Gruzínsko – Perla Kaukazu

8 dní  | 5.6.  – 12.6. 2024

V roku 2024 sa s nami môžete vybrať aj do našej novej obľúbenej destinácie, a tou je Gruzínsko – perla Kaukazu. Jeho bohatá história siaha až do šiesteho storočia pred naším letopočtom a je známe aj ako jeden z najstarších kresťanských štátnych útvarov sveta. Neopakovateľná a nezabudnuteľná je najmä výborná gruzínska kuchyňa a nesmieme zabudnúť ani na kvalitné vína, ktoré sa tu dorábajú. Osemdesiat percent Gruzínska je pokrytých vysokými horami Kaukazu, s najvyššími štítmi až nad 5000 metrov. Všetko toto a mnoho iného robia z neho zaujímavú, dosiaľ neobjavenú turistickú destináciu. Vyrazte s nami navštíviť tento klenot v rámci nášho nového poznávacieho zájazdu spojeného s ľahšou turistikou!

Program:

1. deň: Prílet do Kutaisi. Krátka návšteva mesta v závislosti od nášho príletu, ubytovanie.
 
2. deň: Po raňajkách sa budeme presúvať do známej horskej oblasti Svanetia. Cestou navštívime slávnu a turistami vyhľadávanú Jaskyňu Prométea, v ktorej bol podľa starogréckej mytológie prikovaný reťazami samotný Prométeus! Jaskyňa je najdlhšou na Kaukaze a jednoznačne patrí k najnavštevovanejším miestam v Gruzínsku. Príchod do Mestie. Ubytovanie na 3 noci.
 
3. deň: Celodenný výlet v okolí Mestie, miestnymi „gázikmi“ s pohonom 4×4 navštívime rázovitú vysohorskú dedinku Ushguli, známu svojimi obrannými vežami, ktoré sú v takmer každom dome. Ľahšia túra po okolí, návrat do Mestie.
 
4. deň: Populárna turistická trasa údolím rieky Mestiachala k ústiu ľadovca Chalaadi (cca 12 km). Trek je jednoduchý a zvládne ho každý. Alternatívne turistika ku Koruldijským jazerám, ktoré ležia v nadmorskej výške 2740 a sú z nich nádherné výhľady na slávne kaukazské vrcholy Ushba (4710 m) a Tetnuldi (4858 m).
 
5. deň: Celodenný presun mikrobusom do hlavného mesta Tbilisi, zastávka v meste Gori, rodisku J. V. Stalina, prípadná návšteva jeho múzea, ubytovanie sa v Tbilisi na 2 noci.
 
6. deň: Celodenná exkurzia po hlavnom meste. Uvidíme zblízka jednu z najznámejších pevností Narikala, navštívime impozantný chrám Sameba, prejdeme sa najstaršími a najmalebnejšími uličkami mesta, ktoré sa viažu ku vzniku samotného Tbilisi. Kostol Metekhi, židovská synagóga, katedrála Sioni, most Mieru, kostol Anchiskhati, mešita Ateshka, monument Matka Gruzínska a mnoho iných zaujímavostí, ale najmä kulinárske hody v miestnych reštauráciách.
 
7. deň: Mtskheta je jedným z najstarších miest v Gruzínsku, a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli a na sútoku riek Aragvi a Mtkvari. Navštívime kláštor Jvari – gruzínsky ortodoxný kláštor zo 6. storočia, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Návrat do Kutaisi, podvečerná prechádzka po starom meste, posledné nákupy suvenírov.
 
8. deň: Odchod na letisko, v závislosti od času odletu, návrat do Viedne, odchod na Slovensko.

 

Termín: 05.06. 2024 – 12.06. 2024

  • Cena A (štandardná): 1300 EUR
  • Cena B (senior): 1250 EUR
  • Cena C (vernostná):  1200 EUR

V cene je zahrnutá: spiatočná letenka: Viedeň – Kutaisi – Viedeň vrátane letiskových  poplatkov (do maximálnej výšky 300 EUR), 7x ubytovanie v 3 hviezdičkových hoteloch a guesthousoch s raňajkami, kompletnú dopravu v rámci programu zájazdu klimatizovaným mikrobusom MERCEDES, v Mestii miestnymi maršrutkami, služby slovenského sprievodcu, služby miestneho sprievodcu v Tbilisi.

V cena nie je zahrnuté: poistenie, inú stravu ako raňajky, vstupy do múzeí a pamiatok  (cca 30 EUR) dopravu na letisko vo Viedni a späť.

Fotogaléria z premierového zájazdu v roku 2022

Fotogaléria zo zájazdu v roku 2023

    Prihláška na zájazd Gruzínsko – Perla Kaukazu