Langtang trek – Nepál

13 dní  | 23.10.  – 4.11. 2024

  • náš najkratší trek v Nepále!
  • maximálne 10 dní dovolenky!
Náš úplne nový trek v našej srdcovej destinácii, ktorou je, ako všetci isto viete, Nepál, nás v roku 2024 povedie do národného parku Langtang. Táto oblasť je mimo záujmu väčšiny trekerov cestujúcich do Nepálu, ale svojou krásou a rozmanitosťou niektoré známe treky s prehľadom prekoná. Nie náhodou bola táto oblasť už v roku 1976 vyhlásená za prvý himalájsky národný park v Nepále. Údolie Langtang bolo značne poškodené počas ničivého zemetrasenia v apríli roku 2015, ale dnes, len pár rokov od katastrofy, je už všetko nanovo vybudované a v osadách učupených na dne údolia pulzuje opäť nový život. Jeden z našich najkratších trekov v Nepále, kde Vám len pár dní dovolenky bude stačiť na to, aby ste si mohli užiť svoj Himalájsky sen. Čaká vás sedem dní plných krásnej vysokohorskej turistiky a, samozrejme, neuveriteľných zážitkov.
 

Predbežný program:

1.- 2. deň:  Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

3. deň: Presun autobusom do ústia doliny Langtang do osady Syabru Besi vo výške 1400 metrov.

4. – 6. deň: Trek nádherným himalájskym údolím, najprv cez horský prales následne cez vysokohorské lúky do najväčšej dediny v údolí s rovnomenným názvom Langtang  vo výške 3450 metrov nad morom.  Následne pokračujeme do osady Kyanjin Gompa vo výške 3800 metrov ktorá bude pre nás na nasledujúce tri dni našim ,,base campom,,. 

7. – 9. deň: Aklimatizačná túra v údolí Langtang, a ďalší deň nás už čaká výstup na panoramatický vrchol Tserko Ri, ktorý má síce ,,len,, 4985 metrov nad morom ale pohľad z jeho vrcholu mu môžu závidieť aj podstatne vyššie trekingové kopce v Himalájach. Tretí deň nás čaká ,,už,, len výstup na Kyanjing Ri  vo výške cca 4600 metrov nad morom ale opäť s krásnym výhľadom do doliny Langtang a jeho okolité 6 až 7 tisícové  končiare. Uvidíme aj masív osemtisícovky Shisa Pangmy  ktorá leží len pár kilometrov od nás na tibetskej náhornej plošine? Zostup do dediny Langtang.

10. -11. deň: Návrat do civilizácie v dedinke Syabrubesi, presun autobusom do Káthmandú.

12. -13. deň: Oddych v Káthmandú, odlet do Európy, návrat na Slovensko.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 900 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (3 x v dvojposteľových izbách v Káthmandú v hoteli európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), povolenie na vstup do národného parku Langtang, TIMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 20 kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava (cca 15 – 20 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (30,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR), iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 účastníkov.

Termín: 23.10.2024 – 04.11.2024

  • Cena A (štandardná): 2100 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 2050 EUR
  • Cena C (vernostná): 2000 EUR

    Prihláška na zájazd Langtang trek - Nepál termín II.