Island 4 x 4

11 dní  | 26.7.  – 5.8. 2022

Nevšedný okruh ostrovom ohňa a ľadu nás zavedie do tých najodľahlejších, ale zato najkrajších končín Islandu a uvidíme tak najzaujímavejšie miesta ostrova, akými sú národný park Þingvellir, kde bol založený najstarší parlament sveta, jazero Mývatn s jeho veľmi zaujímavým okolím, najväčší európsky ľadovec Vatnajökull, na ktorého úpätí sa rozkladá nádherná ľadovcová lagúna Jökulsárlón, vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur, alebo najvodnatejší vodopád Európy – Dettifoss. Spoznáme divoké islandské vnútrozemie s rozsiahlymi púšťami, činnými sopkami a kúzelnými geotermálnymi oblasťami.

Tento rok sme pre veľký záujem pripravili pre Vás tri termíny tohto zájazdu, na ktorý sme právom hrdí, s dokonalým programom  v ktorom sme za jedenásť rokov nespravili žiadnu zmenu!!!

Doprava po ostrove je zaistená islandským terénnym mikrobusom, nocľahy sú v turistických ubytovniach v dvojposteľových izbách a dve noci na horských chatách v spoločných nocľahárňach. Odlet už klasicky z Viedne.
Zájazd vhodný najmä pre fotografov!!!

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy  na letisko do Viedne v podvečerných hodinách, prílet na letisko v Keflavíku v noci, príjazd na ubytovanie na poloostrove Reykjanes.

2. deň: Prvý deň nás čaká tzv. „islandský zlatý trojuholník“. Najskôr navštívime Národný park Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosferická doska a kde sa nachádza najstarší svetový parlament Alþing. V oblasti Geysiru uvidíme aktívny gejzír Strokkur a o pár km ďalej impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá. Po ceste F35 Kjölur sa dostaneme do islandského vnútrozemia a geotermálnej horskej oblasti Kerlingarfjoll (Čarodejné hory), ubytovanie v miestnej chate.

3. deň: Doobeda si užijeme turistiku v čarovných ,,Čarodejných horách,, a  v poobedňajších hodinách sa presunieme do termálnej oblasti Hveravellir, kúpanie a oddych v miestnych horúcich prameňoch, ubytovanie v horskej chate.

4. deň: Presun islandským vnútrozemím na sever ostrova až do druhého najväčšieho mesta Islandu Akureyri, v poobedňajších hodinách túra na vyhliadkovú horu Sulúr (1200 m) cca 4 hodiny, v podvečerných hodinách možnosť romantickej prechádzky v malebnom prístave a mestečku Akureyri.

5. deň: Cestou k jazeru Mývatn (Komárie jazero) najskôr uvidíme vodopád Goðafoss (Božský vodopád) a potom navštívime zaujímavosti jazera Mývatn, driemúcu sopku Krafla, vystúpime na niektorý z kráterov (Víti, Hverfjall) a prejdeme sa lávovým skalným mestom Dimmuborgir.

6. deň: Dopoludnia navštívime v národnom parku Jökulsárgljúfur najvodnatejší vodopád Európy Dettifoss a taktiež blízke vodopády Hafragilsfoss a Selfoss, túra k Ozvenovým skalám a červenému vulkánu Raundholár.

7. deň: Ráno túra k tretiemu najvyššiemu vodopádu Islandu – Hengifoss, v poobedňajších hodinách máme na pláne príchod k fascinujúcim fjordom pobrežia Atlantického oceánu, zastávka a prehliadka malebnej rybárskej osady Djúpivogur.

8. deň: Po okružnej ceste Islandom prídeme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. V národnom parku Skaftafell absolvujeme vychádzku k vodopádu Svartifoss a k splazu ľadovca Vatnasjokull, potom dorazíme na najjužnejší bod Islandu pri osade Vík. Uvidíme zaujímavé čierne pláže, čadičovú jaskyňu, skalnú bránu a útesy Dyrhólaey s početnými vtáčími kolóniami. Nakoniec krátka vychádzka pri kaskáde vodopádov Skógafoss.

9. deň: Dnes nás čaká výlet naším terénnym autom do Dúhových hôr – Landmanalaugar, pestrých farebných hôr namaľovaných sopečnou činnosťou. Tu máme na pláne okružnú túru na vyhliadkovú horu Bláhnúkur vysokú 960 metrov a hneď po túre sa môžme okúpať v horúcom prírodnom bazéne.

10. deň: Ráno sa presunieme do hlavného mesta Islandu Reykjavíku, kde si spravíme jeho prehliadku, cestou na letisko si na polostrove Reykjanes pozrieme geologicky aktívnu oblasť Krísuvík a pred odletom sa vykúpeme v unikátnych termálnych prameňoch Modrá Lagúna.

11. deň: Prílet z Islandu do Viedne, nasleduje transfer do Bratislavy.

Možnosť rozšírenia programu zájazdu o návštevu Grónska. Informácie na info@sanchotour.sk 

V cene zájazdu je zarátaná spiatočná letenka Viedeň – Keflavík vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 500 EUR), doprava z Bratislavy na letisko do Viedne a späť, zapožičanie terénneho mikrobusu na Islande na celú dobu pobytu, benzín, parkovacie poplatky, ubytovanie na Islande v miestnych jednoduchých turistických ubytovniach v dvojposteľových izbách vo vlastných spacích vakoch, dva krát ubytovanie na turistických chatách v spoločných nocľahárňach, služby slovenského sprievodcu a vodiča, jeden krát kúpanie v miestnom termálnom kúpalisku.

V cene zájazdu nie je zarátaná  strava, poistenie a iné neuvedené výdaje.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky 6 až 9 osôb.

Teoretická možnosť zmeny programu zájazdu v prípade odletu na Island ráno alebo na obed 1.deň programu zájazdu!!!

Termín II.: 26.07.2022 – 05.08.2022

  • Cena A (štandardná): 2190 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2150 EUR
  • Cena C (vernostná): 2110 EUR

Termín III.: 08.08.2022 – 18.08.2022

  • Cena A (štandardná): 2190 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2150 EUR
  • Cena C (vernostná): 2110 EUR


Fotogaléria zo zájazdu od Gabriela Točku

    Prihláška na zájazd Island 4 x 4 - termín II