Trek okolo Dhaulagiri – Nepál

23 dní  |  22.10.  – 13.11. 2024

Expedičný treking okolo siedmej najvyššej hory sveta, osem tisícovky Dhaulagiri (Biela hora), vysokej 8167 metrov je určený pre zdatnejších vysokohorských turistov a trekerov. Samotný trek je dlhý viac ako 200 kilometrov, vedie rozličnými vegetačnými pásmami, od horského pralesa na začiatku treku, cez ľadovce a ľadovcové morény na úpätí 6 až 8-tisícových vrcholov až po vyprahnutú náhornú plošinu tibetského charakteru. Počas nášho putovania nastúpame viac ako 10 000 výškových metrov, a určite najsilnejším zážitkom bude prechod cez najvyššie miesto na našom treku – cez sedlo French Pass vysoké 5360 metrov do magickej, do nedávna pre cudzincov zakázanej oblasti Hidden Valley (Utajené údolie). Pre zdatných trekerov a horolezcov bude čerešničkou  na torte tohto zájazdu možnosť fakultatívne vystúpiť na 6013 metrov vysoký Dhampus Peak.

 Trek okolo osemtisícovky Dhaulagiri patrí k najťažším ale určite aj k najkrajším trekom v Nepále a nie je veľmi známy a navštevovaný komerčnými turistami. Nás bude na tomto ťažkom ale krásnom treku doprevádzať team nosičov, kuchárov, miestnych sprievodcov.

Program:

 

1. – 2. deň: Doprava letecky do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu, oddych po ceste z Európy, kratšia prehliadka hlavného mesta.

3. – deň: Príprava na trek, vybavenie nevyhnutných povolení, v poobedňajších hodinách presun mikrobusom do Pokhari, druhého najväčšieho mesta Nepálu na brehu čarovného jazera Feva Lake.

4. deň: Presun autobusom do mestečka Beni a následne odtiaľ do dedinky Darbang (výška cca 1200m), východiskového miesta nášho pochodu.

5. – 9.deň: Treking údolím ľadovcovej rieky Myagdy Khola až do Talianskeho base campu pod Dhaulagiri vo výške 3700 m.

10. deň: Aklimatizačný deň v Talianskom BC, oddych.

11. – 13. deň: Prechod cez ,,švajčiarský a následne ,,japonský,, base camp až do základného tábora pod Dhaulagiri vo výške 4750 metrov, miesta kde sa môžeme tejto osem tisícovky ,,dotknúť,,.

14. deň: Prechod cez horské sedlo French Pass 5370 najvyššie sedlo na našom treku do magickej oblasti Hidden Valley (Utajené údolie).

15. – 16. deň: Fakultatívne možnosť vystúpiť na 6013 metrov vysoký Dhampus Peak, zostup do údolia rieky Kali Gandaki, najhlbšieho údolia na svete, príchod do malebnej thakaliovskej dedinky Marpha.

17. -18. deň: Presun autobusom cez najhlbšie údolie sveta, údolie rieky Kali Gandaki do Pokhari, druhého najväčšieho mesta Nepálu, prenocovanie v dedinke Tatopani (Teplá voda) s možnosťou oddychu v miestnych horúcich prameňoch.

19. – 20. deň: Oddych po náročnom treku na brehoch krásneho jazera Feva Lake, voľný program, možnosť návštevy Pagody svetového mieru nad mestom, safari v NP Chitwan, možnosť vyhliadkových letov po okolí, paraglidingu, požičania horského bajku, raftingu a pod.

21.-23. deň: Presun autobusom spať do Káthmandu, nákupy a oddych, prehliadka historických pamiatok, odlet do Európy.

V cene je zahrnutá medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 1000 EUR),  doprava v Nepále podľa programu zájazdu, ubytovanie počas celého zájazdu ( 6 x v Káthmandu a Pokhare v dvojposteľových izbách v hoteloch európskeho štandardu, počas treku v expedičných stanoch CK Sancho Tour, povolenie na vstup do národného parku, TIMS permit, poplatky na táboriskách, služby slovenského a nepálskeho sprievodcu, 12 krát celodenná strava počas treku, služby nosičov, kuchárov, povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá strava v Káthmandu a v Pokhare (cca 10 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (50 USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 30 EUR),  iné neuvedené služby napr. fakultatívne výlety, let k M. Everestu, rafting, paragliding, návšteva safari v NP Chitwan a pod.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 7.
  • Garancia malej skupinky – 7 až 11 osôb!!!
 Termín II: 22.10.2024 – 13.11.2024
  • Cena A (štandardná): 3090 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 3040 EUR
  • Cena C (vernostná): 2990 EUR

Fotogaléria zo zájazdu

 

Fotogalériu zo zájazdov v minulých rokoch nájdete tu!!!

 

    Prihláška na zájazd Trek okolo Dhaulagiri – Nepál - termín II.