Island 4 x 4

8 dní  | 18.6.  – 25.6. 2024

Nevšedný okruh ostrovom ohňa a ľadu nás zavedie do tých najodľahlejších, ale zato najkrajších končín Islandu a uvidíme tak najzaujímavejšie miesta ostrova, akými sú národný park Þingvellir, kde bol založený najstarší parlament sveta, jazero Mývatn s jeho veľmi zaujímavým okolím, najväčší európsky ľadovec Vatnajökull, na ktorého úpätí sa rozkladá nádherná ľadovcová lagúna Jökulsárlón, vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur, alebo najvodnatejší vodopád Európy – Dettifoss. Spoznáme divoké islandské vnútrozemie s rozsiahlymi púšťami, činnými sopkami a kúzelnými geotermálnymi oblasťami. Doprava po ostrove je zaistená islandským terénnym mikrobusom, nocľahy sú v turistických ubytovniach v dvojposteľových izbách a dve noci na horských chatách v spoločných nocľahárňach. Odlet už klasicky z Viedne.

Zájazd vhodný najmä pre fotografov!!!

Program:

1. deň: Odchod z Bratislavy  na letisko do Viedne, v závislosti od odletu a príletu na Island ešte návšteva NP Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosferická doska a kde sa nachádza najstarší svetový parlament Alþing.

2. deň: V oblasti Geysiru uvidíme aktívny gejzír Strokkur a o pár km ďalej impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá.  Po ceste F35 Kjölur sa dostaneme do islandského vnútrozemia a geotermálnej horskej oblasti Kerlingarfjoll (Čarodejné hory), kde si užijeme turistiku v čarovných horách a  v poobedňajších hodinách sa presunieme do termálnej oblasti Hveravellir, kúpanie a oddych v miestnych horúcich prameňoch, ubytovanie v horskej chate.

3. deň: Presun islandským vnútrozemím na sever ostrova až do druhého najväčšieho mesta Islandu Akureyri, v poobedňajších hodinách túra na vyhliadkovú horu Sulúr (1200 m) cca 4 hodiny, v podvečerných hodinách možnosť romantickej prechádzky v malebnom prístave a mestečku Akureyri.

4. deň: Cestou k jazeru Mývatn (Komárie jazero) najskôr uvidíme vodopád Goðafoss (Božský vodopád) a potom navštívime zaujímavosti jazera Mývatn, driemúcu sopku Krafla, vystúpime na niektorý z kráterov (Víti, Hverfjall) a prejdeme sa lávovým skalným mestom Dimmuborgir. Popoludní navštívime v národnom parku Jökulsárgljúfur najvodnatejší vodopád Európy Dettifoss. Presun a ubytovanie pri mestečku Egilstadir.

5. deň: Ráno túra k tretiemu najvyššiemu vodopádu Islandu – Hengifoss, v poobedňajších hodinách máme na pláne príchod k fascinujúcim fjordom pobrežia Atlantického oceánu, zastávka a prehliadka malebnej rybárskej osady Djúpivogur + malé prekvapenie od CK.

6. deň: Po okružnej ceste Islandom prídeme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. V národnom parku Vatnajokulsgardur absolvujeme vychádzku k jednému zo splazov ľadovca Vatnasjokull, potom dorazíme na najjužnejší bod Islandu pri osade Vík. Uvidíme zaujímavé čierne pláže, čadičovú jaskyňu, skalnú bránu a útesy Dyrhólaey s početnými vtáčími kolóniami. Nakoniec krátka vychádzka pri vodopádoch Skógafoss a Seljalandsfoss.

7. deň: Dnes nás čaká výlet naším terénnym autom do Dúhových hôr – Landmanalaugar, pestrých farebných hôr namaľovaných sopečnou činnosťou. Tu máme na pláne okružnú túru na vyhliadkovú horu Bláhnúkur vysokú 960 metrov a hneď po túre sa môžme okúpať v horúcom prírodnom bazéne.

8. deň: Ráno sa presunieme do hlavného mesta Islandu Reykjavíku, kde si spravíme jeho prehliadku, cestou na letisko si na polostrove Reykjanes pozrieme geologicky aktívnu oblasť Krísuvík, odlet do Viedne.

V cene zájazdu je zarátaná spiatočná letenka Viedeň – Keflavík vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 500 EUR), zapožičanie terénneho mikrobusu na Islande na celú dobu pobytu, benzín, parkovacie poplatky, ubytovanie na Islande v miestnych jednoduchých turistických ubytovniach v dvojposteľových izbách vo vlastných spacích vakoch, dva krát ubytovanie na turistických chatách v spoločných nocľahárňach, služby slovenského sprievodcu a vodiča, jeden krát kúpanie v miestnom termálnom kúpalisku.

V cene zájazdu nie je zarátaná  strava, poistenie a iné neuvedené výdaje.

 • Minimálny počet účastníkov zájazdu 6.
 • Garancia malej skupinky 6 až 9 osôb.

Teoretická možnosť zmeny programu zájazdu v prípade skorého ranného odletu na Island z Viedne  1.deň programu zájazdu!!!

Termín I.: 18.06.2024 – 25.06.2024

 • Cena A (štandardná): 2190 EUR
 • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2150 EUR
 • Cena C (vernostná): 2110 EUR

Termín II.: 02.07.2024 – 09.07.2024

 • Cena A (štandardná): 2190 EUR
 • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2150 EUR
 • Cena C (vernostná): 2110 EUR

Termín III.: 06.08.2024 – 13.08.2024

 • Cena A (štandardná): 2190 EUR
 • Cena B (zľava KST, študent, senior): 2150 EUR
 • Cena C (vernostná): 2110 EUR


Fotogaléria zo zájazdu od Gabriela Točku

  Prihláška na zájazd Island 4 x 4