Grossglockner – strecha Rakúska 3798 m strecha cez Murztaler steig

  4 dni  | 28.8.  – 31.8. 2024

  • Letný výstup na najvyššiu horu Rakúska
  • Program spestrený vzdušným hrebeňovým výstupom čiastočne zaistenou cestou
     Murztaler Steig na chatu Erz-Herzog Johann Hutte 3450m

Najvyšší štít pohoria Vysoké Taury a zároveň najvyšší štít Rakúska Grossglockner (Veľký Zvonár) vysoký 3 798 m je veľkou výzvou, ale aj častým cieľom vysokohorských turistov a horolezcov. Grossglockner svojim tvarom skalnej pyramídy pripomína zvon preto názov Veľký Zvonár.

Krásny, pestrý výstup v rozmanitom teréne – alpské lúky, ľadovec, skalné zaistené skalné rebro a na záver čerešnička v podobe vrcholového hrebeňa ostrého ako žiletka vedúceho ku krížu. O tento top alpský vrchol sa skrátka človek musí pokúsiť – nadýchať sa pravej,nefalšovanej, vysokohorskej , alpskej atmosféry, ktorá si každého získa a bude to chcieť zažívať zas a znova… Náš výstup povedie z južnej strany od Kalsu klasickou cestou okolo chaty Erzherzog – Johann Hutte, ktorá vedie čiastočne po ľadovci a čiastočne po skalnatom teréne a z vrcholu sa pokocháme neskutočnou panorámou okolitých vrcholov a štítov tohto najvyššieho pohoria Rakúska.

Program :

1. deň: Odchod z Bratislavy ráno o cca 8.00. hod. presun cez Kals am Grossglockner až na parkovisko pod Grossglocknerom, krátky 1 hodinový ,,výšľap,,  na chatu Lucknerhutte vo výške 2200 metrov. Prenocovanie. 

2. deň: Výstup na chatu Erz-Herzog Johann Hutte v 3450m. Túru na chatu si spestríme v prípade dobrých poveternostných podmienok zaistenou cestou Murztaler Steig. Prenocovanie na chate. 

3. deň.  Útok na vrchol 3798m , zostup do údolia, presun do kempingu v Kals am Grossglockner kde strávime noc.

4. deň. Odchod domov. Príchod do BA cca okolo 20,00.

Upozorňujeme, že výstup vyžaduje slušnú fyzickú kondíciu a tiež isté skúsenosti v chôdzi v stúpacích železách a potrebu istotu kroku v kombinovanom horskom teréne. Na všetky otázky používania lanovej techniky vám určite rád poradí náš skúsený sprievodca a samozrejme poskytne množstvo  cenných rád.

K výstupu je potrebná ľadovcová výstroj = mačky, čakan, sedák, helma, 2x poistná karabína HMS, 2x horolezecká slučka 120cm. V prípade potreby je možnosť požičania výstroje v našej CK podľa zaužívaného cenníka. Tiež budú potrebné kvalitné slnečné okuliare s vysokým ÚV filtrom, 2x rukavice, opaľovací krém, termoska.  Nezabudnúť na dostatok tekutín!

V cene je zahrnutá doprava mikrobusom/autobusom, služby slovenského sprievodcu, zapožičanie máp.

V cene nie je zahrnutá strava, poistenie, ubytovanie na horskej chate.

TermínI: 28.08.2024 – 31.08.2024

  • Cena: 290 EUR

Fotogaléria Grossglockner – strecha Rakúska zo zájazdu v roku  2013

Foto: Michal Cilc    www.klikfoto.sk 

    Prihláška na zájazd Grossglockner – strecha Rakúska 3798 m termín II.