: Dvojdňový presun jeepom  po najvyššie položenej ceste na svete cez hlavný hrebeň Himalájí do Lehu. Cestou budeme prechádzať cez tri päťtisícové priesmyky  Baracha La (4900 m), Lachalung La (5060 m) a Tangang La vysoký 5360 metrov s nocľahom  v  jurte s miestnymi obyvateľmi. Cestou nás čakajú neopakovateľné scenérie a výhľady po vysokohorskej planine, zasnežené himalájske štíty v pozadí, priesmyky vysoké viac ako 5000 metrov, osady nomádskych kočovníkov a pod.

7. deň: Oddych po ceste v Lehu, návšteva budhistických kláštorov a pamiatok v Tikce a Lehu.

8. – 11. deň: Treking v nádhernej ladackej prírode v pohorí Stok Range. Pre záujemcov je možnosť prenajatia koníkov ktoré odnesú naše ťažké batohy (cca 25 EUR osoba).

12. deň: Celodenný výlet terénnym džípom k tyrkysovému jazeru Pangok Tso ležiaceho až na hranici s Tibetom vo výške 4300 metrov.

13. – 16. deň: S pomocou miestnej agentúry a jej servisu sa vyberieme na dominantu tohto kraja 6123 metrov vysoký Stok Kangri, pokus o výstup na vrchol, návrat do Lehu. Pre menej zdatných turistov je tu pripravený alternatívny program – návšteva budhistických kláštorov v Lamayuru a v Alchi, dvojdňový fakultatívny výlet k jazeru Tso Moriri, možnosť zjazdu na horskom bajku zo sedla Khardung La 5 400 metrov až do Lehu, možnosť raftingu na rieke Indus ktorá pramení na neďalekej Tibetskej náhornej plošine a pod.

17. deň: Rezervný deň pre prípad nepriaznivého počasia, prípadný oddych po výstupe na vrchol Stok Kangri.

18. – 20. deň: Prelet vnútroštátnou leteckou linkou z Lehu do New Delhi, návšteva historických pamiatok ako Piatková mešita, Červená pevnosť, India Gate a pod, návšteva Agry, mauzóleum Taj Mahal, mesto duchov  Fatepur Sikri, Pevnosť Agra, návrat do New Delhi.

21. deň: Odlet do Európy.

Program zájazdu je len orientačný, budeme sa musieť prispôsobiť aktuálnym podmienkam, zjazdnosti ciest, počasiu a pod.

V cene je zahrnutá spiatočná letenka Viedeň – Delhi vrátane letiskových poplatkov + 2 miestne prelety v Indii (do maximálnej výšky 800 EUR), kompletná doprava v Indii, ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách, výlet terénnym džípom k jazeru Pangok Tso, vstupy do NP, kempovné na táboriskách, povolenie na vstupy do pohraničnej oblasti, služby slovenského sprievodcu, výlet do Agry, vstupné do Taj Mahalu a pamiatok v New Delhi, pomoc pri vybavení indických víz.

V cene nie je zahrnutá strava (cca 5 až 10 EUR deň), poistenie, víza (53 EUR),  prípadný servis miestnej agentúry pri výstupe na Stok Kangri (cca 120 EUR), fakultatívne výlety.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky – 6 až 10 osôb!!!

Termín: 29.08. 2018 – 18.09. 2019

  • Cena A (štandardná): 1890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1840 EUR
  • Cena C (vernostná): 1800 EUR

Fotogalériu zo zájazdu v roku 2013 nájdete tu!!!

Prihláška na zájazd Expedícia Ladakh – treking v malom Tibete / India - termín II