Nepál a India v pohode

  15 dní | 4.3.  – 18.3. 2025

Prvý čisto poznávací zájazd CK Sancho Tour do našej najobľúbenejšej cestovateľskej destinácie – do Nepálu spojený aj s kratšou návštevou Indie. Odložíme ťažké turistické topánky, horolezecké mačky a expedičné stany a pôjdeme spoznávať najkrajšie zákutia a bohatú históriu tejto zaujímavej krajiny pod Himalájami naľahko, len s fotoaparátom a fľašou vody. Obdivovať budeme zaujímavé a krásne hinduistické a budhistické chrámy, prechádzať sa budeme po hlavných námestiach troch bývalých kráľovských miest, KáthmandúPatanu a Bhaktapuru, spravíme si výlet do džungle NP Chitwan a kto má záujem o mrazivý dotyk Himalájí môže si fakultatívne odletieť vyhliadkovým lietadielkom k najvyššej hore tejto planéty, k majestátnemu M. Everestu.

Následne preletíme do Indie kde si pozrieme tie najzaujímavejšie miesta severnej Indie ktoré sa dajú za štyri dni vidieť.   Začneme historickými pamiatkami v New Delhi, pokračovať budeme Taj Mahalom v Agre a bývalým hlavným mestom Akbarovej ríše – Fatephur Sikri, nazývaným aj mestom duchov a našu návštevu tejto najpestrejšej a najrozporuplnejšej  krajiny sveta ukončíme v Zlatom chráme v Amritsare.

Program:

1.- 2. deň: Odlet z Európy, prílet do hlavného mesta Nepálu – Káthmandu, oddych po ceste, kratšia prehliadka centra mesta, návšteva hlavného námestia Durbar Square s typickými nepálskymi pagodami a architektúrou, chrám živej bohyne Kumarí.

3. deň: Chrámový komplex Pashupatináth, najposvätnejšie miesto pre nepálskych hinduistov nie je len miestom spaľovania mŕtvych, najväčšia budhistická stúpa na svete Budhanáth zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. V poobedňajších hodinách návšteva druhého kráľovského mesta Bhaktapur takisto zapísaného na zozname UNESCO. Tu uvidíme jeho štyri živé námestia, vypaľovanie keramiky priamo na jednom s nich, najvyššiu pagodu v Nepále ale aj miesto kde sa natáčal film Malý Budha.

4. – 6. deň: Presun autobusom do národného parku Chitwan. Cestou si urobíme zastávku a prvou lanovkou v Nepále sa vyvezieme k hinduistickému chrámu Manakamana, odkiaľ sú  v prípade pekného počasia krásne výhľady na Himaláje.  Príchod do NP Chitwan, ubytovanie v rezorte, slonie safari, pozorovanie vtákov a mnoho iných aktivít. Večer nám miestny folklórny súbor zatancuje tance národa Tharu ktorý sem prišiel pred mnohými storočiami z indickej púšte Thár, presun do Pokhari – tretieho najväčšieho mesta Nepálu.

7. deň: Oddych na brehu jazera Feva Lake, množstvo alternatívnych aktivít ako napr. možnosť zapožičania bicykla, člnkovanie po jazere, výstup na Stupu svetového mieru nad jazerom, paragliding, prehliadka zaujímavého Medzinárodného horolezeckého múzea a pod.

8. deň: Návrat z Pokhari spať do Káthmandu. Alternatívne je tu možnosť si cestou vyskúšať rafting na rieke Trisuli.

9. deň: Deň ako stvorený na Vaše fakultatívne výlety, napr let k M. Everestu, rafting na rieke Dudh Kosi, druhý najvyšší banjee jumping na svete a mnoho iného sa dá zakúsiť v Nepále, alternatívne možnosť navštíviť tretie kráľovské mesto Patan. Podvečer spoločný výlet na Swayabunáth – opičí chrám s panoramatickým výhľadom na celé Káthmandu.

10. deň: Prelet do New Delhi, hlavného mesta Indie, ubytovanie a kratšia prehliadka pamiatok, Červená pevnosť, Piatková mešita, India gate a pod.

11. deň: Presun ranným vlakom do mesta Agra, návšteva a prehliadka vraj najkrajšej stavby sveta a najväčšieho pamätníka lásky, mauzólea Taj Mahal postaveného zo snehobieleho mramoru. Oddych a prechádzky po jeho krásnych záhradách. Opustené bývalé hlavné mesto Akbarovej ríše, tajomné mesto duchov  Fatépur Sikrí s mnohými zachovalými stavbami a pamiatkami nad ktorými sa nám zatají dych takisto ako pri pohľade na najvyššiu bránu v Ázii v piatkovej mešite tohto mesta duchov, návrat do Díli.

12. – 13. deň: Návšteva Amritsaru a najmä jeho Zlatého chrámu, miesta otvoreného pre všetkých mierumilovných ľudí všetkých rás a náboženstiev, jeden z najsilnejších zážitkov v Indii ako to najlepšie na koniec. Staneme sa malou kvapkou v nekonečnom mori pútnikov.  Návrat vlakom naspať do New Delhi.

14. deň: Návšteva historického komplexu Qutub Minar, známym najvyšším a najkrajším minaretom v Indii, alternatívne návšteva ďalších historických pamiatok, nákupy na početných trhoviskách a obchodoch, posledné dotyky s touto neuveriteľnou a rozporuplnou krajinou.

15. deň:  Odlet do Európy, príchod na Slovensko.

V cene je zahrnutá letenka Viedeň – Káthmandú, Káthmandú – Delhi, Delhi – Viedeň vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1000 EUR), kompletná doprava podľa programu prenajatými dopravnými prostriedkami, ubytovanie počas celého zájazdu v dvojposteľových izbách v jednoduchých cestovateľských hoteloch s raňajkami,  služby slovenského sprievodcu, služby miestnych sprievodcov, všetky vstupy do pamiatok v rámci programu.

V cene nie je zahrnuté poistenie, strava  okrem raňajok (cca 5 – 10 EUR deň), víza do Nepálu (30,- USD),víza do Indie (53 EUR)  fakultatívne výlety a iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 8.
  • Garancia malej skupinky 8 až 12 osôb!!!

Termín I: 04.03.2025 – 18.03.2025

  • Cena A (štandardná): 2290 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2250 EUR
  • Cena C (vernostná): 2190 EUR

Termín II: 13.11. 2025 – 27.11. 2025

  • Cena A (štandardná): 2290 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2250 EUR
  • Cena C (vernostná): 2190 EUR

 

 

a iná fotogaléria zo zájazdu

    Prihláška na zájazd Nepál a India v pohode