Expedícia Naya Khang Peak 5844 metrov – Langtang Nepál

19 dní | 24.10.  – 11.11. 2024

V roku 2024 prichádzame v našej ponuke s novinkou  ktorá by nemala ujsť pozornosti všetkých turistov ktorí by radi nahliadli do nepálskych hôr a dolín ktoré sú mimo záujem väčšiny návštevníkov Nepálu. Naše kroky povedú do NP Langtang ktorý je mimo záujmu väčšiny trekerov cestujúcich do Nepálu, ale svojou krásou aj niektoré známe treky  prekoná. Nie náhodou bol už v roku 1976 vyhlásený ako prvý himalájsky národný park v Nepále. Oblasť údolia Langtang bola značne poškodená počas ničivého zemetrasenia v roku 2015 ale dnes, len pár rokov od katastrofy je už všetko nanovo vybudované a v osadách učupených na dne doliny pulzuje opäť nový život.

Hlavnou myšlienkou tohto nádherného treku je výstup na 5846 metrov vysoký Naya Khang. Výstup je skutočná himalájska čerešnička, kde si možno všetci  siahneme na dno svojich fyzických síl a ale pre mnohých to bude životný výstup. Na svoje si prídu trekeri a vysokohorský turisti s ambíciami si pričuchnúť k ozajstnej himalájskej expedícii so všetkým čo k tomu patrí. Aklimatizačný trek, aklimatizačné výstupy, nosiči, život v BC, spoločenský stan a všetko čo k takejto expedícii patrí.

Itinerár zájazdu je robený tak aby mal člen skupiny dostatok času vnímať krásu himalájskej doliny a zároveň poskytol čo najväčšiu šancu na úspešný výstup na vrchol.  

Predbežný program

1.- 2. deň:  Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň:  Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka historických pamiatok, príprava na trek.

4. deň: Presun autobusom do ústia doliny Langtang do osady Syabrubesi vo výške 1400 metrov.

5. – 7. deň: Trek himalájskym údolím do najväčšej dediny v údolí s rovnomenným názvom Langtang 3450m., následne do osady Kyanjin Gompa vo výške 3800 metrov ktorá bude pre nás na nasledujúce dva dni dočasným útočiskom. 

8. – 9. deň: Aklimatizačné výstupy na Kyanjing Ri 4700m a Tsergo Ri 4985m. Nezabudnuteľné krásne výhľady do doliny Langtang, okolitých 6-7 tisícových končiarov a kvalitná aklimatizácia k tomu ako cenný, potrebný bonus. 

10. deň: Oddychový deň, príprava na výstup.

11. deň: Presun do Base camp pod Naya Khang v 4430m.

12. deň: Trek do High camp vo výške 4960 metrov príprava na samotný výstup

13. deň: V skorých ranných hodinách výstup na vrchol Naya Khang 5844m a zostup do BC.

15. – 17. deň: Návrat cez do Kyjanjin Gompa, do Syabrubesi, presun autobusom do Káthmandú.

18. – 19. deň: Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrám – Swayabunáth, najväčšia budhistická stúpa na svete –  Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám v Nepále – chrámový komplex Pashupatináth, ktorý nie je len miestom spaľovania mŕtvych, námestie Durbar Square, chrám živej bohyne Kumari Devi a omnoho viac v tomto meste miest, možnosť fakultatívnych výletov ako je rafting, banjee jumping, let k M. Everestu a pod. nákupy a zaslúžený oddych, odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 1000 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandú v hoteli európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), v base campe pod Naya Khang v expedičných stanoch CK Sancho Tour,  povolenie na vstup do národného parku Langtang, TIMS permit, povolenie na výstup na Naya Khang, garbage deposit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 20 kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava (cca 10 – 15 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 účastníkov.

Termín: 24.10. 2024 – 11.11. 2024

  • Cena A (štandardná): 2890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2840 EUR
  • Cena C (vernostná): 2790 EUR

    Prihláška na zájazd Expedícia Naya Khang Peak 5844 metrov – Langtang Nepál