Grónsko v pohode alebo raj pre fotografov

8 dní 15.8.  –  22.8.  2024

Pripravili sme pre Vás aj poznávací variant Expedície do Grónska a tou je náš zájazd Grónsko v pohode alebo raj pre fotografov. Navštívime juhovýchod tohto najväčšieho ostrova sveta a spravíme si krásne výlety touto neporušenou arktickou krajinou, či už loďou, psím záprahom alebo vrtuľníkom. 

Zájazd vhodný najmä pre fotografov!!!

Predbežný program:

1.deň: Odlet z Viedne na Island v podvečerných hodinách, prílet na Island, ubytovanie v blízkosti medzinárodného letiska v Keflavíku.

2.deň: V ranných hodinách prelet k najväčšiemu ostrovu planéty – Grónsku. Ľadovce, ostré horské štíty trčiace z oceánu a prvé obrovské plávajúce kryhy uvidíme už z lietadla. Pristátie na letisku na ostrovčeku Kulusuk kde presadneme na palubu vrtuľníka a vychutnáme si vyhliadkový let popri ostrovčekoch s nádhernými horami vyrastajúcimi z morskej hladiny, popri ľadovcoch ,,tečúcich,, až do mora, a plávajúcich ľadových kryhách až na ostrov Ammassalik do mestečka Tasilaq, správneho strediska tejto oblasti. Ubytovanie v penzióne, kratšia prehliadka mestečka, oddych a nasávanie arktickej atmosféry. 

3. deň: Fotovýlety a ľahšie túry v okolí mestečka Tasilaq, pre aktívnych turistov možnosť vystúpiť na miestne končiare, pre menej zdatných turistov bude stačiť romantická prechádzka v údolí Valley of Flower plnom rozkvitnutých kvetov a ľadovcových jazier. 

4. – 5. deň: Presun loďou cez najkrajší fjord v tejto oblasti Sermelik fjord do malebnej eskimáckej dedinky Tinitequilaq, pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu loďou až na koniec fjordu, pre aktívnych turistov opäť možnosť vystúpiť na niektorý najvyšší bod v okolí a kochať sa malebnou atmosférou Grónska.

6. deň:  Presun loďou späť na ostrovček Kulusuk, prechádzky a foto brejky v tejto fotogenickej dedinke, návšteva miestneho kostolíka postaveného z dreva z dánskej plachetnice ktorá tu stroskotala na skalách v roku 1907, pre aktívnych turistov opäť možnosť túr po okolí kde si vychutnáme  posledné hodiny v Arktíde..

7. – 8.deň: Prelet späť na Island, kratšia fakultatívna prehliadka Reykjaviku, odlet z Islandu po polnoci, prílet do Viedne, nasleduje transfer do Bratislavy.

V cene je zahrnutá spiatočná letenka Viedeň – Island – Grónsko a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1500 EUR), prelet vrtuľníkom do Tasilaqu, 2 x transfer loďou v Grónsku, ubytovanie v Grónsku a na Islande v penziónoch v dvojposteľových izbách.  

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, fakultatívne výlety.

Termín: 15.08. 2024 – 22.08. 2024

  • Cena A (štandardná): 3500 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 3400 EUR
  • Cena C (vernostná): 3300 EUR

Video zo zájazdu Grónsko potulky v arktickej divočine:

 

    Prihláška na zájazd Grónsko v pohode alebo raj pre fotografov