Nepál a India v pohode

  15 dní | 6.3.  – 20.3. 2024

Prvý čisto poznávací zájazd CK Sancho Tour do našej najobľúbenejšej cestovateľskej destinácie – do Nepálu spojený aj s kratšou návštevou Indie. Odložíme ťažké turistické topánky, horolezecké mačky a expedičné stany a pôjdeme spoznávať najkrajšie zákutia a bohatú históriu tejto zaujímavej krajiny pod Himalájami naľahko, len s fotoaparátom a fľašou vody. Obdivovať budeme zaujímavé a krásne hinduistické a budhistické chrámy, prechádzať sa budeme po hlavných námestiach troch bývalých kráľovských miest, KáthmandúPatanu a Bhaktapuru, spravíme si výlet do džungle NP Chitwan a kto má záujem o mrazivý dotyk Himalájí môže si fakultatívne odletieť vyhliadkovým lietadielkom k najvyššej hore tejto planéty, k majestátnemu M. Everestu.

Najlepšia pomoc Nepálu po strašnom zemetrasení je navštíviť túto krajinu ako turista!!!

Následne preletíme do Indie kde si pozrieme tie najzaujímavejšie miesta severnej Indie ktoré sa dajú za štyri dni vidieť.   Začneme historickými pamiatkami v New Delhi, pokračovať budeme Taj Mahalom v Agre a bývalým hlavným mestom Akbarovej ríše – Fatephur Sikri, nazývaným aj mestom duchov a našu návštevu tejto najpestrejšej a najrozporuplnejšej  krajiny sveta ukončíme v Zlatom chráme v Amritsare.

Program:

1.- 2. deň: Odlet z Európy, prílet do hlavného mesta Nepálu – Káthmandu, oddych po ceste, kratšia prehliadka centra mesta, návšteva hlavného námestia Durbar Square s typickými nepálskymi pagodami a architektúrou, chrám živej bohyne Kumarí.

3. deň: Chrámový komplex Pashupatináth, najposvätnejšie miesto pre nepálskych hinduistov nie je len miestom spaľovania mŕtvych, najväčšia budhistická stúpa na svete Budhanáth zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. V poobedňajších hodinách návšteva druhého kráľovského mesta Bhaktapur takisto zapísaného na zozname UNESCO. Tu uvidíme jeho štyri živé námestia, vypaľovanie keramiky priamo na jednom s nich, najvyššiu pagodu v Nepále ale aj miesto kde sa natáčal film Malý Budha.

4. – 6. deň: Presun autobusom do národného parku Chitwan, alternatívne je tu možnosť si cestou vyskúšať rafting na rieke Trisuli. Ubytovanie v rezorte v džungli, slonie safari, kúpanie slonov, pozorovanie vtákov a mnoho iných aktivít. Večer nám miestny folklórny súbor zatancuje tance národa Tharu ktorý sem prišiel pred mnohými storočiami z indickej púšte Thár, presun do Pokhari – tretieho najväčšieho mesta Nepálu.

7. deň: Oddych na brehu jazera Feva Lake, množstvo alternatívnych aktivít ako napr. možnosť zapožičania bicykla, člnkovanie po jazere, výstup na Stupu svetového mieru nad jazerom, paragliding, prehliadka zaujímavého Medzinárodného horolezeckého múzea a pod.

8. deň: Návrat do Káthmandu.

9. deň: Deň ako stvorený na Vaše alternatívne výlety, napr let k M. Everestu, rafting na rieke Dudh Kosi, druhý najvyšší banjee jumping na svete a mnoho iného sa dá zakúsiť v Nepále, alternatívne možnosť navštíviť tretie kráľovské mesto Patan. Podvečer spoločný výlet na Swayabunáth – opičí chrám s panoramatickým výhľadom na celé Káthmandu.

10. deň: Prelet do New Delhi, hlavného mesta Indie, ubytovanie a kratšia prehliadka pamiatok, Červená pevnosť, Piatková mešita, India gate a pod.

11. deň: Presun ranným vlakom do mesta Agra, návšteva a prehliadka vraj najkrajšej stavby sveta a najväčšieho pamätníka lásky, mauzólea Taj Mahal postaveného zo snehobieleho mramoru. Oddych a prechádzky po jeho krásnych záhradách. Opustené bývalé hlavné mesto Akbarovej ríše, tajomné mesto duchov  Fatépur Sikrí s mnohými zachovalými stavbami a pamiatkami nad ktorými sa nám zatají dych takisto ako pri pohľade na najvyššiu bránu v Ázii v piatkovej mešite tohto mesta duchov, návrat do Díli.

12. – 13. deň: Návšteva Amritsaru a najmä jeho Zlatého chrámu, miesta otvoreného pre všetkých mierumilovných ľudí všetkých rás a náboženstiev, jeden z najsilnejších zážitkov v Indii ako to najlepšie na koniec. Staneme sa malou kvapkou v nekonečnom mori pútnikov.  Návrat vlakom naspať do New Delhí.

14. deň: Návšteva historického komplexu Qutub Minar, známym najvyšším a najkrajším minaretom v Indii, alternatívne návšteva ďalších historických pamiatok, nákupy na početných trhoviskách a obchodoch, posledné dotyky s touto neuveriteľnou a rozporuplnou krajinou.

15. deň:  Odlet do Európy, príchod na Slovensko.

V cene je zahrnutá letenka Viedeň – Delhi – Káthmandu a späť vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 800 EUR), kompletná doprava podľa programu prenajatými dopravnými prostriedkami, ubytovanie počas celého zájazdu v dvojposteľových izbách v jednoduchých cestovateľských hoteloch, služby slovenského sprievodcu, služby miestnych sprievodcov, všetky vstupy do pamiatok v rámci programu.

V cene nie je zahrnuté poistenie, strava (cca 5 – 10 EUR deň), víza do Nepálu (30,- USD),víza do Indie (53 EUR)  fakultatívne výlety a iné neuvedené služby.

  • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
  • Garancia malej skupinky 6 až 12 osôb!!!

Termín I: 06.03.2024 – 20.03.2024

  • Cena A (štandardná): 1890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent): 1850 EUR
  • Cena C (vernostná): 1790 EUR

Termín II: 11.11. 2024 – 25.11. 2024

  • Cena A (štandardná): 1890 EUR
  • Cena B (zľava KST, študent, senior): 1850 EUR
  • Cena C (vernostná): 1790 EUR

 

 

a iná fotogaléria zo zájazdu

    Prihláška na zájazd Nepál a India v pohode